Tesla Color 425, kouří z bedny

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#46 Příspěvek od Zbynek_ »

Tak telka mi doted vesele šlapala, ještě teda šlape ale asi už z posledního. Po zapnutí obraz normálně naskočí, ale z místa toho pupku vn kabelu je slyšet silné sičení a v šeru je vidět okolo toho pupku jakoby zevnitř obrazovky fialové jiskření. Znamená to že je obrazovka v haji?

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#47 Příspěvek od Zbynek_ »

:nevim: :nevim: :nevim: :nevim:

Tak já nevim, mám ji vyhodit?

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#48 Příspěvek od lintik »

a nemůže tam být jen špatný kontakt ? zkoušel jste pootočit tím pupkem nebo kontakt pod pupkem trochu "napružit"

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#49 Příspěvek od Michal22 »

Jestli je pupkem myšlen anodový kontakt VN trafa, který se připojuje na obrazovku, tak by přeskoky VN mohl způsobovat třeba i prach, mastnota, vlhkost...
Odpojit anodový kontakt, opatrně vybít obrazovku a až nebude hrozit úraz VN, tak očistit a odmastit- i obrazovku, i tu "přísavku".
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#50 Příspěvek od Zbynek_ »

No dneska jsem to zkusil, kabel jsem odpojil, obrazovku vybil, prachovku jsem zkušebně odstranil(abych tam lepší viděl) očistil kontakt nasadil zpátky a pořád to dělá to samý. Od kontaktu VN je vidět a slyšet sršení výbojů které jde z VNITŘNÍ strany obrazovky směrem jak jsem nakreslil ty fialové čáry... :nevim:

Obrázek

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Lukas-Peca »

Pokud obrazovka jasí, tak to nemůže vevnitř fialově sršet. Probíjí ti to z venku po povrchu obrazovky, protože je to zasviněné od prachu. Umyj to okolo technickým benzínem až po grafitovou vrstvu.

Uživatelský avatar
lintik
Příspěvky: 209
Registrován: 12 zář 2004, 02:00
Bydliště: PRAHA SEX (6)

#52 Příspěvek od lintik »

a máš tam tu gumovou krytku ?

Uživatelský avatar
Zbynek_
Příspěvky: 132
Registrován: 19 zář 2008, 02:00

#53 Příspěvek od Zbynek_ »

Dík.....byl tam opravdu bordel, umyl jsem to důkladně lihem a je po jiskření....tu krytku tam mám, jen jsem ji demontoval při zkoušení....a já opravdu myslel že to prosvítá zevnitř :oops: ještě že se najde odborník co ochotně poradí :wink: už jsem uvažoval že ji vyhodim, ale nechtělo se mi páč tato televize má krásnou akustiku...ještě mám jednu astru, ta je novější, ale repro asi 10cm a vůbec to nezní

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od otakarv »

Zbynek_ píše:Dík.....byl tam opravdu bordel, umyl jsem to důkladně lihem a je po jiskření....
Já to okolí anodového připojení na obrazovce vždy umýval technickým benzínem (samozřejmě až po vybití obrazovky), bylo to mnohdy tak zasviněné jakoby od nějaké mastnoty a právě tím technickým benzínem ta "mastnota" šla parádně dolů.

Uživatelský avatar
Onkyo
Příspěvky: 1335
Registrován: 02 led 2006, 01:00
Bydliště: Košice-okolie

#55 Příspěvek od Onkyo »

Ja mam doma C423 a maka kazdy den cca.4 hodky.Ide v pohode.Obrazovka nova.Mam ich este asi 4 kusy takze uz ich nepouzijem.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“