Vyroba a prodej

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#46 Příspěvek od Yarda1 »

pospisjak píše:...Jde o jednoúčelové, jednorázové měřidlo v počtu 1 ks jako pomůcka do výroby (výstupní kontrola)...
Pokud si pracně (a možná chybně) vybavuji něco co jsem rád pustil z hlavy, tak "ES Prohlášení o shodě" a značku CE musí mít i zařízení co si firma vyrobí jen pro vlastní potřebu.
http://www.qmprofi.cz/33/definice-uvede ... _rzFJ8D5c/
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#47 Příspěvek od Ruprecht »

CE bych do toho vůbec nemotal, to je o volném pohybu zboží v ES a to není tento případ.
Přece když si v rámci firmy udělám přípravek/bastl na párování tranzistorů napájený 12V adaptérem, tak ho nebudu opapírovávat. To už se opravdu všichni zbláznili?
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#48 Příspěvek od Yarda1 »

Ruprecht píše:... To už se opravdu všichni zbláznili?
BINGO!
Svět se v (_!_) obrací :(
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od ZdenekHQ »

Vydáš prohlášení o shodě a výrobek označíš CE, nebo nevydáš a neoznačíš. Odpovědnost můžeš vzít celou na sebe, nebo si zaplatit zkušebnu a pak je to na nich. Nikdo Tě do ničeho nenutí.

Pokud se nejedná o stanovený výrobek, prohlášení o shodě není potřeba.

Pokud chceš paragraf, najdi si stanovené výrobky a zjistíš, že to není při použití externího napájení 12V potřeba.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Poradna“