Jak vyhnat krtka?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TubeGuru
Příspěvky: 514
Registrován: 21 pro 2011, 01:00
Bydliště: Havířov

#46 Příspěvek od TubeGuru »

Zdar, dávám k uvážení možnost využití některého z přirozených nepřátel. Ti jsou většinou z ptačí říše. Možná by stačilo vytvořit nějakou pneumatikou podmínky k zahnízdění čápa, osvědčené jsou taky poštolky. Tato "ekologická" řešení mají oproti jiným razantním výhodu dlouhodobosti :) .
Edit: Stálo by za vyzkoušení i aplikace trusu divočáků do všech ústí jeho chodeb, díky jeho vynikajícímu čichu by to mohlo mít úspěch.
Naposledy upravil(a) TubeGuru dne 30 lis 2014, 18:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#47 Příspěvek od konosuke »

no jo ale...krtek tráví většinu času v bezpečí svých podzemních tunelů a labyrintů kde je nedosažitelnej, málokdy vychází na povrch, to není myš ve stodole kde stačí na jednu noc zavřít kočku (třeba vypůjčenou) a ta se o ní postará.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#48 Příspěvek od Duvsan »

Dnes rodičia skonštatovali, že do zeme zabodnuté "pískatká" dobíjané slnkom krtkov nieže neplašia, ale dokonca lákajú. Krtčince sa sťahujú za nimi.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#49 Příspěvek od vladodyno »

Duvsan, nehádž všetky do jedného vreca. Ja mám jedno pískatko ktoré kupodivu funguje. Jeden rozdiel od tých čo nefungovali som postrehol. Tento počujem aj ja.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#50 Příspěvek od rnbw »

Opravoval som nejake, co fungovali. Bol tam 400Hz bzuciak.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#51 Příspěvek od EKKAR »

Duvsan píše:Dnes rodičia skonštatovali, že do zeme zabodnuté "pískatká" dobíjané slnkom krtkov nieže neplašia, ale dokonca lákajú. Krtčince sa sťahujú za nimi.
Ba ne, oni jim skutečně vadí, jenže i krtek se vyvíjí a tak ti moderní už zjistili, jak proti nim bojovat - prostě ucpávají svoje chodby vedoucí k těm plašičům hlínou - no a jak ji tam hrnou, tak prostě vytlačujou kolem plašičů větší krtiny... Lepší je opravdu petrolej nacucanej do hadru nebo výfukový plyny z dvoutaktu - před těma pokud krtci nezdrhnou, tak mají brzo po žížalkách...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#52 Příspěvek od monterjirka »

Nejen krtek se mění podle prostředí, kde žije.
Had nemá klasický sluch, ale zvuky dokáže vnímat jako jemné chvění a je dost plachý.
Kolik asi generací zmijí představuje řádově 100 let, co jezdí vlaky? Najdou se místa, kde žijí zmije u trati, není žádnou vyjímkou, že se vyhřívají na kamenech mezi pražci a když jede vlak (teď nemyslím velký, těžký, nákladní, ale lokálku, motoráček), tak klidně leží dál... A je to riziko, když tam jdete něco dělat na trať, že by se na ni dalo i šlápnout, ale to by se asi bránila!

Uživatelský avatar
Honza_dy
Příspěvky: 2172
Registrován: 20 srp 2004, 02:00
Bydliště: Brno-venkov

#53 Příspěvek od Honza_dy »

Rád bych se s Vámi podělil o jednu vyhranou bitvu. Ta hnusná svině na přiložených fotografiích se mi minimálně měsíc smála do ksichtu. Nepomohly ani moje oblíbené petardy, takže jsem v zoufalství zakoupil pasti MARS a dneska už hrabe v pekle!
Jakou ten dacan nadělal škodu si můžete prohlédnout na třetí fotografii. Poznámky o zabíjení v tomto případě neberu, hned za plotem mojí zahrady (cca 15m) je obrovské již třetím rokem zatravněné pole, kde si mohl hrabat dle libosti a nikdo by ho tam neobtěžoval.
V rámci strategie "poznej svého nepřítele" doporučuji zhlédnout tento dokument.
Při prohledávání internetu s cílem najít účiný postup likvidace, jsem narazil na zajímavou pomůcku. Je to sice krajní řešení, ovšem dle diskuzí v různých zahrádkářských poradnách má nejvyšší účinost.
Jestliže kovové pasti zklamou, investuju těch 1kKč a budu jim ustřelovat ty růžovoučký rypáčky hned v noře.
Přeju krásné prožití svátků. Honza
Přílohy
WP_20141222_14_48_08_Pro.jpg
(110.62 KiB) Staženo 62 x
WP_20141222_14_50_29_Pro_cr.jpg
(139.87 KiB) Staženo 45 x
WP_20141222_14_46_36_Pro_cr.jpg
(94.84 KiB) Staženo 63 x

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#54 Příspěvek od tomasjedno »

Honza_dy píše:... jsem narazil na zajímavou pomůcku...
Je symbolické, že to používá patrony do jateční pistole. Ty nejsilnější...

Uživatelský avatar
Lukar
Příspěvky: 411
Registrován: 18 čer 2009, 02:00
Bydliště: Karviná

#55 Příspěvek od Lukar »

Potvrzuji, kalibr mocný, ale účinný. Chce to jen trochu cviku v přípravě a pak štěstí při zvolení správného místa.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#56 Příspěvek od pepik9 »

Možná by šlo napojit do chodby husí krk většího průměru, ukončený ve skleněné lahvi (4L). Potom deportace.
Nefunguje to. Když ten hajzlík ucítí průvan, zacpe díru hlínou.
Naposledy upravil(a) pepik9 dne 22 led 2015, 12:08, celkem upraveno 1 x.

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#57 Příspěvek od masar »

Nejsem bez viny. Ale kdyby to byla moje zahrada, tak bych ty škody estetického charakteru na trávě nepovažoval za důvod k tomu, abych krtka zabil. Howg.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#58 Příspěvek od konosuke »

Viděl jsem na netu fotku jak do takové pastičky se chytil malý mimozemský tvor
cca 30 cm vysoký, no věř kdo můžeš.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#59 Příspěvek od stasek »

masar píše:Nejsem bez viny. Ale kdyby to byla moje zahrada, tak bych ty škody estetického charakteru na trávě nepovažoval za důvod k tomu, abych krtka zabil. Howg.
Souhlasím, mám u domku pozemek 2000m2 a krtci se tam taky občas prohánějí. Na trávníku je mi to jedno, když si umane zrovna v záhonu s okurky, tak si počkám, až bude rýt. Pak ho opatrně vyhrábnu, umístím do připraveného kýblu a hned ho autem vyvezu mimo oblast na kraj lesa a pole, ať si vybere.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#60 Příspěvek od Atlan »

Pre dobro uzivatela poprosim o editaciu prispekvku a odstranenie fotiek, mozes dostat pokutu do 50t czk. Za zabitie k...a

Odpovědět

Zpět na „Poradna“