Muniční sklad Vrbětice a stálé výbuchy

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#46 Příspěvek od p32 »

Stašku, on to možná myslel tak, že do toho víc viděl. Což znamená, že někdo se tam musel se souhlasem někoho dostat a namontovat tam přinesené zapalovače. Jinak to samozřejmě nejde, jen je mi záhadou, jak moc spěchali, že ten jeden zapalovač nefungoval. :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od ZdenekHQ »

Počkej, roznětky, zapalovače atd. tam přece našrouboval ten meteorit při dopadu, zřejmě díky vibracím. Zatímco šrouboval, propadl se tam zatoulaný medvěd a nastal předčasný výbuch.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od ZdenekHQ »

stasek píše:Ale že si to dovolí šéf pyrotechniků je minimálně sprosťáctví a úmyslná lež. Jelikož granáty nesmí být a nejsou skladovány se zapalovači...
Mimochodem, kdo toto garantoval, když ten sklad běžel v civilním režimu a ostraha+odpovědnost byla jen na vůli toho, kdo si ten sklad pronajmul?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#49 Příspěvek od stasek »

Kdo to garantoval nevím, ale je zcela nelogický kompletovat munici tak, jak se kompletuje přímo před střelbou. Nejsem si jist, jestli by to do tý bedny vlezlo i s tím zapalovačem. A potom, proč by to dělali, když to mělo být dál prodáno. Takto se to vozit nedá a určitě to nebyli idioti. Zapalovače měli už Němci za druhý sv. války ve zvláštních bakelitových krabičkách po jednom kousku a granáty byly zase v jiných bednách. Dnes se to praktikuje obdobně. I ruční granáty měly zvlášť rozněcovače a šroubovaly se do těles, které byly odděleně až v poli, nebo před bojem. V tomto případě nemohlo vybuchnout 50 tun munice, protože to by byla trochu větší prda a tlaková vlna by naděla sakra paseku v okolních vesnicích. Když v Semtíně bouchl nitrák, tak ho tam bylo tuším něco kolem 3 tun a v Pardubicích to nadělalo pěknou paseku na výlohách a tabulkách v oknech. A to nitrátory byly ve speciálních kobkách a okolo byl val, aby v případě výbuchu směřovala tlaková vlna vzhůru. Tady toho moc nebouchlo, je to nakonec vidět i podle toho kráteru. Nebo si snad někdo myslí, že by bylo možný najít část ostatků po lidech co tam byli, kdyby tam řachlo padesát tun?

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#50 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#51 Příspěvek od termit256 »

Ostrahu mel podle najemnich smluv zajistovat majitel objektu, tedy stat.

Pokud je technicky mozne/predepsane konkretni typ munice skladovat s nenamontovami zapalovaci, nechapu proc by je tam nekdo nekdo daval. Munice v takovem stavu je neprodejna a nemohl ji ani takto koupit. Nevidim rozumny duvod proc by nekdo na munici instaloval zapalovace jen po dobu skladovani.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#52 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od ZdenekHQ »

termit256 píše:Ostrahu mel podle najemnich smluv zajistovat majitel objektu, tedy stat.
Kde je to napsaný ?

Když si pronajmeš byt, usneš s cigaretou a vyhoříš - může za to majitel nemovitosti ?
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od ZdenekHQ »

stasek píše:Kdo to garantoval nevím...
No vidíš, já jsem byl taky překvapenej. Jelikož se jedná o civilní sklady, žádný plot tam nehraje roli, protože každý objekt musí být střežen extra a ten obsah beden je věc policie, nikoliv vojáků. A jak znám policii, ti řeší jen následky, na prevenci nemají čas. Když si k tomu přidám dobu, ve které tohle všechno začalo, asi není co dodat.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#55 Příspěvek od termit256 »

Maji to napsane v najemni smlouve a plati ji v najmu. Ostrahu mel zajistovat majitel objektu VTU tedy stat. VTU na to vypsal letos v cervnu vyberove rizeni, ostrahu celeho arealu zajistovali 2 lidi s plynovou pistoli, vysilackou a autem :-) Narozdil od soucasneho minitra obrany nejsem odbornik na bezpecnostni otazky, ale tohle se mi zda opravdu malo.

Cituji se zadavaci dokumentace: "Ostraha má mít na starosti bezpečnost, kontrolu vstupů a odchodů do/z areálu, provádění kontroly nebezpečí vzniku požárů, v případě vzniku krizové situace informování určených osob a složek integrovaného záchranného systému..."

Kdyz si pronajmu byt a mam v najemni smlouve ze mi u postele bude stat typek a kontrolovat jestli neusnu s cigaretou, pak ano za to ze vyhorim muze majitel nemovitosti.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od ZdenekHQ »

Kromě poměrně laxní definice, ve které se právník může vrtat roky, mě z toho pořád vychází jen to, že vlastník hlídá areál, ale samotné sklady si musí pohlídat nájemníci.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#57 Příspěvek od termit256 »

Ja ty smlouvy opravdu nevidel, takze netusim co vlastne meli hlidat a co ne, ale moc logiky mi nedava ze by meli hlidat sisky na stromech a travu v arealu. Ty sklady nepatrily firmam, ale VUT. Logictejsi mi prijde, ze jim je proste pronajali jako hlidane sklady.

Ostatne i mluvci firmy v rozhovoru tvrdil ze platili VUT za ostrahu.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#58 Příspěvek od p32 »

Ostraha objektu je placena nájemníky majiteli za to, že se tam nedostane někdo cizí a nezaškodí tam. Ta se neplatí proto, aby mi někdo čučel do kanceláře nebo do bytu, co dělám. Takže když si vypálím pronajatý byt, tak musím majiteli teoreticky uhradit škodu, ale protože má ze zákona povinnost být pojištěný, tak všichni víme, že své dostane od pojišťovny.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#59 Příspěvek od termit256 »

Nevim jak dnes, ale v dobach minulych zbozi typu vojenske munice zadna pojistovna nepojistila. Dost by mne prekvapilo kdyby tomu v soucasnosti bylo jinak.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#60 Příspěvek od p32 »

No, mě taky. Jak by mohla civilní pojišťovna pojišťovat vojenské objekty ? Na to mají své smlouvy se státem.

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“