nebezpečný dotyk

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od Jenys »

To EKKAR: Jo taky jsem mu nadával i když byl starší. Naštěstí se nic nikomu nestalo, ale....
Jednou jsem zase po něm předělával redukci pětikolík na čtyřkolík třífáz, tam spojil N s PE na pětikolíku a dál to šlo na PEN čtyřkolík. Bylo to pro našeho šéfa něco tam potřeboval připojovat po staru a že to vyhazovalo chránič. Tak jsem ustříhnul nulu a nechal jen PE a byl klid. :D

Jo, jinak on ten kolega byl takovej užvaněnej frajírek a chytrej jak rádio, ale nechtěl abych na něj prásknul v čem byl problém proč to nešlo. Nechtěl jsem ho potopit, ale někdy lezl na nervy i ostaním.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#47 Příspěvek od weed_smoker »

Zrovna dneska jsem si dost šeredně natáhnul levý rameno.Vyndávám závitovku 63A z cementový bedny s plechovym víkem v takový zkroucený poloskrčený poloze a najednou jako kdyby mě někdo chytil za ten sval na vrchu ramene vedle krku,až mi pod lopatkou zakřupalo.Z tý hlavy se totiž odšroubovávala ta keramická svině,jenže závit s patronou se ve spodku nehejbal.Problém byl v tom,že jsem byl opřenej pravym kolenem o plechový vrata a "dlouholetou nešikovností" jsem ztratil citlivost v několika prstech(který se dotýkaly toho závitu).Když jsem patronu potom vyndal a zajistil závit v tý keramický svini,zjistil jsem,že byla "přilepená" jak k závitu,tak ke spodku.Paradoxně k tomu došlo protože jsem potřeboval odpojit přívod do rozvaděče kvůli poškozenýmu HV a jeho výměně.Kdybych k pojistkám nelez,možná bych upálil konec drátu o kostru,ale nenatáh bych si rameno a nebyl ještě 2h potom totálně zblblej a zaseklej(rozvaděč je vejš než ta pojistkovka a je dál od těch vrat).

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#48 Příspěvek od TAKJAN »

Zajímavý, jak si člověk dává automaticky bacha a má vypěstovaný návyky nedržet se kovu, odizolovaný vodič nebrat do prstů atd., tak potom zjistí, že to udělal pod napětím a ani o tom nevěděl:-)

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#49 Příspěvek od mi-ro »

Mám takový reflex, když povoluji svorky pod napětím a nebo vytahuji izolovanými kleštěmi drát ze svorky, strkám levou ruku do kapsy na prdeli. Ale když mám 50-ku, tak se nemůže nic stát :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Odpovědět

Zpět na „Poradna“