Skylink-několik stanic se zasekává

Poruchy, opravy, tipy, triky, servisní menu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#46 Příspěvek od stasek »

Tak jsem to teď nafotil, samozřejmě jsem se mýlil, pokud se týká uchycení. Povolením toho křížového vrutu to v té objímce půjde pootočit, Ale zkoušel jsem s tím hýbat takto a je to dotažený na krev. Takže si od toho moc neslibuju.
Přílohy
DSCN0477.JPG
(133.91 KiB) Staženo 72 x
DSCN0474.JPG
(79.44 KiB) Staženo 79 x
Naposledy upravil(a) stasek dne 11 úno 2015, 12:23, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#47 Příspěvek od Eleman »

Podle té fotky se toho moc poznat nedá - není se čeho chytit. Přesto to vypadá, že skew je nastaveno správně. Tedy alespoň odhadem.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od otakarv »

Neměl by jsi přece jenom zkusit to pootočit na ty rýsky co jsem označil červenými kolečky?
Přílohy
Uchycení konvertoru.jpg
(174.13 KiB) Staženo 77 x

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#49 Příspěvek od BIDLO »

Ano, lepší by to asi bylo zepředu ale skew vypadá o.k. Možná by to ještě chtělo při dvou lidech vyzkoušet známou metodu správnosti nastavení celé paraboly pouze setrvačností.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#50 Příspěvek od stasek »

Pánové díky, v neděli za mnou chodí vždy na návštěvu kamarád, tak se pokusíme s tím něco udělat.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#51 Příspěvek od kokun »

stasek píše:... Bohužel nevím, jak poznám polaritu u vysílaných programů, tedy horiz. a vert. Ale na poruchy jsou citlivé všechny české a slovenské stanice. ...
Tak tohleto zase samozřejmě můžeš kontrolovat v Menu!

Nemáme sice zřejmě stejné receivery, tj. odlišný sw (já mám ten duální "Hnůjdaj" :cry: ), ale ta Menu budou určitě podobná.
U toho mého: Hlavné menu - Inštalácia - Editácia/vyhladávanie transpondéra.
Tady pak uvidíš "parametry" daného-zvoleného programu :wink
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#52 Příspěvek od kokun »

Nová Digi TV SK: Řešení běžných problémů přes SMSku

Stejně je to ale bordel, že se to týká jen zákazníků na Slovensku, a to ještě jen těch, co přijímají Novou Digi TV SK :evil:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#53 Příspěvek od BIDLO »

Problém je v tom že u slovenské pobočky Digi TV se, díky jejímu prodeji, vzhledem k zákazníkům přece jenom postupně něco k lepšímu děje, zatímco ta česká, patřící bohužel dodnes pod tu partu rumunských neumětelů, zamrzla v čase někdy před 10 lety.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#54 Příspěvek od stasek »

Dobrý den přeji, zkoušeli jsme s kamarádem hýbat s konektory u LNB a kvalita kolísala. Když jsem to vyšroubovával v týdnu a zpětně zašrouboval, nic se neměnilo. Teď při kontrole druhých očí jsme to zjistili.
Při této příležitosti bych se rád optal, jestli by nebylo dobré vyměnit ty bílé koaxiály. Bylo tady řečeno, že ty bílé za moc nestojí. Taky jsem slyšel, že stárnutím odchází kvalita. Je to přece jen už minimálně 5 roků starý, spíš víc a třeba by se to zlepšilo. Potřeboval bych ale poradit, jaký koupit, pokud tedy je výběr. Díky

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#55 Příspěvek od lumca »

Nordix CM407 PE. Má ochranu proti UV záření (černý plášť) a záruku 15 let na parametry. Používám jej často a ve velké metráži a bez jakýchkoliv problémů. Na kvalitním koax. kabelu se nevyplatí šetřit!

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#56 Příspěvek od fredis »

Je lepší než Belden? Koukal jsem že podle údajů na netu ano. Jak vychází cenově s tím Beldenem 125? Porovnávals je někdy?

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#57 Příspěvek od lumca »

Ne, neporovnával, nebyl důvod. Montujem Nordix nebo někdy (když není Nordix skladem) Cavel, ale v 80% Nordix. Cenově nevím, beru ho za VO a to vždy kolem 500m, takže s cenou to asi bude trošku jiné než MO á 1m, ale mělo by to být kolem 16 - 17 Kč/m s DPH (myslím ten Nordix).

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od otakarv »

stasek píše:Dobrý den přeji, zkoušeli jsme s kamarádem hýbat s konektory u LNB a kvalita kolísala.
Zkoušeli jste také vyšroubovat F-konektory z toho koaxiálu? Někdy se stává, že tam mezi konektor a koaxiální kábel (zvláště když je použit F-konektor s o něco větším Ø a pak dodře netěsní) zateče voda a pak drátky zoxidují nebo se rozpadnou.
Nedávno jsem byl u kamaráda který mě volal k satelitu že mu vypadávají stanice (vypisovalo mu že není signál). Měl jsem odpojený přívod koaxu od konvertoru u satelitního přijímače a diodovým testem jsem měřil zda je koax napojen, měřák mi ukazoval prapodivné hodnoty které navíc kolísaly. Příčinu jsem nalezl, koax byl veden po zemi v domě a v místě kolem jednoho prahu kde se často chodilo tak se na něj našlapávalo a doslova se v těchto místech rozpadnul. Vycvaknul jsem poškozenou část, našrouboval F-konektory, dal F-spojku a vše fungovalo.
No kamarád už měl koupený nový satelitní přijímač neboť si myslel že je to tím, zbytečně investoval tuším 150€?

Uživatelský avatar
BIDLO
Příspěvky: 263
Registrován: 01 kvě 2012, 02:00

#59 Příspěvek od BIDLO »

stasek: zkoušeli jste i tu setrvačnost paraboly zda-li je nastavena správně?

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#60 Příspěvek od stasek »

Ne, nezkoušeli jsme to, ale dneska jsem vyšrouboval ty F konektory, řádně to očistil, prošplíchl kontoxem a dotáhl to s citem klíčem a je po problémech. Obraz brilantní, žádné zamrzání. Celý dopoledne jsem jezdil po městě a ptal se na kvalitní koax, neměli ho nikde. Proto jsem přistoupil ke kontrole těch konektorů. Uvědomil jsem si, že k zamrzání docházelo v posledních dnech, kdy hodně foukal vítr a zřejmě nějak kvedlal s kabely a kontakt v F konektoru byl špatný. Takže jsem rád, že to mám z krku. Díky všem za rady, měl jsem to udělat hned a nemusel jsem otravovat tak dlouho.

Odpovědět

Zpět na „DVD, VHS, SAT “