Nafouklé elyty na základní desce

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#46 Příspěvek od Sendyx »

Když už někdo dělá podobné harakiri, doporučil bych raději pořádné elyty, ne Hitano a jamicon. Dost dobré jsou Nippon Chemicon, Elna a Matsushita-panasonic. Jamicony zvlášť větších kapacit mne velmi zklamaly, přestože jsou v zapojení funkční, vytekly a způsobily korozi desky - už se stejnou vadou jsem jich viděl desítky, přitom byly velmi málo namáhané v obyč. zdroji.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#47 Příspěvek od rnbw »

Nagant píše:
rnbw píše:Teapo obcas odchadzaju ale patria medzi tie lepsie. Ale niekedy odchadzaju aj bez nafukovania. Ked to funguje, tak bud rad :) Ked prestane, tak vies, kde zacat. A bud rad, ze tam mas Teapo - mohol si aj horsie dopadnut - na tychto doskach totiz byvali casto Lelon - tych som opravoval uz aspon 6...
A všechny desky po výmìnì kondíkù plnì fungovaly?
(Pozn.: Jedná se mi o desku MSI MS-6337 LE5, jak jsem koukal po internetu, spousta tìchto desek asi právì zaèíná odcházet :( )
Ano, vsetky potom bez problemov. Ked sa to zisti a vymeni vcas (ze to este funguje ale je to nestabilne), tak je uspesnost vysoka. Horsie je, ked sa to necha dovtedy, ked to uz nefunguje vobec - vtedy mozu byt vysledkom odpalene MOSFETy (dalsia robota navyse) alebo aj procesor (), pripadne chipset (doska na vyhodenie).

Uživatelský avatar
Nagant
Příspěvky: 1051
Registrován: 11 lis 2005, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

#48 Příspěvek od Nagant »

A jsou nějaké značky desek s čipsetem intel 815E (EP, EPT) - Socket 370, které byly naprosto bez problémů, co se týče těch kondenzátorů?
Jak tak koukám, tak mívají problémy desky MSI, FIC a SOLTEC.

Vybyl mi doma jeden Celeron 900 a rád bych jím modernizoval tátův počítač, ale nerad bych, aby se s tím pak musel nějak trápit, nyní má PC pomalejší, ale naprosto spolehlivé (BX440/PII-350, Celeron 900 už bohužel neschroupne, max.PIII/600).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#49 Příspěvek od rnbw »

Uplne bez problemov s elytmi boli dosky Intel, Asus, ale tiez aj Procomp (co boli lacne dosky). Dobre je si dosku pred kupou pozriet - znacku elytov. Ked je tam Rubycon, Panasonic, Nichicon alebo Sanyo, tak brat. Naopak, nebrat Jackcon (Abit), DST (QDI), Licon (PCPartner, QDI), Lelon (MSI), GSC (GigaByte), Choyo (GigaByte), Chhsi (MSI), Tayeh (Abit, MSI).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od ZdenekHQ »

Sendyx píše:Když už někdo dělá podobné harakiri, doporučil bych raději pořádné elyty, ne Hitano a jamicon..
Nevím, co máš proti Hitano. Já používám ty se zlatým potiskem EXR už pár let, a ještě jsem neviděl reklamaci... Když někdo použije špatnej typ (bo není elyt jako elyt), tak se nesmí divit, že mu po pár desítkách hodin vybuche...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#51 Příspěvek od rnbw »

No ked nic ine nemam, tak davam KOME obycajne (nie su low ESR) a tiez ziadny problem. Dokonca v jednom stroji to ide 24/7 uz nejaky ten rok.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#52 Příspěvek od MaTTo »

No a ked su na doske tie male kondiky SMD vedla patice CPU tak nanich nieje napisana znacka vyrobcu ... a su dost horuce ked bezi PC .Tym to nevadi ?? Lebo neni nanich ani teplota len hore su dake cisla to je vsetko .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#53 Příspěvek od rnbw »

Myslis SMD elyty hlinikovej farby? Tie odchadzaju dost casto, hlavne na doskach MSI - a nevidiet to na nich, len ESR je vysoke. A ked sa vyberu, tak niekedy smrdia ako hnijuca ryba :lol:

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#54 Příspěvek od MaTTo »

Tak teda ako sa da zistit ze ten kondik odisiel ?? ako sa vymiena a kde sa to da kupit ... no na mojej doske su dost horuce teda ... mam aj na grafickej aj tam je to horuce aj na tv karte mam a tiez horuce ,, tak ja neviem obycajne elity nejsu take horuce jak hentie hlinikovej farby , ta doska co myslim je abit nv8 a vedla patice cpu su tie kondiky ... uz bude mat onedlho po zaruke tak ma zaujima ci je nejaky sposob vymeny atd.
to je najhorsie ze cele je to hlinikove a neni vydet ziadne nafuknutie ani nic, teda zatial neodisiel ale pri tej prevadzkovej teplote to po dvoch rokoch po zaruke bude tak na hrane urcite

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#55 Příspěvek od rnbw »

Ked to neblbne, tak s tym nic nerob - podla hesla neopravuj, co nie je pokazene.
Zistit sa to da meracom ESR, aj to len vtedy, ked ich nie je zapojenych viac paralelne.
Abit sa uz hadam poucil - po hromadnej zalobe v USA este donedavna vymienal elyty na doskach - odvtedy som na Abitoch videl vsade Rubycon :D

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#56 Příspěvek od MaTTo »

jj vecsina kondenzatorov je rubycon avsak tie male nanich neni udany vyrobca a kedze poznam abit tak mi to o pol roka po zaruke skape a chyba bude jasna ... a prvy abit to nebude co mi skapal na kondiky ...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#57 Příspěvek od rnbw »

Ked skape, tak vymenis. Tieto male nie su take kriticke ako tie v napajani CPU, kde po zanedbani horia aj mosfety, najlepsie aj s CPU.

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#58 Příspěvek od MaTTo »

rnbw píše:Ked skape, tak vymenis. Tieto male nie su take kriticke ako tie v napajani CPU, kde po zanedbani horia aj mosfety, najlepsie aj s CPU.
ehm... tie male su v napajani CPU zrovna ,, heh jedna sa o abit NV8 staci dat do googla a uvidis co myslim ... a vcera som vypol PC a dal chytil som ich a su zerave jak svina,, dufam ze o 5 mesiacov skonci zaruka a o dalsie 2 mozem kupovat novu dosku sakra

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#59 Příspěvek od rnbw »

Myslis tie s tym svetlomodrym pruzkom? Tie ale nie su SMD.
Obrázek

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#60 Příspěvek od MaTTo »

Ano presne tie som myslel ... co to je zac ??
Ja som nasiel podla googla SMD Electrolytic Capacitor : Obrázek vyzera rovnako ... ake to su kondenzatory ?

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“