Tesla SM261 a SP210 (upraven název)

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#46 Příspěvek od ronoda »

Ty z Hadexu jsem koupil cca před dvěma lety, tedy žádná novinka, a fungují!
(zespodu žádné číslo, z vrchu žádné značení barvou, vypadají stejně jako nenaprogramové. Myslím, že jim to tam myslí, ona 260 a 261 zdaleka není tak mrtvá jak tu někteří píší)
(ale celá deska mi stále nefunguje :opravar: )

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#47 Příspěvek od masar »

ronoda píše:Tak se tady hrabu v tý 188 na 261 a nějak jsem "nepobral", proč je tam
6x STOP
2x FR
...
Je to seznam všech možných stavů na vstupech (pravdivostní tabulka). Např. STOP musí být, když je navolena funkce FF i FR současně, nebo totéž včetně PLAY a REC atd. Nezapomeň, že na vstupech paměti jsou výstupy klopných obvodů, ne tlačítka.
ronoda píše:...(ale celá deska mi stále nefunguje :opravar: )
A co ti brání sem dát ten tvůj chybový stav na vstupech paměťi, výstupech paměti, stav tlačítek (vstup 7475) před a při/po stisku?

:wink:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#48 Příspěvek od ronoda »

masar*** máš pravdu, když dám současně FR a FF vyjde mi kombinace
LHHH která je jedna z varian STOPu. Mám v hlavě PLC, kde vlastně tyhle
situace se řeší pomocí IFů na vstupech (na tlačítkách)
- Jo, na měření taky dojde, jen přemejšlím zda udělat kšandu, nebo to celé
vysvobodit z plechové krabice, co mi dá míň práce :bigok: na desku DO je opravdu blbej přístup

Uživatelský avatar
kova
Příspěvky: 18
Registrován: 14 dub 2015, 02:00

#49 Příspěvek od kova »

ronoda píše:Kova*** mám nové naprogramované 188, ale tam závada není. Změřím ty kondiky, jak radí Sinclair
jo jo já jen tak pro jistotu.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#50 Příspěvek od sinclair »

Já bych si nedovolil tvrdit, že jsou SM260/261 mrtvé. Jen jsem napsal, že jsou po stránce mechaniky a ještě víc elektroniky blbé.
Já vím víc, než kdokoli jiný, že perfektně zgenerálkovaná a seštelovaná SM261 umí hrát líp, jak kdejaký tuzexový JVC KD-V11 a podobný plečky.
Ale než té perfektní mechanické a elektrické generálky dosáhneš, tak pětkrát prokleješ samotnýho Satana a budeš přivolávat hromyblesky na toho, kdo tam napral tolik mizerných diskrétních součástek.

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#51 Příspěvek od ronoda »

JJ, proklínám přístup k DO, musím něco pohledat, a na kšandě si to vytáhnu mimo, aby to nebylo trápení ale radost. Vždyť těch "pár" kousků mám pro radost;-)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#52 Příspěvek od sinclair »

Takhle byly značený paměti PROM, které dodával napálený už Rožnov finálnímu výrobci. Tyhle jsou do AGO350. Mám jich někde ještě pytel vypálených - s těmihle čísly. Můžou být nahovno a můžou mezi nima být originály do SMek. Tak koukejte toho origo švába vyletovat a podívat se mu na bachor. Musí číslo mít.
Ten druhej obrázek je už dneska rarita.
MBA810 bez šprcky, bez jakýkoli přípony :D
Přílohy
MBA810.jpg
(174.01 KiB) Staženo 86 x
MH74188_74S287.jpg
(125.07 KiB) Staženo 39 x

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#53 Příspěvek od ronoda »

Mám tady i nultou serii, u těch byla deska DO do té základní pájená přímo,
a obvody v paticích. 188 má na sobě žlutou tečku, ale zespodu není žádné číslo.
-Co mě překvapilo, stále stejný plošňák DO, od zkušební série, s funkcema CUE? Asi se jim to do 260 nepodařilo implantovat, a použili to až u 261 - zajímavé. pro mě funkce zbytečná, a asi i částečně "drbající" pásek v kazetách.
Přílohy
188a.jpg
(243.35 KiB) Staženo 62 x
188.jpg
(262.01 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#54 Příspěvek od ronoda »

Deska DO*** kondenzátor C1 je vadný, vodivý. Proto nejde převíjení FR.
Jelikož jsem nenašel hodnotu 68k, musím koupit. Otázka zní, zda by nebylo lepší použít hodnotu 100k, jestli tím zvýším intenzitu na C5 a následně dál?
prostě jestli tím zvýším spolehlivost? Dík

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#55 Příspěvek od masar »

C1 s C5 nesouvisí. Jsem pro zachování původních hodnot.
:wink:

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#56 Příspěvek od ronoda »

Tak jsem z pěti desek DO zprovoznil tři. 2x vadná 188, 1x 00 a 1x 03.
Když už jsem se do toho zakous, tak jsem zkusil dát na místo C12
menší kondenzátor, aby rychleji reagovala. Hned bylo vše rychlejší a příjemnější. Myslím, že tahle dlouhá časová odezva na stisk tlačítka má na svědomí jejich popraskání a vymačkání kontaktů. Člověk pokud zmáčkne tlačítko tak podvědomě očekává nějakou reakci, a pokud nepřichází nebo pozdě mačká znovu a intenzivněji. To zapíše do mozkového "buferu" -
podvědomí a pak stále mačká větší silou.
-Myslím, že tahle deska mohla být navržena lépe, množství závad na ní to jen potvrzuje.
Přílohy
261_DOschemaa.jpg
(232.08 KiB) Staženo 128 x

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#57 Příspěvek od sinclair »

Jestli tam bude Supermit 68n nebo 100n, je u tohoto druhu bločků úplně jedno. Jsou použitelné jen jako blokovací, této funkci je nějaká absolutní přesná hodnota fuk.
Na 100% to bude fungovat i se 100n. Ale použij nový, nepájený.
U těchto kondenzátorů je bohužel nutné při kontrole /vypájení a zapájení/ zachovat původní polaritu, pokud jsou na ss potenciálu.
U použitého nikdy nevíš, kde a v jaké polaritě byl zapojenej.
"Přepólováním" - opačnou montáží již provozovaného kondu, tento za pár hodin chytne postupně zvyšující se svod, co nezmizí ani zpětným přepólováním. Někdy to na tvrdém napětí jede až do úplného průrazu zkratem. Upozorňují na to hradečáci i v katalogu keramik - platí to jen pro materiál značený N, tedy Supermit, u jiných to neplatí.
Svody po 20 letech jsou u tohoto mizernýho materiálu úplně běžný, nijak mě nepřekvapuje, že je tomu tak i v SMkách. Jsou s nimi potíže i jinde. Větší procento závadového chování mají, pokud je na nich ss napětí větší, než polovina dovoleného. Třeba Nn je jen na 12,5V a Nq myslím na 32V, takže napájecí větve OZ se dají bezpečně blokovat až typem Ns na 40V...
Běžnou toleranci měly tyhle supermity ±20% a naprosto běžně se v blokování zaměňovalo 47/68 či 68/100, pokud byl na stejný napětí.
Jak už jsem napsal - podmínka je jakkoli starý, ale nepoužitý - nezapojený ve ss obvodu.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#58 Příspěvek od starecd »

ronoda: dovedeš si představit, co by dělaly ručičky idikátorů při CUE, pokud by nebyl odposlech potlačený? :D

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#59 Příspěvek od ronoda »

Tohle jsem nepobral:-( trošku mimo mísu. Je rychlejší odezva tlačítek,
ne funkce!

Uživatelský avatar
ronoda
Příspěvky: 769
Registrován: 12 pro 2017, 01:00
Bydliště: Pardubice

#60 Příspěvek od ronoda »

Úplně to sem nepatří, ale nikde jsem nenašel, že by byl použitý
pin 1, 2, 3, 12 u MDA7770. Nebo to bylo někde použitý? (maximálně 12 uzemněn)

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“