Varování: Zkontrolujte si váš přívod vody k nádržce WC

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#46 Příspěvek od konosuke »

akorát jsem doma zjistil že ten úhlový ventil s poloplastovým vnitřkem nic nedrží ! máte to zdánlivě na přívodu uzavřeno a houby, malý tlak na výstupu stejně je, zásobník vody se pomalu plní zde bych mohl uplatnit reklamaci a doklad pro pojišťováka že nikoliv hadička je na vině
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Habesan »

pepik9 píše:Aquastop - při větším průtoku strhne klapku do polohy zavřeno.
Díky za odkaz.
Tenhle Aquastop se chová podobně jako jistič.
Jak už jsem psal, přemýšlím o zařízení, které by integrovalo průtok za nějakou dobu.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#48 Příspěvek od Hydrawerk »

Trochu odbočím. Jaké máte zkušenosti s těsněním k vodorovnému odpadu z WC mísy? To celobílé mě už dvakrát zklamalo, tak zítra vyzkouším to s černou gumou.
Přílohy
tesneni k WC.jpg
(121.06 KiB) Staženo 97 x

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#49 Příspěvek od frantajetel11 »

Hmm tak tenhle celobílej blbinec jsem už taky jednou měnil... Mám sice z hajzlíka svislej výstup, ale to těsnění vypadá stejný.
Podle mýho průser je v těch varhánkách na konci - když je nacpeš do trubky, tak se různě prohnou a pak netěsněj (a smrdí to). Vyřešil jsem to tak, že jsem mezi ty chlopně nacpal snad půl tuby sanitárního silikonu a zatím drží (2-3 roky?) :wink:

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#50 Příspěvek od doktor365 »

Ten s černou gumou mám 3 roky a zatím bez problémů.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#51 Příspěvek od Hydrawerk »

Nainstaloval jsem to tam ještě ve středu večer a těsní to. Šlo to do té šedé roury blbě, ale podařilo se. Samozřejmě jsem to předtím namazal vazelínou.
Tu šedou část má na svědomí nějaký instalatér v roce 2007, nebo i v roce 2003, kdy se asi prováděla výměna celé kanalizace v domě.
Podle mýho průser je v těch varhánkách na konci - když je nacpeš do trubky, tak se různě prohnou a pak netěsněj
Jak kdy, co máš za trubku? Plastovou nebo nějakou litinovou či eternitovou?
Přílohy
napojeni wc v panelaku.jpg
(155.35 KiB) Staženo 87 x

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“