Spolehlivá likvidace platební karty.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#46 Příspěvek od EKKAR »

lesana87 píše:Jo, nezklamal jsi, umíš si dobře okecat, proč platíš bance poplatky. Já si ale nic zdůvodňovat nechci a nepotřebuju a radši nic bance neplatím, dokonce si od ní nechávám platit. :)
rnbw píše:Presne tak, ja som banke pozical moje peniaze, tak by mala platit ona mne a nie opacne.
No, já už jsem delší čas přesvědčenej o tom, že nikdy nebudu dost bohatej na to, abych si mohl dovolit kupovat si laciný věci (nebo od někoho brát něco "zadarmo") - a o tom půjčování peněz bance od rnbw by se dalo mluvit jedině v případě, že by je u ní smluvně deponoval na předem sjednanou dobu - a celou tu dobu nevyžadoval mít k nim dál bezprostřední a okamžitý dispoziční právo. To jde u každý banky a říká se tomu jednorázovej termínovanej vklad - a samozřejmě banka za takto JÍ PŮJČENÝ peníze ráda slušně zaplatí - protože je může na celou tu smluvní lhůtu bezpečně investovat a do smlouvy si navíc zakotví smluvní sankci, kterou si strhne pokud vy svůj smluvní závazek předčasně vypovíte = ty prachy vyberete dřív než je ve smlouvě ...

Ale u prachů na běžným/sporožirovým účtu nemůže bejt o půjčení řeč - naopak, vy se zbavujete starostí jak, kdy a komu zaplatit svoje běžný provozní životní náklady plus starostí o bezpečnost zatím neutracenejch peněz tím, že je přenášíte na banku - ano, dáváte jí k dispozici svoje peníze, ale zároveň jí bráníte je zhodnotit, protože ona je neustále musí mít připravený k vyplacení tomu, koho vy si vyberete nebo kdo na vás vznese požadavek na platbu - TUDÍŽ PRO BANKU TO JE MRTVEJ KAPITÁL, o kterej ale musí pečovat a se kterým musí manipulovat - a to ji prostě něco stojí ... Když budete mít živnost, firmu nebo společnost a najmete si externí firmu na správu svejch provozních nemovitostí, tak budete taky čekat, že vám ta firma za tuhle službu ještě zaplatí? Jedině v případě, že tý firmě umožníte ty vaše majetky nějakým způsobem zhodnocovat nebo pronajímat - ale to určitě nebude schopná zajistit, pokud jí zároveň nařídíte ty spravovaný objekty mít trvale připravený pouze k vašemu použití. Nechápu, proč teda to samý požadujete od banky a myslíte si, že to je reálný.

Ano, pokud do banky vložíte INVESTIČNÍ KAPITÁL = peníze, který dlouhodobě nepotřebujete používat a chcete je zhodnotit a zavážete se smluvně k tomu, že je po určitou dobu necháte bance k dispozici, pak ano, za tuhle investici lze od banky žádat nějakou odměnu = ZISK, respektive PODÍL NA ZISKU. Ale sorry hop, běžnej účet nikdy nebyl formou INVESTICE, ale pouze SPRÁVOU FINANCÍ - a pokud za jeho vedení někdo nechce tomu správci zaplatit, automaticky slyším hlášku z příběhů Šimka a Grossmanna: "...nechci slevu zadarmo...!!!"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#47 Příspěvek od PavelFF »

Samozřejmě, že banka jako ČS musí z něčeho žít. Když si přečteš výroční zprávy ČS, tak je vidět, že se jí to daří velmi slušně.
Ale žije z toho, že všechny ty prachy má od zákazníků - ovšemže by na miliardové čisté zisky nestačili jen drobní střádalové se sporožirem jako většina z nás tady. Podle toho se taky k drobným střádalům chová. Ale i tak, ve velkém počtu střadatelů (2,5mil. účtů) je objem peněz k dispozici i tak docela veliký. ČS opravdu nežije jen z běžných účtů (i když všechny poplatky tvoří docela pěkný příjem 11 miliard). Vezmi si například rozdíl v úrocích, co dostáváš , když dáš peníze na termínovaný vklad a nebo co platíš navíc, když banka půjčuje tobě. Docela velký rozdíl.

Já to chápu - mají pobočky, mají nádherné budovy, mají 10 000 zaměstnanců, tak asi musejí být dražší. Ale možná nemusejí, protože mají daleko vyšší obraty než nové internetové banky.
Je jasné, že dokud to bude velkým kamenným bankám procházet a finančně vycházet, tak slevovat nebudou (to nedělá žádný podnikatel).

Což ovšem neznamená, že bych u takové banky musel zůstávat a zdůvodňoval to tím, že přece musejí z něčeho generovat zisk 20 miliard.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#48 Příspěvek od konosuke »

Banky jsou brzdou ekonomiky, obchodů a podnikání, gangrénou společnosti...známej z VŠ dělal úvěráře v jisté bance, odmítl podepsat prokazatelně ztrátovou půjčku podvodníkovi...dostal ultimátum ředitelky: hele, buď podepíšeš nebo zítra u mě končíš a postarám se aby tě už nikdo nikdy nezaměstnal...samozřejmě, do kapsy vedoucí pobočky šla nezdaněná provize 50-100 tis. Kč, to v našich poměrech je mizerné všimné, nic víc...nepodepsal, odešel a udělal dobře: dohra případu byla u krajského soudu. Banka zkrachovala, ředitelka povýšila, funkčně i platově - vždyť ona za nic nemůže ! Tak to chodí u nás v Kocourkově drazí přátelé, 26 let po sametu a furt je co rozkrádat. Kleine wunder. PF2016.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#49 Příspěvek od lesana87 »

Ale aby to EKKARovi nebylo líto, taky jsem byla 20 let u ČS a poslední roky jsem si to musela hodně okecávat, proč jim pořád platím a nejdu jinam. Byla to normální konzervativnost, možná trochu lenost a taky strach z nového. Nakonec jsem to před několika lety překonala a ani to nebolelo, nelituju toho a jsem naprosto spokojená. Dřív jsem platila ČS přes 1000Kč ročně, teď mi za tytéž uložený peníze platí několik set ročně banka. 8-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#50 Příspěvek od rnbw »

Terminovane vklady som mal, ale ako sa znizovali uroky, prestalo to byt zaujimave. Teraz su namiesto toho sporiace ucty, co je v principe to iste, akurat sa tam kazdy mesiac z bezneho uctu posiela urcena suma. Da sa to naklikat v internet bankingu.

No a staci mat celkovy objem na vsetkych uctoch nad urcitu sumu a clovek dostane balik sluzieb zadarmo. Takze neplatim za sluzby nic a dostavam peniaze z urokov + bonus za platby kartou.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#51 Příspěvek od Celeron »

Jo mít peníze v bance na spořáku nebo termíňáku je u v česku opravdu výhodný, úrok pár desetin procenta. :x Tak se necháš "bankovním poradcem" uvrtat do investování. No a výsledek byl, že ten jejich "suprovej a bezpečnej růstovej fond" prošustroval co se dalo. Aspoň že to bylo 100% garantovaný a dostal jsem po 5 letech zpět na rozdíl od známejch, kteří šli do negarantovanýho s "předpokládaným vyšším výnosem" to, co jsem tam dal. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#52 Příspěvek od petrfilipi »

Já si jen myslím, že v cizině by si Erste nebo Société Générale nedovolila poplatky typu "záleží na ruce, která podá peníze přecovnici za přepážkou". Když totiž podám peníze za přepážku já, je to zdarma. Když je to někdo, kdo není majitelem účtu a já stojím vedle něho, tak je to za 80 Kč. Super, ne? A to jim přitom nesu já nebo někdo jiný peníze v hotovosti.
A pak si myslím, že jsem u banky 15 let a peníze na účtu mi stále narůstají, tak že bych mohl mít nějaké výhody automaticky a ne že o ně musím žádat tím, že když je nedostanu, tak že odejdu.
Boží bylo to posílání peněz sám sobě, abych měl příchozí platby aspoň 100.000 Kč a tím vedení účtu u ČS zdarma. Nejdříve jsem to udělal přes účet u MBank, ale další měsíc jsem to zkusíl sám sobě. Kupodivu to prošlo. Tak jsem se zeptal pod cizím jménem na infolince, zdali se takováto platba započítává do příchozích plateb. Odpověď byla, že platba sám sobě je nemožná. Tak jsem v klidu ještě skoro dva roky prováděl platbu z mého účtu na můj účet. Super, ne? Zajímavé bylo to, že v tomto případě jsem nemusel potvrzovat platbu přes kód, zaslaný na mobil. Aspoň jsem tak na 100% poznal, že peníze posílám sám sobě.

PF

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#53 Příspěvek od p32 »

EKKAR píše:Já nechápu, proč každej chce všecky bankovní služby zdarma - uvědomte si, že i ta banka musí platit za přenosy dat, energie, za zaměstnance odvody na sociální a zdravotní, za stavby, kterýma zabezpečuje a reprezentuje svoji finanční činnost, za nákup a údržbu bankomatů, za bezpečnostní služby při transportech peněz... Banka jen neshrabuje úroky z poskytnutejch úvěrů - ona musí POSKYTOVAT SLUŽBU - a za tu si nechává zaplatit. S
A proč by to každý nechtěl? Jsou všichni na hlavu a ty jsi jedinej chytrej? A vůbec, co je někomu po tom, co musí banka platit? Oni jako druzí nemusejí platit za elektřinu, internet, vodu, teplo a za zaměstnance odvody na socku a zdravotní?
Banka VŮBEC NEMUSÍ POSKYTOVAT SLUŽBU. Banka je totiž podnikatelský subjekt jako každý jiný a tak může dělat to, co prostě chce a co má v náplni a nemusí nic jiného. Když se jí to nelíbí, tak může skončit s podnikáním. A kolik bank skončilo tento rok a minulý s podnikáním? A proč ne?
Co ale musí, tak pokrývat půjčené peníze od ČNB svou rezervou a její částí jsou vklady peněz od lidí (přes výplaty a jiné to má bez práce a hlavně zdarma!).
EKKAR píše:Když vám v bance nabídnou vedení zdarma, je to pro banku lehce pod rentabilitou -
To je pěkná blbost. Není to vůbec pod nějakou rentabilitou, prostuduj si systém bankovnictví. To, že mi v bance vedou účet zdarma tak:
a) znamená, že se mě nesnaží dále okrádat
b) přiláká to více klientů a tím více peněz
c) vydělá na tom tak jako tak, protože každý den v bance se počítá, jen tobě je nedají ve svátky a o víkendu

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#54 Příspěvek od Celeron »

EKKARe, přiznej si to, nemůžeš být expert ouplně na všecko, stačí jen ta jaderná technika, kosmická technika, automobilní technika a ... a... a... :lol:
Tyhle netechnický pavědy jako je bankovnictví a politika přenech profíkům, co nic nevytvářej, nic jinýho neuměj a stejně si dobře žijou. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#55 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ekare nezapomeň že ty nové banky co máš u nich vedení účtu zdarma a další poplatky.Si získají tvoji dúvěru a dřív nebo pozdě si vezmeš u nich úvěr, hypoteku...... Ale podle všeho jseš lepší ekonom než majitelé těchto ziskových bank. :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#56 Příspěvek od EKKAR »

Banka, do který si nemůžu v případě potřeby DOJÍT na pobočku (ne dojet 50-80km do nejbližšího krajskýho města, ale skutečně PĚŠKY DOJÍT V RÁMCI MĚSTA-OBCE) už jen tímhle nevzbuzuje moji důvěru - abych ke každýmu doručení dokumentu musel obětovat půl dne volna nebo musel spoléhat na poštu - s tím že to nemusí doručit ani do 24hodin? Ne všecko jde vyřešit po netu, u hypoúvěru obzvlášť. Kolega z práce měl hypo u rajfazenky - a radši přešel do spořitelny, protože mu pošta 2x pozdě doručila faktury k proplacení (čerpání úvěru) a když je chtěl doručit osobně, musel s tím jezdit do Pardubic... A když nějaká taková banka má zákaznickou "helplinku" v provozu jen od 8 ráno do 6-8 večer, pak jí tuplem nevěřím. Za takovou "dostupnost služby" mi opravdu pár stovek ročně "ušetřenejch" u "fíjo" nebo "ajrbank" nestojí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#57 Příspěvek od ZVUK2000 »

Ale ted hovoříš úplně oněčem jiném :?:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#58 Příspěvek od EKKAR »

ZVUK2000 píše:Ale ted hovoříš úplně oněčem jiném :?:
Ne, to hovořím o tom samým. Ta banka, kde totiž nabízejí "věci zadarmo" má nejbližší kamennou pobočku nějakejch 50-60km od místa mýho bydliště a pokud se mi 1x za 1/4 roku cokoliv "vyse*e" natolik, že to musím řešit osobně zoči voči s bankovním ouředníkem, neušetřím u takový banky ve srovnání s tou, která má sice poplatky, ale na pobočku to mám nejhůř půl hodinky ostřejší chůze ani lautr hovno - protože to co nezaplatím za poplatky, to dám za benzín a amortizaci auta nebo jízdenku a ztrátu času cestou na "expozituru" v nejbližším krajským městě. A stačí na to jen blbá změna adresy z toho důvodu, že město změnilo jméno ulice ve který bydlím, nebo že změna zaměstnání formou přechodu formy zaměstnavatele z "eseróčka" na "akciovku". Zkuste si tohle někdy nanečisto "vypoštovat" během kratší doby než tejden a zešedivíte z toho. To není nedůvěra k moderním bankám, to jsou zkušenosti s tím, jak na takovou formu bankovního provozu nepřipravenej zbytek služeb (pošta, státní správa, zákony o zaměstnaneckým poměru atd) dokážou onu bankou inzerovanou výhodu obrátit proti ovčanovi. Co mi je platný, že mám účet i služby zadarmo, když využívání takový banky vyžaduje další přídavný náklady?

Připomíná mi to debatu nad tím, jestli je lepší chodit na jídlo do restaurace, kde mají jídelníček s průměrnou cenou oběda 80,-Kč za porci a běžný ceny nápojů, nebo do podobný za rohem, kde mají obrovskou ceduli "NÁPOJE ZDARMA" - ale až uvnitř zjistíte, ze na jídelníčku mají drobným písmem poznámku "veškeré nápoje poskytujeme zdarma pouze při konzumaci jídel s cenou vyšší než 100,-Kč za porci" - anebo že to platí jedině v případě, že v přilehlým supermarketu předtím učuníte nákup aspoň za 1500,- Kč ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#59 Příspěvek od PavelFF »

Řekněme, že každému vyhovuje něco jiného a každý se zařídí podle svých podmínek, možností a chutí.

Pokud někdo bydlí v místě s jedinou pobočkou a zároveň má potřebu navštěvovat pobočku častěji, pak nemá tolik na výběr a rád si i připlatí.

Osobním návštěvám na pobočkách se pokud možno vyhýbám a řekl bych, že uvedené změny bydliště apod. půjdou u internetových bank vyřídit na dálku. Ale kdoví. Možná spíš u kamenné banky je to přes mail k zešedivění, takže někdo raději absolvuje 2-3 osobní návštěvy.

Lidi, co bydlí někde na Vystrkově či na Libavé možná naopak možnosti internetových bank ocení. Protože by se stejně museli kodrcat 20-30km do malého města kde je pobočka ČS.

Internetové banky chápu spíš jako alternativu pro nenáročné zákazníky(mezi které se počítám), kteří nemají firmu, nepotřebují úvěry, mají malé obraty.
Pro náročné jsou třeba Erste Premier
https://www.erstepremier.cz/banka/appma ... c_7770.xml

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#60 Příspěvek od petrfilipi »

"nebo že změna zaměstnání formou přechodu formy zaměstnavatele z "eseróčka" na "akciovku"
Co má tohle společného s nutností jít na pobočku?

Ale jak píšeš, je nutné si napsat plusy a mínusy té které banky a pak to podtrhnout a sečíst. Banka, která vyhovuje Frantovi z Prahy nemusí vyhovovat Pepovi ze Lhoty u Vystrkova na Šumavě.
Ale nesouhlasím s Tebou v tom, že banka s mými penězi nepodniká a že je pro mě má neustále připravené. To by pak byla připravena na výběr veškěrých prostředků, které tam lidé mají, což nejde, tohle by každou banku položilo. Banka prostě spoléhá na to, že všichni lidé nepotřebují své peníze v jeden okamžik a stejnou korunu, za kterou mi dají úrok 0,1%, půjčí někomu v rámci hypotéky za 2%.

PF

Odpovědět

Zpět na „Poradna“