Nové tarify plateb za elektřinu

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#46 Příspěvek od serviceman »

S těmi 800 000 jednočlenných domácností jsem se opravdu seknul. Omlouvám se. Podle Českého statistického úřadu jich v roce 2014 bylo 1 422 000. Postižených tedy bude podstatně více.
Přílohy
2016-01-22_16-29-20.png
(69.62 KiB) Staženo 25 x
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem teď taky jednočlenná domácnost (+ kočka). Za měsíc mám (konečně po roce a půl) soud s mojí ex. A postižený se necítím.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#48 Příspěvek od mtajovsky »

ZdenekHQ píše:Já mám domek na vesnici u lesa s velkou zahradou, takže chatu nepotřebuju. Kdybych ji měl, tak teoretické 3000Kč/rok mě prostě trápit nebudou. To bych se totiž musel ze všech možných plateb opravdu zbláznit.
Tak to jsme si trochu nerozuměli. Původně jsem k tomu nic psát nechtěl. Ale když několik přispěvatelů napsalo, jaký dopad to na ně má, tak jsem to napsal taky. Pouhý popis stavu, nic víc. O nějakém trápení je řeč kde?

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od ZdenekHQ »

mtajovsky píše:Tak já na to doplatím doma i na chatě.
mtajovsky píše:Ale když několik přispěvatelů napsalo, jaký dopad to na ně má...
Na nebo na ?

Tohle mě právě zaujalo, pokud šlo o princip, je to v pořádku, pokud jde o peníze, Tebe to snad trápit nemusí.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
mtajovsky
Příspěvky: 3694
Registrován: 19 zář 2007, 02:00
Bydliště: Praha

#50 Příspěvek od mtajovsky »

ZdenekHQ píše:Na nebo na ?
Ale no tak :) Asi 5 nebo 6 příspěvků hned ze začátku vlákna bylo o tom, kolik kdo ušetří nebo neušetří. A tak jsem napsal, jak jsem na tom já. Trošku mě, přiznávám, popudily tvé řeči o zbohaltíkovi. Já jsem si na tu chatu vydělal v 90. letech 10 lety programováním po nocích, je to tvrdej chleba, tak se nediv reakci. Omlouvám se.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já jsem zase špatně pochopil Tvůj první příspěvek a pak jsem použil nevhodné slovo "zbohatlík". Taky se omlouvám.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#52 Příspěvek od pepik9 »

Ale pořád je horní limit omezený podle původního výpočtu 495 Kč/MWh × spotřeba
To se týká obnovitelných zdrojů. Podle tohodle je OZE = 0 , a plat za rezervovaný příkon vzoste na 5,11 násobek. Takže je velmi pravděpodobné, že ten limit 495,- zmizí. Ty zmetkové s platy v řádu stotisíců naprosto ztratili soudnost.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od ZdenekHQ »

Poplatek za rezervovaný příkon je věc Tvého distributora. Tak jim zavolej. Mě se to moc nezdá...

P.S. Mrknul jsem do ceníku mého dodavatele silovky, kde je i cena za distribuci a ten poplatek se pro rok 2016 nezměnil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#54 Příspěvek od kokun »

Brozicek píše:Nezjistil jsem, že diskuse na nové tarify již běží v sekci "Nezařaditelné". Můj příspěvek na toto téma v sekci "Silnoproudá technika", skončil v koši, budiž. Mohl být přesunut.
Tak jak sis to přesunutí představoval, to podle adminů nejde - jde přesunout pouze celé vlákno z jedné sekce do jiné sekce, jednotlivé příspěvky NE (ZdenekHQ, nebo Hill by možná mohli objasnit proč).
Taky jsi ten tvůj příspěvek mohl překopírovat celý sem, když jsi zjistil, že tvé vlákno bylo zamknuto :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ani ne, ona si pořídila nového kocoura. Mě zůstala ta čtyřnohá, ten její je 2+1. :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#56 Příspěvek od Brozicek »

kokun píše:.....Mohl být přesunut......Taky jsi ten tvůj příspěvek mohl překopírovat celý sem, když jsi zjistil, že tvé vlákno bylo zamknuto :wink:
Myslel jsem, že můj příspěvek byl dán do koše a zamknut pro nějaký nevhodný obsah a ne proto, že byl ve špatné sekci. Nechtěl jsem proto dráždit adminy tím, že bych ho znovu zkopíroval sem.
V mém původním příspěvku bylo více konkrétních čísel z kalkulačky. Ta čísla jsem pak zkrátil a svůj názor jsem zde napsal jinými slovy.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#57 Příspěvek od Hill »

Bylo to duplicitně založené vlákno a bylo krátké, tedy škody takto vzniklé byly menší. Můžeme rozdělit vlákno a vyrobit nové z oddělených příspěvků, ať už všech od vybraného do konce vlákna, nebo jen určitých, jednotlivě vyzobaných. Spojit dvě vlákna dohromady nějak nezvládáme.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#58 Příspěvek od kokun »

Brozicek píše:Myslel jsem, že můj příspěvek byl dán do koše a zamknut pro nějaký nevhodný obsah a ne proto, že byl ve špatné sekci. Nechtěl jsem proto dráždit adminy tím, že bych ho znovu zkopíroval sem.
V mém původním příspěvku bylo více konkrétních čísel z kalkulačky. Ta čísla jsem pak zkrátil a svůj názor jsem zde napsal jinými slovy.
Nebyl zamknut ani pro nevhodný obsah, ani kvůli sekci, ale proto žes otevřel nové-duplicitní vlákno - jedno se stejným problémem otevřel už někdo před tebou!
Takže proto, aby se to neřešilo ve dvou (stejných) vláknech. Proto jsem psal, žes mohl ten text překopírovat sem - s celým jeho obsahem (tím bys rozhodně adminy nepodráždil). To ostatně můžeš ještě i teď. :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
monterjirka
Příspěvky: 2761
Registrován: 14 čer 2003, 02:00
Bydliště: Blížejov

#59 Příspěvek od monterjirka »

Brozicek píše:...
Tam stačí bez odplombování rozvodu izolovanám nástrojem dát podložku na menší pojistku a pojistku vyměnit. Rázem budu mít menší rezervovanou spotřebu, jen zavolat dodavatele elektřiny aby si přepsal svoji evidenci.
...
Optimisto!

To je o sepsání nové smlouvy.
A jak se do rozvodů "hrábne", vůbec bych se nedivil, že to bude chtít dodavatel podle aktuálně platných Připojovacích podmínek!
- jistič s "barevným vyznačením" hodnoty (barevná páčka u Moellera nebo laserově vypálená značka u OEZ...)
- zapojení odběrného místa podle vzoru
- průřezy a barvy vodičů podle vzoru
... takže po takové úpravě je to na revizi

Uživatelský avatar
Brozicek
Příspěvky: 1469
Registrován: 07 lis 2005, 01:00
Bydliště: Studénka

#60 Příspěvek od Brozicek »

monterjirka píše:Optimisto!....To je o sepsání nové smlouvy. ... takže po takové úpravě je to na revizi
Pro Boha, ja kurňa. Je vidět že jsem ze starého těsta a vidím jen kvalitu a možnosti technického řešení, a zapomínám na měnící se normy a hlavně úředního šimla. A to změna porcelánové pojistky za menší hodnotu je triviálně jednoduchá proti změně jističe. A co se změní snížením hodnoty jištění, aby to vyžadovalo revizi. Pokud bych jištění zvyšoval, tak revize má smysl, ale snížení???

Mám to pochopit také tak, že pokud budu chtít na chatě vyměnit hlavní jistič ze současných 3x25 A na třeba 3x16 A (3x10 A), tak si:
1. Nemohu zajít sám do "Hornbachu" a koupit jistič;
2. Vyrobit si předem redukci pro rybinu, aby nový jistič šel namontovat do místa původního jističe;
3. Vyrobit si redukci výřezu pro krycí desku desku, aby kryt rozváděče příléhal na obvod nového jističe;
4. Zajít na místní rozvodné středisko a s jejich montérem (asi placená práce) to za hodinku předělal, zaplomboval a změnu zargistroval?

Pokud to nejde tak jednoduše, a stovky tisíc odběratelů budou chtít řešit změnu jističe, aby neplatili za to, co neodeberou (Zdenek tvrdí, že se nemusíme bát), tak nová tarifní soustava přinese pro většinu nemalé investice pro oprávněné specializované firmy. Potěš nás pán Bůh.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“