Bitcoin jak funguje?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#46 Příspěvek od Victronix »

Navíc se bitcoin dost často získává nekalými praktikami v podobě trojských koňů. Takže si natáhneš vir a PC je najednou víc vytížené a tím někomu doluješ bitcoiny.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#47 Příspěvek od sinclair »

Asi to nesouvisí se stále vzrůstající "hodnotou" BTC, ale :
Čím tedy jsou podloženy stamiliardy dolarů a stovky miliard eur, které tiskne FED a EU? Neříkejte mi, že jsou takové strašné peníze podloženy důvěrou, reálnou prací, reálnými majetky - prostě čímkoliv, co člověk vytvořil prací, svým úsilím.
Natištěné peníze přece znehodnocují měnu jako takovou a mohou /spíš musí/ v budoucnu způsobit inflaci, nebo ne?
Jsou to peníze, v případě EU natištěné pro záchranu Řecka /tedy ničím reálným nepodložené, jen smlouvou o dluhu/, další miliardy eur byly natištěny kvůli vetřelcům, jejich financování a všemu okolo nich, tedy znova - ničím reálným nepodložené peníze.
Co to v nedalekém budoucnu způsobí? Druhý 2009, ale horší o ty vetřelce?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#48 Příspěvek od termit256 »

Je to vicemene presne tak jak pises ve vete "Nerikejte mi… " :-)
U bitcoinu se k tomu pridava v nmohem vetsi mire jeste poptavka po mene z duvodu spekulativnich zisku.

A neni vubec pravda, ze pokud je mena necim hmotnym "kryta" mela by byt nejak lepsi. Kupodivu to byva vestinou presne opacne. Napriklad rubl se spis blizi bezcennym papirkum i navzdory masivnim nakupum zlata tamni centralni bankou.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od PotPalo »

Čiže keď to zhrniem, všetky peniaze sú v podstate bezcenné, a ide len o dôveru obyvateľstva, že si za ne niečo môžu kúpiť. Bitcoin detto. Preto je lepšie peniaze neodkladať, treba odkladať veci. Len keby bolo kde.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#50 Příspěvek od termit256 »

Prave proto abys nemusel hromadit veci, nekdo vymyslel penize.

Hromadit kramy ma vyznam jen v okamziku, kdy mas jistotu ze z penez se stanou bezcenne papiry. A ackoliv to nasi soudruzi prorokuji dolaru ci euru prakticky odjakziva, faktem je ze jedini kdo takto okradl vlastni obyvatelstvo, byla prave ta komunisticka pakaz pri menovych reformach.

Ale pro zaryte odpurce dolaru, FEDu, CIA, Kalouska... mam tip na investici https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/ven ... nami-40400

Jen by mne zajimalo, kolik mistnich ekonomickych expertu ulozi sve volne prostredky do petra kryteho surovinami :-)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od Habesan »

Mojí rodině se dlouhodobě vyplatilo vložit peníze do pozemků.
V první polovině 20. století kupovali předci pozemky v okolí naší vesnice.
Ve druhé polovině 20. stol. na nich hospodařilo JZD.
Koncem 20. stol bylo uznáno, že jsou stále naším majetkem.
Pořád je vlastníme, na části hospodaří ZD, na části soukromníci, část čeká až stoupne poptávka po pěstování potravin.

Kdybychom je teď chtěli prodat, získali bychom nějaké množství současných peněz, zatímco 100 let staré peníze už by bývaly prošly dvěma měnami a jednou inflací.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#52 Příspěvek od Pikofarad »

Digitální měna bitcoin si připsala další mezník, když její hodnota překročila hranici 12 tisíc dolarů :o

Kam až to dojde než bude sešup?Nebo napíše geniální hacker vira,který to nabourá a bude hodnota 0

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#53 Příspěvek od doktor365 »


Uživatelský avatar
microlan
Příspěvky: 1646
Registrován: 09 kvě 2017, 02:00
Bydliště: Kósek vod Brna

#54 Příspěvek od microlan »

Bitcoin je stejné "nic", jako numero na účtu v bance. Jsou to také jen digitální hodnoty uložené někde v paměti počítače. Vzhledem k faktu, že bitcoin má stanoven konečný počet "mincí" tak jeho hodnota jaksi přetrvává a protože běžné měny se "tisknou" jak o závod, tak hodnota všeho, co je nějak množstevně limitováno jakoby roste. Napsal jsem "jakoby roste" ale hodnota je hodnota, oni jen klesají ty peníze, aby se nám jaxi moc nevyplatilo spořit a raději jsme žili na dluh.

Uživatelský avatar
houmr
Příspěvky: 858
Registrován: 01 lis 2016, 01:00
Bydliště: Dřísy nedaleko Staré Boleslavi

#55 Příspěvek od houmr »

Habesan píše:Mojí rodině se dlouhodobě vyplatilo vložit peníze do pozemků.
Kdybychom je teď chtěli prodat, získali bychom nějaké množství současných peněz, zatímco 100 let staré peníze už by bývaly prošly dvěma měnami a jednou inflací.
Zrovna pozemky jsou také docela nejisté. Je otázka jestli by tenkrát třeba jejich prodejem a nákupem zlata za utržené peníze nemělo to zlato vyšší hodnotu než ty pozemky.


Můj tchán má také nějaké pozemky, které také historicky zdědil. Protože část z nich není zrovna orná půda, která má nízkou daň, každý rok platí několik tisíc korun daň z nemovitosti. Pozemek je součástí nějakého biotop a u nějakého významného krajinného prvku, asi těžko někdy bude stavební. Zkoušel ho nějak prodat, ale nikoho nenašel, je to totiž taková houština ve stráni. Za ty daně už by měl dnes asi solidní ojeté auto...

Ornou půdu má také, ta má alespoň nízkou daň, i tak to ale není žádné terno. Nechává na ní hospodařit nějakého místního zemědělce, ten mu za to dává dva pytle zrní ročně. Ty zase směňuje jinde za vajíčka. Na kolik ho to jedno vajíčko vyjde jsem nepočítal. Ale u tohoto pozemku je díky jeho umístění alespoň vidina, že jednou z něj bude dobře umístěná jedna nebo dvě stavební parcely.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#56 Příspěvek od xsc »

microlan píše:Vzhledem k faktu, že bitcoin má stanoven konečný počet "mincí" tak jeho hodnota jaksi přetrvává a protože běžné měny se "tisknou" jak o závod, tak hodnota všeho, co je nějak množstevně limitováno jakoby roste.
Bitcoin má sice omezený počet mincí, ale zase stále vznikají další a další měny. Takže je to jako kdysi se stříbrnými mincemi - je jedno, kolik bylo českých grošů, když stejně tak šlo zaplatit jakýmkoliv jiným kouskem stříbra. Hodnota Bitcoinu tak neporoste donekonečna, když místo toho můžu platit jiným -coinem. Další věcí je, že za nějakou dobu bude šifrování prolomeno a pak bude hodnota Bitcoinu rovná nule.

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#57 Příspěvek od bastliar »

Do ktorých virtuálnych mien sa oplatí investovať ? Bitcoin, litecoin, ethereum ...
Dal by sem niekto odkazy na dôveryhodné stránky pre nákup ?
Používa sa na nákup PayPal ?

Ďakujem.

Uživatelský avatar
frpr666
Příspěvky: 1051
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#58 Příspěvek od frpr666 »

Bitcoin atd. nabízí zajímavé zhodnocení úspor. Zatímco stavební spoření vám dá 1% P.A. (ročně) ve světě kryptoměn uděláte klidně 1% denně. Výnos (zatím) stát nedaní.

Nic není zadarmo, je to vykoupeno rizikem a je třeba číst novinky z krypto světa každý den. Doporučuji zřídit účet na Coinbase a na GDAX. A shlédnout video, jak koupit bitcoin bez poplatku.
GDAX limit order - Buy Bitcoin with no fee | Part 1
https://www.youtube.com/watch?v=y-x-dBtYQ-A

Pokud přemýšlíte, že chcete investovat nad $1000, můžu dát kontakt na člověka, který se tím zabývá a je schopen pomoct. Jeho odměnou bude nějaké procento z vašeho výnosu. Kapitál zůstává celou dobu plně pod vaší kontrolou.

Uživatelský avatar
Standa99
Příspěvky: 3476
Registrován: 29 čer 2004, 02:00

#59 Příspěvek od Standa99 »

Schválně jsem se zkusil podívat na možnost těžení. Mám 6GB GTX-1060, což je jenom slabý základ a přes "NiceHash Miner" jsem zkusil aspoň benchmark.
Ta karta byla slušně vytížena, což je patrno na prvním obrázku. Na druhém je vidět přibližná výtěžnost BTC za den (u různých služeb). Na třetím je převod toho nejlepšího kurzu na Kč. Podle posledního vyúčtování mám 4.27 za kWh, takže při spotřebě 250W (to jsem neměřil) je přibližný náklad 26,- Kč na den. Takže vývar je asi 34,- Kč a aby se mi vrátila aspoň cena grafiky, tak bych musel těžit 230 dnů, což si myslím, že by ta grafika stejně nedala.
Ale pozor, momentálně je vynikající kurz nad $15,000 za BTC, proto to vypadá tak dobře. Kdyby byl kurz $5,000 za BTC, tak to bude 3x horší.
Ale tak jednoduché to není, je to jen nástřel, který nemá s realitou nic společného, protože se do toho promítá hromada faktorů. Např. být v poolu a dostat odměnu za nalezení hashů, čehož jako samotář těžko dosáhnu, ale v poolu jsou odměny menší, úprava skriptů pro lepší výkon, dolování něčeho (podle kurzu), co půjde směnit za BTC a následně za $ nebo €, spekulace na burze atd.
Přílohy
btc_to_czk.png
(34.34 KiB) Staženo 53 x
btc_per_day.png
(58.71 KiB) Staženo 56 x
mining-bench.png
(148.17 KiB) Staženo 65 x
.
..
...
Ať žije zdejší FOSILOVNA :D


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“