Bude z toho facka Bruseli, nebo nebude?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#46 Příspěvek od p32 »

Takže je to jasné, nic se mu nestane a zloděj můźe být rád, že ho střelil správně do nohy. Ono totiž i střelné zranění do nohy může být smrtelné i při rychlé pomoci. :wink:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#47 Příspěvek od Celeron »

Nojo, ale to je na Slovensku. Copak říká českej?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#48 Příspěvek od scorpions-cz »

U nás můžeš použít zbraň pouze v NO , nebo KN :(

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#49 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:Nojo, ale to je na Slovensku. Copak říká českej?
Neboj, Kňažko zůstane bydlet na Slovensku. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#50 Příspěvek od Celeron »

Jasně ale jak by to samý dopadlo u nás?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#51 Příspěvek od scorpions-cz »

Celeron u nás blbě, teda pro střelce blbě. Jak jsem psal pouze NO , nebo KN
citace našich zákonů:

Krajní nouze
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací nebezpečí přímo hrozící zájmu chráněnému trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o krajní nouzi, jestliže bylo možno toto nebezpečí za daných okolností odvrátit jinak anebo způsobený následek je zřejmě stejně závažný nebo ještě závažnější než ten, který hrozil, anebo byl ten, komu nebezpečí hrozilo, povinen je snášet.

Nutná obrana
(1) Čin jinak trestný, kterým někdo odvrací přímo hrozící nebo trvající útok na zájem chráněný trestním zákonem, není trestným činem.
(2) Nejde o nutnou obranu, byla-li obrana zcela zjevně nepřiměřená způsobu útoku.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#52 Příspěvek od EKKAR »

Ale obrana aby mohla útok odvrátit nebo nějak zabránit, tak musí svojí intenzitou PŘEVÝŠIT intenzitu útoku, jinak by to nebyla obrana, ale jen předsmrtný mávání pastelkama ... To je ve výroku Nejvyššího soudu, to není výmysl.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#53 Příspěvek od Mysteri »

Celeron píše:No záleží co to bylo za lupiče. Pokud by byl jistého etnika, tak bych si nebyl tak stoprocentně jistej. Už se totiž stalo...
Teraz v správach (JOJ - krimi) bolo, že lupič bol z CZ.
Citácia nášho zákona je v tomto článku, podľa toho by Kňažko mal problém IBA, keby ho zabil. Preto asi tie jeho dobre mierené dve rany do nôh. http://www.topky.sk/cl/10/1601531/Knazk ... tie-zbrane
V ňom sa píše, že "použitie zbrane v súlade so zákonom nie je trestným činom. Za použitie zbrane v súlade so zákonom sa považuje aj jej použitie proti inému vo svojom obydlí na ochranu života, zdravia alebo majetku, ak osoba do obydlia neoprávnene VNIKNE alebo v ňom neoprávnene ZOTRVÁ a NEJDE o nutnú obranu. To neplatí, ak bola pritom inému úmyselne spôsobená smrť".

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#54 Příspěvek od Achab »

Zákon na papíře zní jasně ale vůbec nemám zájem se dostat do situace aby na mě byl aplikován jeho výklad "nezávislým soudem."

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#55 Příspěvek od scorpions-cz »

Achab troch to nadnesu. Je lepší být 12. souzen , než 4. odnesen.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#56 Příspěvek od EKKAR »

Kde jsou ty doby, kdy Spravedlnost se hlásala prostřednictvím Jeho Ctihodnosti soudce Colta a jeho 6-členný poroty ráže .45?
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#57 Příspěvek od Radovan_79 »

Achab: Znám to jinak: Raději, nechť mne dvanáct soudí, než čtyři nesou.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#58 Příspěvek od scorpions-cz »

jooo a Samuel Colt řekl " bůh stvořil lidi silné a slabé , já jsem tento rozdíl odstranil" Ale to už je moc OT. :lol: :lol:

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#59 Příspěvek od Achab »

scorpions-cz: tento citát byl v jedněch předválečných novinách u reklamy na revolvery ilustrovaný kresbou "salonní" přestřelky. Dále doplněný o slogan: "Jestli pozdě tasíš - život sobě zhasíš"! :)

A zároveň reklama určená pro ty na druhé straně zákona: "Spácháte-li mord - zachrání vás Ford!" :)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#60 Příspěvek od masar »

masar píše:Jenže pokud je mi známo, tak i stávající zákon umožňuje držiteli legální zbraně její použití v případě ohrožení jeho života, což zmiňované teroristické činy jistě jsou. Nebo je snad setkání s teroristou pro někoho bezpečnější? Takže rozdíl bude nakonec jen v tom zvyšování povinností popř. poplatků za legální nošení zbraně. Nebo jsem něco přehlédl?. :wink:

Ano, přehlédl a dávám za pravdu EKKARovi.
Přehlédl (nedocenil) jsem hlavně kontext a okolnosti, které jsou pravděpodobně tou motivací pro zavedení tohoto zákona za ústavní.
Dobře mi to vysvětlil i pan poslanec Ondráček.
:wink:

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“