TESLA Progresson 447A, jak zapojit anténu ?

Opravy, renovace, schemata historické techniky

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#46 Příspěvek od xsc »

konosuke píše:2.) byli jsme zeměpisně dost vzdálení z dosahu rušivých signálů FM-CCIR
Naštěstí ne, takové O3 mi chodilo docela dobře :-)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#47 Příspěvek od kokun »

konosuke píše:... dálkový příjem FM byl zajímavým koníčkem pro mnohé příznivce, tak asi...
Jjoóó - dálkový příjem FM1 8O 8O
Tak proč sis koupil dvojnormový tuner Tesla ST-100 (3601A)? Asi na dálkový příjem "Projevu soudruha Brežněva", . . .
A nač jsi měl potom na chalupě anténu jak na Kojálu? - jen proto, abys mohl přijímat Ö3 :lol: :lol: :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#48 Příspěvek od konosuke »

jo, no a co ? měl jsem takový hobby, dneska už ne
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#49 Příspěvek od elektrosvit »

I dneska to jde. Předloni v létě se mi podařilo chytat opakovaně nějaké Poláky. A to na 444A, žádný ultrakvalitní přijímač. Šlo to jen večer a za deště, během pěkného počasí ne.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#50 Příspěvek od konosuke »

Toška ST-U22 chytala za mrazivejch nocí Zagreb a Ljubljanu, FM-CCIR, vzdálenost si promítněte, dnes nepředstavitelné ponivač na přenosový trati bude narušitelů ažaž.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#51 Příspěvek od kokun »

Tak se dejte k DX-manům :lol:
Takovýto dálk. příjem je stejně možný jen za "příznivých podmínek": za inverze, odrazem od ionosféry, anebo "rovnou od měsíce" (a to si nedělám prdel - takto se chytají "protinožci") , . . .

Mým hobby bývala, je (a snad ještě chvíli i bude) televize. Taky jsem přijímal monoskop ze Stockholmu, anebo "Včelku máju" z Madridu (v I. TV-pásmu), ale i "pozemní RTL" (v UHF-pásmu) - příjem ale vždy trval tak max. hodinu 8O :cry:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#52 Příspěvek od Michal22 »

Ale proc ne-ja tady JV od Brna chytal na dlouhou VKV yaginu a prave na toho Robotrona asi pet polskych stanic.rakusaku vic jak deset,to byla antena otocena na Hady.dneska tam mamten kruhovy dipol,s nim jsem jeste nezkousel prijem.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Odpovědět

Zpět na „Opravy a restaurování starých elektropřístrojů“