Indukční desky

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#46 Příspěvek od passion »

Oživím to tu. Kupujem indukciu. Ako sa dopátrať k info, či regulácia na nižších stupňov je pomerom zap/vyp maximálneho výkonu, alebo je "plynulá"? Pri otázke predavač len vyjavene čumí, čo sa pýtam. Nie jeden, všetci. Pravdepodobne to vidno v cene. Ale chcem na na 100%. Dííík.
P.s.: konkrétne u zn. Mora.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#47 Příspěvek od Victronix »

rnbw píše:Indukcia sa omnoho lepsie reguluje, lebo tam nie je zotrvacnost.
Bohužel tam setrvačnost je schovaná v té mase železa kastrolu.
Třeba vajíčka dělám radši na plynu. Přesmažená nejsou tak dobrá.
Proto máme doma kombinaci indukce/plyn.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od hafca »

A na čem děláš ty vajíčka na plynu? Tam se setrvačnost nádoby neuplatní?
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#49 Příspěvek od Kvicala_r »

Mám nějakou Whirlpool a tam i slyšíš tu střídu hřeje/nehřeje. tipuju to tak na 3-5 sec. To ta setrvačnost dna rozumného kastrolu musí hravě průměrovat. Nějaký tenoučký plech samozřejmě může být výrazně horší. Mám nějaké tefal hrnce z tesca a v kombinaci s tou indukcí nedám dopustit. Naši mají plyn a řekl bych že tady už tak velký rozdíl není. To není elektrika/sklokeramika vs plyn.

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#50 Příspěvek od Victronix »

hafca píše:A na čem děláš ty vajíčka na plynu? Tam se setrvačnost nádoby neuplatní?
Na plynu. Na to mám nerezový kastrolek s tenkým dnem. Ten si na indukci ani neškrtne.
Hrnce na indukci mají pořádný základ.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#51 Příspěvek od vasekpetr1 »

Mám klasické staré smaltované kastroly a na indukci jedou jako divé.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#52 Příspěvek od passion »

Viete mi niekto prosím odpovedať na moju otázku o 6 príspevkov vyššie? Zajtra mám ísť zajednať kuchyňu aj spotrebiče. Ďakujem za prípadné nápady.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#53 Příspěvek od termit256 »

Vzdycky je to PWM. Nevim co myslis tim "plynula". Mas tam treba 10 stupnu, takze je regulace v 10 krocich. Nejaka plynula regulace knoflikem jako u plynu u zadne indukce neni a je to celkem zbytecne.

Tohle neres, spis se soustred na ovladani jednotlivych plotynek. Nejlepsi je, kdyz ma kazda plotynka svuj ovladac teploty, idealne tak ze na desce je namalovana stupnice treba od 1 do deseti a ne jen tlacitko + a -. Pak muzes navolit jakykoliv vykon na kterekoliv plotynce jen jednim tuknutim prstem.
Pokud mas jen jeden volic tech stupnu vykonu, ktery je navic delany jako +- a mezi plotynkami kterou momentalne ovladas prepinas dalsim prepinacem, v kriticke situaci kdy treba neco pripalujes se ti u ubirani vykonu zasmodrchaji prsty :-)

Ver mi ze tohle je mnohem podstatnejsi nez moznost pridavat plynule vykon.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#54 Příspěvek od passion »

Plynulú myslím tak, že doska zníži prenášaný výkon tak, že energia je do hrnca dodávaná síce menšia, ale sústavne a nie s prerušením. Podľa mojich doterajších skúseností to práveže nie je PWM. Píše to aj rnbw na vrchu druhej stránky tohoto vlákna. Potom padli názory, že sa to vyvíja od kvality dosky a jej ceny. Kolega nejakú má a platňa napríklad na navolenom polovičnom stupni z max polovicu času ide, polovicu nie. Napríklad 3 sekundy sa voda varí, 3 sekundy nie. Niečo ako na tomto videu:
https://youtu.be/jBNKHBd6VIw
Čo čítam iné diskusie, robia to asi všetky indukčné platne. Potlačí sa to kvalitným hrncom s masívnym dnom, ktoré v pauzách spôsobí dostatok tepelnej zotrvačnosti. Chcel som vedieť, či je tomu naozaj tak a či tie drahšie platne nemajú inú reguláciu ako striedou.

Ďakujem za prínosné tipy ohľadom ovládania. Dobrá myšlienka.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#55 Příspěvek od termit256 »

Jo, to je taky PWM, ale s hodne nizkou frekvenci :-)
Uznavam ze to je opravdu krize.
Desky co jsem mel takhle pulzuji az pri opravdu nizkych teplotach kdy voda uz nevari a tak to nicemu nevadi. Ted mam nejakou AEG, zkousel jsem to a rozhodne to nedela.

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#56 Příspěvek od passion »

PWM - áno je, ale takúto som práve nemyslel.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od hafca »

Řešíš blbosti. :wink:
Soustřeď se na to, jestli deska má ovládání pro každou plotýnku zvlášť, jestli má dětskou pojistku pokud máš malé děti, jestli je booster jen na dvě zóny nebo na každou plotýnku, jestli má časovač atd.. Regulaci nech na výrobci, věř mi, že to má ošetřené aby to dobře fungovalo. Já mám indukci skoro 10 let a spojitá nebo nespojitá regulace je to poslední co by mě zajímalo. Ve finále to nepoznáš, pořádné hrnce mají opravdu nějakou setrvačnost, takže je to jedno. Tedy pokud vůbec nějaká deska takovou regulaci co bys chtěl vůbec má. Myslím tím běžnou cenu, ne nějaký extrém za hříšné peníze.
Jestli bys hodně chchtěl, mohu ti udělat video, jak funguje regulace u běžné desky od AEG.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#58 Příspěvek od p32 »

A nakonec, to přepínání stejně poznáš jen na stupních do trojky, pak se to jeví normálně jako plynulé.
Naposledy upravil(a) p32 dne 31 bře 2018, 09:34, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#59 Příspěvek od termit256 »

Pokud by se to chovalo jako na tom videu, to by mne sralo taky. Bude to nejaky smejd. Mi tohle zadna deska nikdy nedelala. Z tech co se jeste daji koupitt mam AEG HKP65410FB ta nic takoveho rozhodne nedela a pak nejakou bezzonovou od dedietrich, ale ta ma atypicke rozmery a byla draha jako prase takze asi nema cenu hledat typove oznaceni.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#60 Příspěvek od p32 »

Tak na tom videu je to Mora, takže aby jeden hádal, co to dělá doopravdy bez té druhé zapnuté plotýnky.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“