Dve stránky sa mi neotvárajú . čo môže byť na príčine

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od PotPalo »

Tak som to teraz tiež skúsil. Windows XP SP3, stránka VÚB internetbanking. Pod IE8 hláška "Aplikace Internet Explorer nemůže zobrazit tuto webovou stránku.", pod Opera 12.17 ide normálne. Takže je to vlastnosť, nie závada.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od PotPalo »

Po dlhšom čase ďalší problém. Prosím Vás, kto máte Windows XP, skúste túto stránku: https://moja.tatrabanka.sk/ U mňa to ostane na čiernej obrazovke s textom Načítava sa, menia sa tam tri čiarky, a ďalej sa to nepohne. Malo by sa dať dostať k zadávaniu mena a hesla, ale nedostane sa. Skúsil som tri prehliadače na dvoch počítačoch, všade rovnaké. Vraj by to mohlo byť pripojením, ale to sa mi nezdá. Pred časom to fungovalo normálne a nič som nemenil. Maník na helpdesku vraj tvrdil, že to pod XP musí fungovať, že treba resetnúť prehliadač, alebo sieťové nastavenia.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#48 Příspěvek od rnbw »

Firefox 52.9 - nejde
Centaury 2020.08.17 - ide

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#49 Příspěvek od miroja »

Nastartoval som XP-cka a to iste ako ty. Myslim, ze to obmedzenie sposobuje ze este pouzivas XP-cka.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od PotPalo »

Problém je že poverená osoba používa Tatrabanku. :twisted: Ale starú štruktúru nepoučím, je zvyknutá platiť za všetko, účet zdarma u FIO banky jej smrdí, nechce.

Na helpdesku Tatrabanky teda klamú, keď tvrdia, že to musí fungovať aj pod XP s Operou alebo Firefoxom.

To Centauri je čo a kde? Nejaký browser? Hľadám hľadám, ale nenachádzam.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od ZdenekHQ »

To jsou ty přescriptovaný stránky. Je to prohlížečem, ne OS, protože když tam "podstrčím" falešnej OS, tak to stejně nefunguje. Jenže na starým OS novější FF nepoběží.

Takhle blbne třeba i Rohlík, stránka se natáhne, pak zhasne a konec. Jakej je to script netuším, ale klidně to může být záměr, i když oni tvrdí, že to záměr není. Ale ti hamburgerama přežraní ajťáci mají patrně jinej názor.

Výmluvy o děravým OS jsou zbytečný, když potvrzovací SMS chodí na "blbej" mobil.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#52 Příspěvek od rnbw »

Pozeram, ze ten Centaury je z GitHubu zmazany. Posledna verzia je 0.17.0 - subor centaury-0.17.0.win32.installer.exe som nasiel na 4shared.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od RayeR »

Me ta Tatramatka normalne v XP v poslednim MyPalu jede, v SeaMoneky ne, tam vytuhne na "nacitam"...

BTW zkuste na libovolnem prohlizeci stranky https://www.winamp.com/
to je prave peklo webdesigneru, i v praci na W10 x64 Chrome ta jebka vytezuje CPU na 20%, zrejme ta bozi animovana plazma...
Přílohy
tatra.png

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od ZdenekHQ »

Winamp je v XP dobrej, jen modrá stránka, zato se naježil Avast a jal se to zkoumat. Tak jsem mu ušetřil trápení...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od PotPalo »

Internetbanking FIO banky začal vystrkovať rožky. Nezobrazujú sa ikony ktoré tam predtým boli, teraz sú tam iba štvorčeky. Z podpory mi napísali že mám skúsiť iný prehliadač. To mám za to že som ich chválil pred ostatnými.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#56 Příspěvek od PixelOrgy »

RayeR me to ve FF97.0.1 ukouslo 1%CPU a cca 35MB z ramky, ale peklo to je, tech animaci je tam uz fakt moc :-D

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od PotPalo »

Winamp je totálna sračka, na dvoch operách a firefoxe rovnaké nič, iba tmavomodrá obrazovka.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#58 Příspěvek od RayeR »

PixelOrgy píše:RayeR me to ve FF97.0.1 ukouslo 1%CPU a cca 35MB z ramky, ale peklo to je, tech animaci je tam uz fakt moc :-D
Hm, mozna zalezi, jesi to umi vyuzit GPU a pak to na nej offloadne. Ohledne toho sem zadne specificke nastaveni nedelal, NTB mel iGPU + GTX940M a jak FF tak Chromak to pekne vytezovaly...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od RayeR »

Sakra, ty keketi z Rajfky nedavno dojebali svuj web tak, ze po kliknuti vstup na ucet se nic nedeje. Jak sem zjistil, tak pricinou je, ze se nedavno zacla rozmahat nejaka nova verze Javascriptu s nekompatabilni syntaxi, ktera postupne zamoruje weby a nefunguje spravne ve starsich prohlizecich. Existujou na to nejake hacky (polyfill addon pro FF/xMoon), ktere cosi dynamicky injektujou do kodu stranky a tim konvertuji nepodporovanou syntaxi na tu starsi, ale s tim sem nak zatim neuspel.

Nicmene je nastesti k dispozici novejsi verze Chrome 13.5, kde to funguje a je tam odstranen ten Cinsky i Googli spyware :)
https://msfn.org/board/topic/182993-360 ... -versions/

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ano, to je další důvod, proč nemám rád ajťáky. Oni sice neví, proč to nefunguje, ale vždycky je to zastaralým SW/HW na straně uživatele.

Jo, v poslední době se to množí jako mor.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“