Jakou koupit kombi lednici

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hejnicek
Příspěvky: 2022
Registrován: 16 čer 2004, 02:00

#46 Příspěvek od Hejnicek »

Asi stale plati, preprava i dnesnich lednic na stojato?

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#47 Příspěvek od Achab »

Pokud možno ano, i když v návodu o tom kolikrát není zmínka. Když už je přepravovaná v jiné poloze, doporučuje se nechat aspoň pár hodin odstát.

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#48 Příspěvek od sr71 »

Poohlížím se po nové kominované lednici cca max do 10t kè, myslíte si že má nìjaký praktický smysl ionizátor vzduchu v chladnièce? máte to nìkdo?
Dále mì zaujal v manuálu k lednici Gorenje ten druhý odstavec z pøiložené pøílohy - nechápu proè by se mìla v místnosti s nízkou teplotou nastavovat lednice na max. chlazení, logicky by to mìlo být naopak nebo ne?
Přílohy
man led.png

Uživatelský avatar
hrabosh
Příspěvky: 446
Registrován: 19 čer 2005, 02:00
Bydliště: Brno venkov
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od hrabosh »

My máme právě Gorenje a zatím si nemůžu stěžovat. Máme ji tak 4 roky. Kolečko mám nastavený na polovinu...

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#50 Příspěvek od bu2520 »

system no Frost je perfektní . Před dvěma měsíci jsem řešil stejný problém, odešla mi šestnáct let stará Boschka . Na doporučení chlaďaře jsem zakoupil Beko prý je na tom poslední dobou s kvalitou dobře. Ještě jsem na jejich stránkách aktivoval pětiletou záruku.
Řeknu to asi tak stará Boschka byla humpolácká a pevné konstrukce. Beko má plastová dvířka a šuplíky ze slabého materiálu a je jen otázka času kdy něco někdo odlomí.
Nevím jak je to s provedením u konkurence, ale rozhodně bych si to někde ověřil naživo.
A ještě jedna perlička kupoval jsem u Datartu kde je doprava zdarma. ale to neplatí pokud chcete odvézt starý spotřebič. Nakonec jsem to skousnul.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#51 Příspěvek od rnbw »

No frost ma aj nevyhody. Je tam ventilator, takze je to hlucne. Potraviny rychlo vyschnu.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#52 Příspěvek od bu2520 »

to rozhodně nevysychají, tedy u systému co mám já. Vydává jiné zvuky, ale ne hlučnější, jde o zvyk. Prodloužená záruka o které mluvím u Beka je zdarma na některé modely. Podle toho jsem jí cíleně vybíral.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#53 Příspěvek od Hydrawerk »

No Frost mohu jedině doporučit. Mám to u Liebherru. Hlučný to moc není, s potravinama se nic zvláštního neděje, spolehlivé to je. Lednice se stejně skoro vždycky pokazí kvůli vadnému kompresoru nebo netěsnému chlaidcímu okruhu.
U minulé lednice se občas ucpal odtokový kanálek, takže se pak led hromadil dole pod přihrádkou, odkud se ale dal snadno odstraňovat.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#54 Příspěvek od doktor365 »

rnbw píše:No frost ma aj nevyhody. Je tam ventilator, takze je to hlucne. Potraviny rychlo vyschnu.
Tak,tak to je nevýhoda že osychaji potraviny

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od hafca »

S tím osycháním i hlučností je to divné. Máme Siemens KG39EAL40, která má větrák a nic neosychá ani nehlučí. Ventilátor se zapíná po zavření lednice jen na chvilku a je nepatrně slyšet jen přímo u lednice. Podle mě jen promíchá vzduch uvnitř aby tam byla zase rovnoměrná teplota. Na zeleninu je tam šuple a na maso a uzeniny druhé. V tom na zeleninu je vlhko aby neosychala. Jak velké tam má být se dá se nastavit podle jeho zaplněnosti. A v tom masovém je zase největší chlad z celé lednice.
Takže ty problémy asi budou jen u některých výrobců a typů.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
marat
Příspěvky: 278
Registrován: 06 srp 2009, 02:00

#56 Příspěvek od marat »

Tak přidám zkušenost AEG SANTO K 81840 po přesně 8 letech zadřený kompresor. Lednice stála tenkrát 18tis. takže jsem nas****, jak zákon káže. A ještě chcípne mezi svátkama. :(

JInak rodiče mají Beko už asi 12 let, nic nečistí a maká pořád.

Uživatelský avatar
tatramacek
Příspěvky: 1875
Registrován: 07 pro 2007, 01:00
Bydliště: Kroměřížsko

#57 Příspěvek od tatramacek »

Minulý týden nám dovezli tuto:

https://lednice.heureka.cz/beko-rcna-40 ... e/#section

Invertorem řízený kompresor. LED osvětlení, tichý chod, jednoduchý a přehledný displej, NO FROST..
Audaces fortuna iuvat

Uživatelský avatar
jogo9
Příspěvky: 364
Registrován: 23 lis 2014, 01:00

#58 Příspěvek od jogo9 »

Zdravím, zajednali sme chladničku LG GBP31SWLZN -píšu len 36dB, naviac priestorovo sa zdá vyhovujúcejšia než doterajšia Whirlpool ARC5200 -objednávka sa dá ešte odvolať -rád by som vaše názory -ďakujem..

Uživatelský avatar
Mira_A
Příspěvky: 1005
Registrován: 06 dub 2013, 02:00
Bydliště: RpR

#59 Příspěvek od Mira_A »

Ono s tou hlučností je to někdy :lol:
Mám taky invertorku LG, ta je ještě lineární. Asi stejná velikost je A+++.
Spotřeba v pohodě 0,5kW denně pokud ji otvírá rychle krátce jeden člen domácnosti.
Je tichá, ale už se mi stalo párkrát, že začala hlasitě nepříjemě rezonovat. Zkoušel jsem štelovat nožky nepomohlo. Nakonec jsem po dlouhé době objevil, že to dělá šuplík mrazáku. Někdy do něj stačí strčit a je po rezonanci. To je takový zvuk, že by myslel, že to nemůže být šuplíkem. :lol:
Ono montáž Číňanů stojí za prd. Zezadu je to vidět jak to tam nějaký kokot vrtal nepřesně a pak sešroubováno samořezkama. Pak se není čemu divit, že i tichá lednice může dělat kravál. Ale ono je to dnes jedno jestli Bosch nebo LG či Samsung. Vše se montuje v Číně.
Jinak osobně radím A+++ 178kW ročně.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#60 Příspěvek od rnbw »

Snaige sa montuje v Litve.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“