Generálka NAD 5120

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#46 Příspěvek od Celeron »

Už jsem to našel, Electus 97. Má to výstup přímo z operáku bez emitorovýho sledovače. Prý není potřeba, protože další stupeň v korekčáku je BF245. To se asi nebude moc dobře chovat s zesákem s nižšší vstupní impedancí, co?
Redakce asi ne, je to slovenský, Miroslav Drozda.
Přílohy
korekčák Midrawat.jpg
(228.07 KiB) Staženo 154 x
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#47 Příspěvek od sinclair »

Je to slušně udělaný pasiv, bude hrát slyšitelně líp, než jakýkoli ZV. Za tím výstupním integračním členem /korekce/ by to dozajista sledovač chtělo, ale ne s BFkem.
Nejlíp aspoň 2SK369, 2SK170, 2SK363 - všecky šumí násobně míň, než BFka. Dokonce ani KS4392 by nešuměl tolik.
Operák jako sledovač bych tam necpal vůbec, tím to celé zabiješ.
Ideální by asi byl druhý, výstupní diskrétní stupeň phono preampu z Rotelu RHQ-10.
Toť stroj vpravdě pekelný, ale zvukově skvělý. Při trošce snahy i postavitelný.
Vřele doporučuji všem ke studiu toho, co se v jistých dobách dalo udělat pro to, aby MM/MC vstup měl opravdu nejlepší možné parametry.

BF256 ve všech verzích jsou celkem dobrý a krotký jfety, ale ne do audia.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#48 Příspěvek od Celeron »

BF256 ?? Nechtěls psát BF245?
Takže pokud nedám na výstup stávajícího operáku emitorovej sledovač s trandama co píšeš, je to nepoužitelný, protože to rozhodí těch 75uS u operáku?
RHQ-10 jsem našel jen manuál kolem přepínáná vstupů MM a MC, schema ne. Má být na Vinilu kde jsem se registroval už asi před měsícem ale nechce mě to tam pustit. Nemáš ho prosím a nedáš do SZ?
Díky!
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#49 Příspěvek od sinclair »

Jo, správně, BF245. A určitě ne MAB357, nebo MAC157. To jsou bestie, co mimo jiných nectností mají nesymetrickou SR a blbě se krotí.
Z úplně běžných fetových OZ bych radši vynechal i předobraz MAB/MAC LF356. Nejsou na tom moc dobře se šumem.
To už asi raději TL071, nebo LF411/MAE411, pokud nechceš investovat o trochu víc do nějakýho lepšího OPčka.
Můžu Ti celý SM RHQ10 poslat, ale kam?

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“