Odečet spotřeby a příkonu přes internet

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
vaclavzeleny
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2018, 01:00

#46 Příspěvek od vaclavzeleny »

Bernard píše:Podle václava jsou tvé argumenty většinou založené na domněnkách. Jeho problém ale také vychází z domněnky, že výrobci elektroměrů nedodržují časování impulzů na S0 tak, aby čas mezi impulzy vždy přesně odpovídal odběru stanoveného kvanta energie. Asi nemá smysl to dál řešit, ale nevidím tu takové "duchaplnosti", které by vlákno kvalifikovaly do HP.
Prosím, kde jsem uváděl, že výrobci NEDODRŽUJÍ časování signálu? Já jsem uváděl, že na parametrech signálu, které NEJSOU specifikovány a obecně tedy mohou nabývat širšího a zároveň neznámého rozsahu hodnot, NELZE postavit věrohodné měření, v našem případě měření příkonu. Toť vše. Co z toho prosím považuješ za domněnku? Nebo někdo ve specifikaci imp. signálu nebo technickém listě nějakého elektroměru vidí, že zpoždění jednotlivých pulsů má přesně stanovenou hodnotu včetně nějaké tolerance? A právě rozsah a tolerance zpoždění nás zajímá, abychom byli schopni stanovit chybu měření příkonu tímto způsobem.

Uživatelský avatar
vaclavzeleny
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2018, 01:00

#47 Příspěvek od vaclavzeleny »

masar píše:Navrhoval jsem vcelku jednoduché měření, které by doměnky buď potvrdilo nebo vyvrátilo. Spočívalo např. v záznamu impulzů při stabilním zatížení a následném vyhodnocení záznamu.
:wink:
Sorry, moje poslední reakce na tvůj příspěvek (neber to osobně :) ). Jako hobby řešení OK, ale pro seriózní profesionální řešení to musí prostě stanovit výrobce zařízení. Domníval jsem se, že SDS toto nějak řeší, proto jsem o něm ze začátku přemýšlel, ale nakonec jsem vzal konkurenční výrobek.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#48 Příspěvek od Bernard »

Toto je václave ta tvoje domněnka, "...že výrobci NEDODRŽUJÍ časování signálu." :
vaclavzeleny píše:... Proto se důvodně domnívám, že nějaký rozdíl mezi zp. A a zp. B bude a zvláště u větších příkonů to může způsobovat podstatnou chybu.

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#49 Příspěvek od weed_smoker »

Docela pěkná věc je trojfázová měřící deska z jednoho AR konkursu od Ivo Strašila,která obsahuje 3 galvanicky oddělený kanály pro měření U/I/P/Q/S a cosφ,dále pak MCU s obvyklejma výstupama (USB,232TTL nebo RS-232 po doplnění MAX232CPE,pak SPI,dost možná i JTAG nebo ETH).Tu by bylo asi lepší koupit hotovou,autor pracuje s obvodama v QFP a QFN pouzdrech s velkym množstvim vývodů s malou roztečí.Obvykle používá u svých konstrukcí 75-80% součástek v zapojení typu SMD.

Uživatelský avatar
vaclavzeleny
Příspěvky: 25
Registrován: 02 úno 2018, 01:00

#50 Příspěvek od vaclavzeleny »

Bernard píše:Toto je václave ta tvoje domněnka, "...že výrobci NEDODRŽUJÍ časování signálu." :
vaclavzeleny píše:... Proto se důvodně domnívám, že nějaký rozdíl mezi zp. A a zp. B bude a zvláště u větších příkonů to může způsobovat podstatnou chybu.
Domněnka by to byla v případě, že by velikost zpoždění specifikována byla a pro měření příkonu optimálně tak, že zp.A=zp.B, ale ona není. Výrobci elektroměrů toto prostě dodržovat nemusejí, protože jim to nic nenařizuje a na měření energie to nemá žádný vliv.
Ale nemá cenu se dohadovat o ničem.... jediný argument beru ve stylu... "hele pleteš se tady (odkaz) je to přesně specifikováno" ... já jsem bohužel nic takového nenašel.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“