Bojler-impulzní relé Eaton S230/S (špatně vypíná)

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

#46 Příspěvek od salus »

Achab píše:Nebo řada Z-TN230 - umožňuje volbu trvale zapnuto - automaticky - trvale vypnuto (odpojená cívka). Vyrábí se i typy s automatickým návratem, například Hager ETC225S (ruční režim trvá pouze do přivedení ovládacího napětí). Tyto funkce se uplatní spíš při nedostatečné kapacitě bojleru a době NT 8 hodin (sazba D25d). Při NT 20 hodin u přímotopných sazeb jsou většinou zbytečné.
Řada RSI-20-20-A***M od OEZ tuto funkci umí také.
Přílohy
Image_00163.JPG

Uživatelský avatar
Zbigniew
Příspěvky: 7
Registrován: 13 úno 2022, 01:00

#47 Příspěvek od Zbigniew »

Achab píše:Nebo řada Z-TN230 - umožňuje volbu trvale zapnuto - automaticky - trvale vypnuto (odpojená cívka). Vyrábí se i typy s automatickým návratem, například Hager ETC225S (ruční režim trvá pouze do přivedení ovládacího napětí). Tyto funkce se uplatní spíš při nedostatečné kapacitě bojleru a době NT 8 hodin (sazba D25d). Při NT 20 hodin u přímotopných sazeb jsou většinou zbytečné.
Díky za informaci, já mám sazbu D25d, bojler mám ale možná až moc velký panímáma je maximalistka, tak si poručila Dražice 200S. My jsme 3, takže můžeme zvát i sousedy.
Tento týden mi přijde odborná firma, asi za hodinu budu telefonicky dojednávat podrobnosti, takže vaše know-how využiju.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#48 Příspěvek od Hill »

To je krásný rozbor jednoho omylu na třiapůl stránky.
A přitom stačilo napsat, že povel z HDO je aktivní sepnutím na pracovní nulu, takže použití impulsního bistabilního relé na spínání boileru je nesmysl.
Tam stačí obyčejné instalační relé s NO kontakty, ani stykač není nutný, jestli to relé má dostatečně dimenzované kontakty. Když nemá boiler přes 2,4 kW, používám toto. Za sedm let, co je dávám místo odešlých stykačů, ještě žádné relé nezazlobilo. No, a i kdyby jeden kontakt odešel, je vedle něj ještě jeden.

Uživatelský avatar
kbulda
Příspěvky: 1487
Registrován: 23 říj 2007, 02:00
Bydliště: u Mělníku

#49 Příspěvek od kbulda »

Když má relé (stykač )dvoje kontakty, tak je zapojuji rovnou paralelně.

Uživatelský avatar
Zbigniew
Příspěvky: 7
Registrován: 13 úno 2022, 01:00

#50 Příspěvek od Zbigniew »

Hill píše:To je krásný rozbor jednoho omylu na třiapůl stránky.
A přitom stačilo napsat, že povel z HDO je aktivní sepnutím na pracovní nulu, takže použití impulsního bistabilního relé na spínání boileru je nesmysl...
Díky chlapy za rady, ač ne vždy úplně rozumím řeči vašeho kmene.
Už mám domluvenou firmu na středu.
Škoda, že vaše znalosti neměl borec, co impulzní relé k bojleru instaloval.
Mě úplného diletanta v oblasti elektro, odchovaného panelákovým ústředním topením a vodou ohřátou v městské kotelně skoro 20 let ani ve snu nenapadlo, že je něco špatně.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“