název součástky (banánek do měřáku) (Přesunuto)

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#46 Příspěvek od danhard »

Takže znovu, používáš tento zázrak techniky a nejde tam strčit klasický 4mm banánek ?
Obrázek

Uživatelský avatar
montana
Příspěvky: 93
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#47 Příspěvek od montana »

danharde, je to jiný multimetr, i když podobný, ale oni tam opravdu nejdou narvat! Je to zřejmě specifickým rozměrem dutinky, ale má to svoji logiku. Do dutinky o přesném průměru 3.9 až 4.0 prostě nemůžeš narvat čtverec o velikosti 4.0x4.0mm. Spočítej si uhlopříčku! Banánky, které jsem koupil tam strčit jdou, i když jsou repro. Sedí perfektně, i když neplánuju je tam takto zastrkávat. Bude to letované napevno.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#48 Příspěvek od Celeron »

montana píše:Digiohmpro 40
Cena bez DPH: 6 345 Kč 8O
Výroba vlastních kabelů je levnější :D
Nojo, ale na žádnej multimetr ti nedá cejchovna glejt jako na tenhle měřič přechodových odporů a ten je potřeba pro některý vyhražený živnosti. A ten Digiohm 20 stával 2K5 když jsem ho kupoval.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#49 Příspěvek od danhard »

Standardní banánek má průměr 4mm, už asi 100 let :)
Proč tam rveš hranatý kolečko ?

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#50 Příspěvek od danhard »

montana píše: Případně tento:
https://cache.osta.ee/iv2/auctions/1_9_24522176.jpg
Duwi 07974
No tenhle to není, jelikož nemá měření hFE.
Ale mám tu samou sračku čínu, u mě se to jmenuje DMM 2800, žlutou a má normální 4mm banánky.
Teď je to známý spíš jako DT830B v elegantní černé barvě :lol: Obrázek

Uživatelský avatar
montana
Příspěvky: 93
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#51 Příspěvek od montana »

Vypadá to podobně navenek snad identicky. Teď to otevři a podívej se jestli ty vstupní konektory jsou jen tři dutinky.... Prostě normální válec který má jen obvodový stěny. Vnitřek nemusí být stejný. Nakonec ty konektory jsou to hlavní. Jení to kolečko. Je to čtverec, který přechází ve 4 pružící plíšky... A právě na té čtvercové špičce to neprojde dovnitř. Ten co jsem si koupil konektor repro, ten má pět stran, pět hran a více připomíná kruh, ten jde dovnitř bez problémů.

Ještě mám dotaz - pod jakým slovem mám hledat ty pozlacený kolíky/piny typu "banánek" - co se dávají na kable - myslím aby šli zasunout do 4mm díry. Mezi kolíky na gme jsem to nenašel https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavani ... m#products

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#52 Příspěvek od Atlan »

Ja pouzivam taketo. Osvedcili sa na zdroji pre polystiren ked som tlacil cez nich 6-10A
10Pcs 4mm Male High Current Screw Solderless Stackable Banana Plug Connector
http://s.aliexpress.com/nMV7vaQR?fromSns=Copy to Clipboard

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#53 Příspěvek od danhard »

Standardní 4mm zdířka je kulatá ďoura přesně 4mm.
Nevím co tam cpeš za dojebaný banánky, ty Ti k tomu přibalili ?

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#54 Příspěvek od SMITH »

Michal22 píše:Už delìí dobu nemám k dispozici nic ze starých zásob, tak kupuju tyhle banánky: Hirschmann Buela
Tie to používame v práci , teda sme používali . Na všetkých vytvrdla chranná gumenná izolácia a rozpadla sa :-( . Inak prechodový odpor výborný , aj manipulácia s nimi ...
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#55 Příspěvek od danhard »

montana píše: Ještě mám dotaz - pod jakým slovem mám hledat ty pozlacený kolíky/piny typu "banánek" - co se dávají na kable - myslím aby šli zasunout do 4mm díry. Mezi kolíky na gme jsem to nenašel https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavani ... m#products
A banánek jsi zkoušel ? :lol:
https://www.gme.cz/vysledky-vyhledavani ... k#products

Uživatelský avatar
montana
Příspěvky: 93
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#56 Příspěvek od montana »

danhard: Ne, nepřibalili. Ty původní šňůry tam jdou. Ty normální standardní co mám doma tam nejdou. Ale proč to řešíme, říkal jsem že je tam nebudu zasouvat ale zaletuju.

"banánek" jsem procházel asi tak týden a neviděl jsem je tam.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#57 Příspěvek od Michal22 »

Smith- a po jaké době?
Já je v minulé práci používal osm let, nebyl problém. Doma je mám asi stejnou dobu. Zatím se mi nikde izolace nerozpadla.
Nebo neměli jste tam třeba poblíž nějaká rozpouštědla?

Jinak začínám mít pocit, že si z nás Montana dělá plastelínu, z které pak udělá prdel. Nebo naopak.
Nikde žádná fotka, žádné konkrétní měření, nic. Mám doma pět multimetrů, do všech cpu ty stejné banánky, zatím se mi nestalo, že by tam nešly.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#58 Příspěvek od ZVUK2000 »

danhard píše:Standardní banánek má průměr 4mm, už asi 100 let :)
Proč tam rveš hranatý kolečko ?
A co když se jedná o tzv. "roztahovací" banánek. Před zasunutím do zdířky se musí kryt banánku povolit a po zasunutí dotáhnout. Banánek se pak roztáhne. Většinou to roztažení nemá tvar kruhu, ale vice hranu.

Uživatelský avatar
SMITH
Příspěvky: 1259
Registrován: 07 čer 2004, 02:00
Bydliště: Púchov , SLOVENSKO

#59 Příspěvek od SMITH »

Michal 22 : Cca 4-5 rokov , ale je pravda ,že sú umiestnené v chemickom priemysle a vyskytuje sa tu aj olejová hydraulika .
Skusim sa pozrie￾ , v akom stave ich mám doma ...

Je to škoda , lebo inak sú ve¾mi dobré .
:-) Nikdy neøíkejte, že nìco nejde, protože vždy se najde blbec, který neví, že to nejde, a udìlá to ! :-)
Úspìch je špatný uèitel. Kvùli nìmu si chytøí lidé myslí, že nemohou prohrát. (Bill Gates)

Uživatelský avatar
montana
Příspěvky: 93
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#60 Příspěvek od montana »

Sraz zítra Sobotu v Havířově, kdo se chce podívat na ten banánek co nejde zastrčit do měřáku. Jen pro ty méně chápavé, kterým nestačí údaj o uhlopříčce hrotu banánku.

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“