Ložiska na oldschool elektromotorek

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#46 Příspěvek od starecd »

To, ale jak píše, měly by to být ty lepší, Japonské.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#47 Příspěvek od tomasjedno »

starecd píše:Crifodo: nic proti, ale kvalita materiálu ložiska bude asi velmi chabá, mám tady ložisko patrně z kladky videa a toho se kvalitní pilník nechytá.
Taky bych čekal něco tvrdšího. Přesto proti mosazné misce a kuličkám na hřídeli to bude řádově lepší.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#48 Příspěvek od Crifodo »

jestli je to vtip na účet našich somálských přátel a obohacovačů, tak je vedení Tobexu podivuhodně nepředesrané.

Motorky nemají točit stovky motohodin, ale nemusejí se už od začátku viklat v plastové misce s vůlí 15% průměru hřídele.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#49 Příspěvek od sinclair »

Nemá u ložisek vytvrzený povrch jenom dráha kuliček? Celé ložisko až tolik být tvrzené být nemusí, nebo jo?

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od workhard »

Praskají, tak úplné bláto to nebývá.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#51 Příspěvek od starecd »

Leošu nemá, pokud jsme potřebovali kuličky do gumostřílu, vždy jsme klec obalovali hadrem a to nejenom kvůli rozkutálení kuliček, ale i kvůli odštípnutým kouskům ložiska. Materiál sice šel dopředu, ale měkké rozhodně nejsou.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#52 Příspěvek od Artaban001 »

Ja jsem ničil jen tu klec. Kuličky se pak daly přesunout na jednu stranu a ložisko se rozpadlo samo.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#53 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:Dnes dopoledne se mi objevil ve schránce lístek od balíkáře, že nemohl doručit balíček a že si ho mám vyzvednout na poště (18 hodin poté co mi už balíček baba na poště vydala).
tak jsem lístek vzal a šel podebatovat s vedoucí pošty o mém názoru na kvality ČP
Dneska se pošta překonala.
Balíček z Číny - rozměry 40x40x5 cm, hmotnost 0,3 kg. To přeci nemůžu chtít po pošťákovi, aby se s tím vláčel, že.
V pondělí rovnou uloženo na poště, bez pokusu o doručení.
V úterý ráno mi Číňan nabonzoval, že to mám na poště. V poledne jsem tam zajel, balíček si vyzvedl. Odpoledne už v postaonline.cz zaznamenáno doručení.
A dneska ve schránce DVĚ výzvy k vyzvednutí zásilky! :wand:

P.S. Nechávám stranou, že pošta na mne má mail i telefon, ten byl dvojmo uveden i na zásilce, ale od Číňana jsem se to dozvěděl o den dřív než od ČP.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#54 Příspěvek od Crifodo »

Když už obcuješ s Čiňanem, natluč mu do hlavy ať na území ČR používá zásilkovnu, bude to za polovic a možná to máš k nejbližšímu místu blíž a rozhodně bez kreteObrázeknského lístkově terminálového způsobu a a nebudou ti nutit připojištění nebo spoření nebo hrnce jako na poště.

jsem zvědav, kdy nějaká ministryně na pokyn svého stranického guru zakáže tenhle družstevní způsob spedice, protože to podkopává pozici líné zdechlé státofirmy, která už stejně zetlívá.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#55 Příspěvek od tomasjedno »

To se Aliexpressu těžko vysvětluje.
A nejbližší zásilkovnu mám asi stejně daleko jako balíkovou poštu.

Nejradši si nechávám posílat s DPD, obzvlášť z Německa.
Sám balíky posílám z parcelshopu GLS.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#56 Příspěvek od Crifodo »

Možná je to všechno součástí strategie číňana k ovládnutí prostoru.
Mám konspirační domněnku, že číňan si pěstuje nebo kupuje líné tupé české volené zastupitele, aby ti pěstovali tupou blbou byrokracii, aby se tu ničemu nedařilo a lidi pak oceňovali čínské výrobky a jednou i čínskou perfektně fungující TUZEMSKOU poštu a ještě dál jednou čínské vládce. a nakonec výhradní osídlence :twisted: :twisted: :twisted:
stačí si všímat afinity jistých představitelů, stran a ideologií vůči číně.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#57 Příspěvek od tomasjedno »

Další zážitek s ČP - tentokrát dva paralelní vesmíry.
V pátek avízováno doručení “Balíku do ruky”. Zavolal jsem kurýrovi, dohodl se na doručení mezi 14. a 15. hodinou. Až do cca 12:00 byly oba vesmíry totožné, pak se rozdělily.

Vesmír č. 1: řidič rozvozu balíků z Depa 701 dorazil ve 14:31, nezastihl mě (pochopitelně, čekal jsem na něj ve vesmíru č. 2), tak večer balík předal na poštu 102, kde je od pátku 17:00 balík uložen k vyzvednutí. Dnes ráno mi pošta doručila papírovou výzvu k vyzvednutí uložené zásilky, a to do 23.11. (Pošta 102 balíky pouze vydává, nedoručuje).

Vesmír č. 2: pošta v avizovaném termínu nedorazila, zato na webu i skrz SMS podala informaci, že se doručení nekonalo z technických důvodů na straně pošty, a že balík je nadále v Depu 701 a připravuje se k opakovanému doručení. Zadal jsem na webu pokyn k uložení na poštu 102 - odpověděli SMS, že to z technických důvodů není možné. Dnes opět avizovali doručení rozvozem z depa 701. Údajně tu byli s balíkem v 16:30, ale to nemohu potvrdit, dal jsem si šlofíka. Tak balík uložili na poštu 102, kde je k vyzvednutí, tentokrát ale do 26.11.

Teď jsem napnutý, kterou z obou inkarnací balíku zítra na poště dostanu. Když budu mít kliku, tak obě, z obou paralelních vesmírů :D

P.S. kdyby si někdo myslel, že pošta 102 a depo 701 jsou dva převleky téže pobočky pošty, tak to tedy ne. Autem jsou od sebe 5 km.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#58 Příspěvek od Crifodo »

To nejsou paralelní vesmíry, ale různá zákoutí jedné žumpy.
Česká pošta je tragikomický spolek zoufalců a kdybych chtěl být sprostý, tak bych řekl 🤐.
Kdysi to byla firma s aspoň vyšeptalou profesionalitou minulých dekád, někde z přelomu 19./20. století, ale aspoň si na nic nehráli. Dneska tu cestu do řiti lemujou stupidní, infantilní reklamy jejich PR buzíků, kteří obyčejně jako špunt plavou na vrstvě sraček každé zanikající firmy až do konce.
Jejich ajťáčci "informatizujou" tu zdechlou mrtvolu, obalujou ji "aplikacema" a cool nabídkama, aniž by jim někdo řekl, že to jádro, které má nějakou službu poskytovat, je dávno nefunkční. Jsou to hovada...
Češi zuří, na balíky od pošty čekají i déle než týden. A bude hůř
to jsou titulky ze zpráv deset let zpátky, každoročně o vánocích, jejich vedení se hádá s odboráři a nemají lidi, tedy na práci, na reklamu a IT ještě pořád možná nabírají 🤐.
Balík do ruky jsem od výše popisovaných story od té doby absolvoval ještě dvakrát, už jsem ani nešel za vedoucí pošty, nic, oni to snad nedělají naschvál, ale jsou tak nemohoucí že to prostě nedokážou.
http://wrapuch.net/text-balik-do-ruky-z ... edejte-se/
Přílohy
obrazek.jpeg

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#59 Příspěvek od tomasjedno »

Crifodo píše:To nejsou paralelní vesmíry, ale různá zákoutí jedné žumpy.
Dneska jsem se tam vypravil, vybavený výzvami z 1. i 2. vesmíru, ale zřejmě jsem se ocitl ve vesmíru č. 3, kde se balík reinkarnoval jen částečně - fyzicky se podle popisu našel, ale v evidenci nebyl. Tak děvčata musela řešit, jak mi ho úředně vydat, když úředně neexistuje :wand:

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#60 Příspěvek od Crifodo »

Je to banda sráčů.
Přesně tak jsem to měl, napřed avízo že zítra bude balík do ruky a jak pomocí webu můžu úžasně tohle a tohle. Pak rovnou sms o nemožnosti doručení a že od 15h bude na poště, kde sice byl ale v jejich vy*****ný databázi ne. No poříd lepší než naopak. Další den potom ještě doručili pokaždé avízo, že si mám pro balík do ruky dojít na poštu.
ten jejich management i se služebnými "informatiky" by za balík "do ruky" zasloužili traverzu na nohu a drátem do voka, dobytek.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“