CNC frézka z číny

Rubrika uživatelů a opravářů NC strojů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
danhill
Příspěvky: 61
Registrován: 23 dub 2013, 02:00

#46 Příspěvek od danhill »

Díky, vyzkouším ...
Já se trochu pokouším proniknout do tajů programu Autodesk Fusion 360... Nevím jestli je to to pravé,ale mělo by to taky umět a docela se mi ten koncept Autodesku vůbec líbí. Hlavně verzování a automatické ukládání na cloud a sdílení projektů ... to jsou zajímavé myšlenky ...

Jinak samozřejmě stavba vlastního cnc není asi úplně velký problém.
Taky bych se toho nebál. Já jen jsem v tomto oboru totální nováček. Nikdy jsem to ani neviděl živě v profi provedení, ale zajímá mě to a chtěl bych se to naučit. Ale protože nemám žádné praktické znalosti, začal jsem raději s hotovým výrobkem za pár korun a dál se uvidí, jak mi to půjde :)

Gravírovat hotové projekty už mi jde docela slušně,ale rád bych vyrobil teď něco svého. S tím zatím dost zápasím,ale to se zlomí, musím postupně ovládnout teoretické znalosti a proměnit je v praktický výrobek :)

Mimochodem, mají cnc frézaři nějakou sdílenou knihovnu? Kde by byly k dispozici hotové projekty pro cnc frézy a kde by se dala čerpat inspirace?
Víte co myslím, třeba něco jako jsou knihovny elektronických součástek, aby si člověk jen kliknul na tranzistor a umístil ho do výkresu a nemusel ho pokaždé kreslit znova a znova.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#47 Příspěvek od termit256 »

danhill píše:Díky, vyzkouším ...koncept Autodesku vůbec líbí. Hlavně verzování a automatické ukládání na cloud a sdílení projektů ... to jsou zajímavé myšlenky ...
Prave ze to zadna vyhra neni. Az cloud vypnou nebo zpoplatni jak uz se v minulosti mnohokrat stalo, budes na to mit jiny nahled :-)
danhill píše: Mimochodem, mají cnc frézaři nějakou sdílenou knihovnu? Kde by byly k dispozici hotové projekty pro cnc frézy a kde by se dala čerpat inspirace?.
Co bys konkretne v tech knihovnach chtel mit. V Inventoru je obsahove centrum kde jsou nejruznejsi normalizovane dily typu sroubky, ocelove profily apod, ale to ti k frezovani asi moc nepomuze.

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#48 Příspěvek od Atlan »

Doporucujem navstivit forumstrojarenstvi aby si vedel co znamena postavit cnc frezku a kolko 10tisic to stoji.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#49 Příspěvek od Jurik-EB »

Nebojte se výroby domácího CNC nebo 3D tiskárny. Je to tak jednoduché že si s tím poradí i 15-tiletí.
Postačí dřevotřískové desky či překližky a třeba i hliníkové profily.
6 kovových leštěných tyčí s průměrem 12 mm,
12 lineárních ložisek (€ 7,67)
3 krokové mototy MEMA 17 (€ 19,22) nebo NEMA 23 podle toho jak silná fréza CNC má být,
motor 775 na napětí 12 V až 28 V. Případně přímou brusku na 12 V (€ 14,00).
Sadu tří šroubů a ložisek s vložkami k motorům stojí (€ 20,90)
Zdroj napětí = DIANQI 24v 12V 10A 20A 240W Switch Power (12,5€)
Pro 3D tisk a CNC je materiál dvakrát.
Elektroniku pro CNC či 3D Tisk seženete na aliexpresu za pár EURo, já mám CNC Arduino UNO (€ 2,83) s CNC shildem v3 (€ 4,81) a pro 3D tisk mám Arduino Mega s shildem Ramps 1.4 (14,5 EUR) s grafiským displejem (8 EUR).
V Arduinu UNO mám zavedený "grbl_v0.9" (plně postačí).
V Arduinu Mega mám zavedený "Marlin-1.1.9"
Jako software postačí obyčejný "SketchUp" s pluginy "SketchUp STL" a "SketchUcam" , "Eagle" s pluginem "Eagle GRBL"(pro frézování tištěných spojů).
"PrusaControl nebo Repetier Host" jako ovl 3D tisku,
"Candle nebo UniversalGcodeSender 200" jako ovl CNC.

Od teď záleží na zručnosti a důvtipu při výrobě dílů a jejich skladby.
Nakonec sami poznáte jak se dokáží CNC s 3D tiskem navzájem doplňovat.
Případnou pomoc a rady si ode mne vyžádejte emailem.

Uživatelský avatar
Jurik-EB
Příspěvky: 206
Registrován: 02 říj 2009, 02:00
Bydliště: Rožnov pod Rad.

#50 Příspěvek od Jurik-EB »

Pro danhill: Tvoje malé CNC má uvnitř čínský jazyk a s číňanem který má v počítači nebo v telefonu či tabletu čínské znaky pak komunikuje čínsky. Ale jelikož ty v počítači čínské znaky nainstalované nemáš tak to počítač nahrazuje pro nás nesrozumitelnými větami kterých původní čínské znaky jsou totožné s tím co pak vidíš. Při koupi ses neobeznámil s vnitřní strukturou softwaru a to je vše.

Odpovědět

Zpět na „NC stroje“