Win10 1809

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#46 Příspěvek od starecd »

Mimochodem, pokud sis koupil nějaký audiokomponent(nový), taky jsi do toho hned lezl,protože něco nefungovalo, to myslím, že ne. Já jsem si zadal požadavek na PC podle toho, co chci na něm dělat a předpokládal jsem, že dostanu plně funkční, nastavený PC, jinak je to paskvil(který bych z komponentů poskládal asi i já, myslím, že tohle je na reklamaci.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Hubert_79 »

Ne. Audiokomponent je jednoúčelové zařízení.
Ale třeba mobil - po koupi jsem udělal tovární reset a taky jsem chtěl, aby to dělalo to či ono, tak holt bylo potřeba to přenastavit.
Promiň, ale to co popisuješ není na žádnou reklamaci. Když jim to doneseš, tak ti ty desítky uvedou do výchozího stavu a nashle, pane. Funguje PC? Funguje. To, že nevíš kde co je fakt není chyba nikoho jiného.
To je stejné, jak kdybych si místo své Tesly Color koupil nějakou chytrou TV a nadával, že se stanice neladí červeným kolíčkem ale někde v menu kterému nerozumím a nemám ani zbla snahy se do toho snažit proniknout.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#48 Příspěvek od starecd »

Jo, když jsi vzpomněl to tovární resetování, teď si uvědomuju, že mi to udělalo 2x samo, aniž bych do něčeho lezl, tak hledej chybu. Copak každý je IT a ví, co kde a jak nastavit? Sorry, to myslím, že ne a tyhle firmy toho jen zneužívají, však on si nějak poradí, případně pošleme technika za 500/hod. Podle mně to není férové jednání, ne každý je expert přes PC a ty taky rozhodně neumíš vše z jiného oboru. Pro mně je to nefunkční paskvil a GOOGL to nezachrání, abych našel, co je nenastavené, stejné, jak čistící programy, jak mám vědět, co smazat, když si to napíše označte, co chcete odstranit, jak říkám jsem pouhý uživatel a zmršeným paskvilům nerozumím.
Naposledy upravil(a) starecd dne 13 říj 2018, 11:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#49 Příspěvek od rnbw »

Na SW od M$ ti nikto ziadnu zaruku neda.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#50 Příspěvek od starecd »

Taže je lepší nemít žádný PC a být out než se rozčilovat se zmetkem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#51 Příspěvek od p32 »

Nebo zasadit brambory a rozčilovat se, že jsou malé. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Hubert_79 »

starecd píše:Taže je lepší nemít žádný PC a být out než se rozčilovat se zmetkem.
Nebo se snažit zjistit co a jak a proniknout do tajů toho zmetku. Ale chápu, že nadávání na netu stojí méně námahy.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#53 Příspěvek od p32 »

Ne, nadavání nestojí méně námahy, protože se musí doplňovat o info k tomu, co není ok, ale je to stále menší dřina než se naučit něco nového, co člověk zrovna nutně nepotřebuje.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#54 Příspěvek od starecd »

Hubert_79:a nechceš mi říct, jak se dá proniknout do zmetku, který ti napíše, jak máš něco nastavit a ono to nabídne kus obrazovky, kde je všechno možné, včetně možnosti propojení s androidem, jen ne to, co potřebuješ nastavit.
Mirku. tím chceš říct, že to byla ještě kulantní nabídka? První má otázka na prodejce byla, jestli si myslí, že je ovládání intuitivní a prostředí příjemné,jak se píše na netu sám řekl, že intuitivní vypadá jinak a to mu denně projde rukama x PC.
Ale mlel taky něco o tom, že to jde nastavit, aby to bylo podobnější 7.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#55 Příspěvek od Hubert_79 »

Kdybych ti viděl přes rameno a věděl, co chceš nastavit, tak bych ti poradit uměl. Takhle - "nejde mi to, bazmek, bla bla bla" se nedá poradit. Opravdu ne.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#56 Příspěvek od keemo »

Vsecko je to o chuti ucit se nove veci... Muj uplne prvni pc byl s W98 a 13´´ VGA monitorem.
Vedel jsem o pc uplne hovno kdyz jem to na stredni prinesl od spoluzaka domu. Pozapojoval a dlouhe probdene noci plne zkoumani zakuti systemu mohly zacit... a ze jich bylo. Kdyz jsem si poprve nechtene zmenil rozliseni na vyssi co samozrejme ten monitor nemumel... Obrazovka se zmenila na sypany caj se stiny duplikovaneho zobrazeni kurzoru, ikon a vseho... a zkus se pak trefit na ikonku pri hodinach abys to vratil zpatky kdyz mas na plose vsechno trikrat :D v tu prvni noc jsem sel spat nekdy na svitani :D

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#57 Příspěvek od starecd »

keemo:ale ktomuto paskvilu se dá vygooglovat hromadu, aleopět nepotřebných věcí, jako režim letadlo, nastavení synchronizace rodina a pd. naprosto k ničemu, zamykací obrazovka.

Uživatelský avatar
danton3
Příspěvky: 20
Registrován: 18 bře 2011, 01:00

#58 Příspěvek od danton3 »

JJ, taky jsem býval takový cholerik jak "starecd" před cca 23 lety když jsem s PC začínal a nadával na blbouny co to vymysleli tak blbě, než jsem to chtěl já. A ejhle, uběhlo jen pár let a i W10 zvládám, přestože mám na všech PC stále W7. :D

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#59 Příspěvek od masar »

Tak jsem nainstaloval také 1809, čistou instalaci na prázdný oddíl, zatím bez avizovaných problémů, nemaže žádné dokumenty ani ty směrované na jinou partition, procesor kolem 2% v klidu (když tohle píšu).
ALE jinak docela chápu rozhořčení některých uživatelů nad "domyšleností" a "přívětivostí" systému, vezmu-li např. takovou základní věc, jakou je asociace programů k souborům, kterou promovaní inženýři prostě nezvládli, přestože už to kdysi skoro uměli. :D
To, že je problém přidružit jiný webový prohlížeč, než Edge (pro portable verze programu), se dá svést na obchodní politiku a záměr, ale zkuste třeba asociovat nějaký prohlížeč obrázků třetích stran (např. starší ACDC) místo doporučené aplikace Fotky.
V Nastavení výchozích aplikací není možné vybrat libovolný program, jak tomu bylo už od W98, ale jen doporučené nebo z MS Store. Musí se jít na to BIZARNÍ metodou přes Vlastnosti otevíraného souboru, kde vybereme Změnit Otevřít v programu, což ale stačí jen na zařazení asociované aplikace do seznamu aplikací. Teprve následným poklepáním pravým myšítkem na soubor a volbou Otevřít v programu se konečně uskuteční kýžená změna asociace včetně změny ikony. Tento zdlouhavý postup je nutno opakovat pro každý typ (příponu) obrázků.
Popsaný problém je jen malá část "ledovce", jaký dnešní "nejmodernější" operační systém, chlouba Microsoftu, představuje. Dalším byl např. problém s odstraněním nadbytečného rozložení klávesnice a o nalezení "klikací cesty" jsem musel požádat Googla, což byla kapitulace, protože jsem se nechtěl během instalace a nastavování sytému připojovat k síti (zvyk z dřívějška).
Takže s tím intuitivním nastavením to není v některých případech až tak skvělé. Když pominu takové "patálie", jako nefunkční linky na stejnojmenné složky (>Dokumenty vs Dokumenty, >Data aplikací vs AppData atd.) známé již od Visty, tak mi třeba "pije krev" dvojí provedení "ovládacích panelů", jedno "klasické" a druhé v podobě "Nastavení" (ozubené kolo), jejichž možnosti se navzájem prolínají, ale myslím, že nejsou navzájem zcela zaměnitelné.
Nejhorší je, že to není neschopností vývojářů, ale jejich nezájmem o uživatele, dominancí na trhu resp. jejich komerčními zájmy.
Tož tak jsem si postěžoval... :wink:

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#60 Příspěvek od masar »

Předevčírem jsem zjistil při pokusu o nahrávání audia v Audacity, že to nejde. Jednou z "inovací" 1809 je, že z bezpečnostních důvodů je defaultně zakázaný mikrofon. No tak ať, říkám si, mikrofon přece nepotřebuji, nahrávat chci ze směšovače Realtek. Světe div se - není to jedno. Po povolení mikrofonu v Nastavení funguje i nahrávání z mixeru.
Kdepak soudruzi z NDR, kam se na ně hrabou...

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“