Rušičky rozhlasového vysílání

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#46 Příspěvek od Hill »

Asi to sem tak úplně nepatří, ale nepodařilo se mi doptat, k čemu je tento, zjevně KV, nanejvýše SV vysílač. Nic na frekvence pod VKV jsem s sebou neměl, abych to zkusil ulovit, tak teď nevím.
Vzájemná rozteč stožárů asi 50 metrů, výška asi 35 metrů, anténa T napájená středem. Umístění na Cabo de Palos (Cape Palos) na La Manga, Španělsko, GPS, lokátor a další zde.
Nejsem zrovna DX-men z přesvědčení, ale toto by mě zajímalo. V žádných dostupných tabulkách jsem tuto lokaci neobjevil, nebo mě to vrhlo pak rovnou na FM vysílače. Tak se ptám: znáte někdo nějaké technické údaje k tomuto vysílači?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#47 Příspěvek od ok1hga »

jako první mě napadlo, že to může být námořní radiomaják . . .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#48 Příspěvek od Hill »

To by mohl být, je tam těsně pod hladinou dost ostrých skalisk sopečného původu, bývají tam touto dobou po ránu husté mlhy, tak se asi hodí maják i radiomaják. I já jsem si ho vyfotil z cesty na maják Palos.
Přílohy
P1050371AM_ant_Palos.jpg

ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od ok1in »

Cabo de Palos DGPS-Transmitter is close to Cabo de Palos Lighthouse and Cala del Muerto.
https://mapcarta.com/35201472
https://www.ndblist.info/datamodes/worl ... tabase.pdf
strana 8, QRG 302 kHz (ten kmitočet mě docela překvapil, bude to T anténa)
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#50 Příspěvek od Hill »

Jak už jsem psal, je to T-anténa. Jen jsem s sebou neměl nic, z čeho bych spáchal aspoň krystalku (a že by tam musela chodit na propisku místo antény), abych zjistil něco víc.
Každopádně díky za odkazy, můžou se hodit i jinde.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#51 Příspěvek od Hill »

Během DNE ARCHITEKTURY bude zpřístupněná i poděbradská Rádionka, někdy s komentovaným výkladem ke stavbám.
O vysílači a jeho technickém zařízení tam toho asi moc nebude, přesto...

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“