Pájecí stanice analog nebo digitál

Tato sekce je určena pro diskusi o dílenském vybavení, tedy o nářadí, pomůckách a přípravcích, převážně tedy povahy mechanické, nikoliv elektrické

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#46 Příspěvek od robo »

Podle toho nákresu jo. Ale došlo mě že to bude blbost. Dal jsem jen zelený a bílí jsem připojil na spínač pohybu a modrý jsem dal na termistor. Ale vypadá jak dioda. Ab zapojil to podle toho. Během fáze nahřívání, než je tam error tak je na černým a červeným cca 24V a při erroru 0V. Asi by to fungovalo nebýt toho erroru. Ale proč se to děje:
Tenhel nákres je už lepší https://www.aliexpress.com/item/32671794436.html

Update: Třikrát sláva, už žhavím. Musela ale nastat modifikace ručky, přesněji toho otvoru kam se sune hrot. Hloubka byla nedostatečná takže plus mělo kontakt na hraně prstence a další kontakt na tom byl podobně. Takže odchlípnout kontakty ven a vrtákem pomalu a opatrně prohloubit otvor. Je dobré si udělat čárku na hrotu a sledovat o kolik to už zajelo aby se nepoškodil vrtaný díl. Pozitivní na celé události je že mám tak přepájenu kabeláž což bylo stejně žádoucí, čínské dítě to v garáži odfláklo.
Přílohy
14-11-2019_00110.jpg

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#47 Příspěvek od robo »

KSGER je dobrý stroj za krásný peníze. Hrot do pár vteřin připraven k práci, okamžitá reakce na odebírané teplo-hned začne dorovnávat nast. teplotu, možnost nastavit čas a teplotu pro krátkodobé zvýšení teploty-rychlá aktivace funkce, uspání páječky-pro tento režim se nastavuje čas kdy k tomu dojde a na jakou teplotu to má spadnout, čidlo pohybu v ručce, nastavení času kdy pájka usne-přestane topit a určitě jsem na něco zapomněl. Hafo různých tvarů a velikosti hrotů, malá a lehká vhodná i pro transport mimo dílnu.
Mám ji jako hobby páječku a je s ní radost pracovat. Funkce okolo jsou dobrým bonusem a je vidět že někdo u toho přemýšlel.

Odpovědět

Zpět na „Dílenské vybavení, nářadí, pomůcky, přípravky“