Parkovací zóny v Brně a Praze, ano či ne.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Pro motoristy, myslíš si že parkovací zóny jsou v Praze, Brně potřeba, mají smysl ?

ano pro Brno
3
16%
ne pro Brno
2
11%
ano pro Prahu
1
5%
ne pro Prahu
4
21%
je mi to jedno
9
47%
 
Celkem hlasů: 19

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#46 Příspěvek od milosak »

Teď prý bude zavedená novinka od nového roku, že v modrých zóně na P1
nepůjde zaplatit pro ostatní uživatele ...

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#47 Příspěvek od sinclair »

Nechci rejpat - ale mají smysl podobný debaty, ještě i s hlasováním o Praze a Brnu, na celostátním elektrobastlířském webu?
Vyřeší se tím něco konkrétního, bude někdo k výsledku hlasování, nebo poznatkům z diskuse pozitivně přihlížet?

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#48 Příspěvek od robo »

sinclair: "Nechci rejpat.." už jsi začal. :) Třeba s tím půjdu na radnici a ukážu jaký názor na modré zony má vzdělaný lid z EB.
Je to jen zvědavost na něco co se v Brně rozmáhá a nevím jaké stanovisko k tomu mám zaujmout.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#49 Příspěvek od p32 »

To je jednoduché, vystěhuj se na dědinu za Brno. Třeba do Vyškova. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od Hubert_79 »

p32 píše:vystěhuj se na dědinu za Brno.
Chtěl jsi napsat "do jiné dědiny, než Brno" :twisted:
Jinak - odstěhováním někam do satelitu si nepomůžeš; zas jak trubka dojíždíš.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#51 Příspěvek od FHonza »

milosak píše:Teď prý bude zavedená novinka od nového roku, že v modrých zóně na P1
nepůjde zaplatit pro ostatní uživatele ...
Na P1 je modrá zóna ještě "modřejší" než jinde. Přes aplikaci "parkuj v klidu" (jenom ten název mě dokáže spolehlivě nasrat) max. hodinu. A zóna platí Po - Ne, od 8h do 6h (bez výpalného je tedy možné parkovat jenom mezi 6h a 8h ranní, případně max 3 minuty přes den).

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od Behemot »

Ta anketa je fakt k hovnu :roll:

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#53 Příspěvek od FHonza »

Modrý zóny mnohem víc :)

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#54 Příspěvek od Behemot »

Tak samozřejmě, opitikouni hráli na závistivost blbečků ve stylu rozděl a panuj, takže mají další miliardy k pakování se a ve výsledku je to jenom horší, protože jak to načmárali, tak míst ubylo, že (páč se občas přetím parkovalo o kousek tady, o kousem tam navíc a šlo to, dneska můžeš jenom přesně po čáru). Teď se vobčas snaží přidat nějakou rejžárnu na úkor jízdních pruhů, takže samý jistoty a sociální pozitiva - parkoviště bude všude, až to tam bude stát od rána do rána v zácpě, chahá :lol: :lol:

Míst je míň, prodanejch povolenek mnohem víc, stejně nezastaví ani ten domácí (resp. tam, kde nezastvil, nezastaví taky, a tam, kde zastavil, teď obvykle zastaví taky). Výhodu to má pro mě, že se s tou rezatou krávou postavím kam chci, už ti líní 🤐 nechodí ani s lístečkama a odtahovek se nebojím, ty to nenaberou. Maximálně si pořídím aku flexu na botu :lol: Vlastně v centru můžu stát až u václaváku, protože před 8 ráno tam místo je vždycky i na autobus. Z místních tam má auto minimum, všechno sou to zbohatličtí polomafiáni, co si místo koupí jako nerezidenti. V centru totiž bydlí už jenom doochodci, svobodný/špaldamatky, zazobaní studenti a stále větší náplava. A jelikož eště výnosnější je dneska do bytu dát palandy a ubytovat tam 10 UKček, na což stále víc lidí přichází, tak až si čuráci vyřvou zákaz airBNB, dostanou teprve meducínku :lol:

Jo a jakákoli návštěva řemeslníka je dneska ne doprava 500, ale doprava 2000. Už to vlastně chápu, zastaví na zákazu, pošlou pětikilo pokutu a eště se s nářadím táhnou jak čuráci v ruce, protože i ten zákaz je bohdá jak daleko. Já už taky dopravy průběžně zdražuju, protože že si blbečci smrdí v nějakým technicky zcela nevyhovujícím činžáku v centru (ale i přesto za nebetyčnej randál za metr), kam se nedá dojet, je jejich problém a to, že já to mám zařízený že sem schopnej někde zaparkovat levněj (byť často právě na úkor toho, že se s tím tahám jak kokot), proč bych měl dělat armádu spásy, taky se chci mít dobře, jenom ať cálují.

A šak vlastně, just si zavěďte zóny třeba až k posteli, aspoň budu moct parkovat všude, ai u vás na dvorku :twisted:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#55 Příspěvek od sinclair »

No zrovna by mě zajímalo, jak chtějí omezovat, regulovat či zdaňovat AirBnB. Bez porušení domovní svobody a flojdů to nepude.

Uživatelský avatar
FHonza
Příspěvky: 1443
Registrován: 20 lis 2012, 01:00
Bydliště: Praha

#56 Příspěvek od FHonza »

V některých městech (Barcelona, Paříž, asi i další) musí být pronajímatel přes AirBnB registrovaný. A jelikož to všechny starousedlíky sere všude stejně hodně, tak bych nebál že by si někdo na to dovolil kašlat. Máme v baráku takhle čtyři byty a je to fakt peklo a boj.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#57 Příspěvek od Behemot »

Proč?

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#58 Příspěvek od sinclair »

Tak jsem to odhadl dobře. Totiž, že tyhle moderní "služby" jsou vždy na něčí úkor.
Pokud si ožralí dementi ještě napůjčují auta a zaparkují je na Vašem letitém fleku, tak je to vážně na přesdržku.
Tohle městečko jsou poměrně známý lázně a zároveň poloviční průchoďák na Slovensko. Takže o tom zabírání fleků něco málo vím taky. Dva dny mi na fleku, přímo před vlastním domem, parkovalo auto s pražskou spz a mohl jsem leda hovno.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#59 Příspěvek od Behemot »

To sou teď ty moderní šéringy, tydlety přeznačený pučovny co si můžou stát všude, to si stěžuj v uhniji nebo u grétky :lol:
Naposledy upravil(a) Behemot dne 01 pro 2019, 11:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Hubert_79 »

sinclair píše:Dva dny mi na fleku, přímo před vlastním domem, parkovalo auto s pražskou spz a mohl jsem leda hovno.
Parkoval na tvém pozemku? Ne? No tak si ale trhni nohou, s prominutím. To není žádný "tvůj flek". Tak.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“