Amatérská náhrada soundbaru k TV Panasonic

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#46 Příspěvek od lesana87 »

A co že tam teda my s mp3 a sračkoidním aparátem neslyšíme?

Uživatelský avatar
Thales
Příspěvky: 1163
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Thales »

sinclair píše: Ty různý mikrověže, 5.1 Samsungy a soundbary, jsou přesně opačný pól toho všeho, oč se snaží lidi ve studiích.
Houby Samsungy - teď přece letí Niceboy :DD Tak stupidní název značky - to je bez komentáře. Ale je na to všude vlezlá reklama a lidi si ten hnůj fakt kupujou. Jinak máš pravdu. lidi jsou fakt zvbyklý na chrastítka v mobilech (koho by to napadlo koukat na film v mobilu), noteboocích a jiných plackách.

A ty ARZ631 sice nejsou ultraHiFi, ale fakt hrají mnohem lépe než běžnější ARZ688 (z magneťáků), ARZ689 nebo ARZ662 (z rádií). Ta malá AlNiCo jsou taková mdlá (zejména modrá verze), 662 je zase uřvaná a trochu zkresluje. Ani jeden z nich nejde moc dolů. 631 jde mnohem více do hloubek, není uřvaný a zvuk je takový prokreslenější, čistější a přitom citlivější - prostě akorát. Nejlépe hraje v deskové ozvučnici. Holt se jim to povedlo odladit hned napoprvé a pak už to jen "vylepšovali". Jen jsou fakt dost vzácné, ani nevím do čeho se to montovalo. Leoši nemáš tušení? Mám 5 kusů co jsou jakoby sjely z pásu a pak jsem měl v rukou ještě jeden pár, který byl přímo od výroby opatřený stínícími kryty, nemám tušení z čeho to bylo, od majitele jsem je měl jen zapůjčené.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#48 Příspěvek od sinclair »

Takže ?

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#49 Příspěvek od elektrosvit »

Thales píše:Jen jsou fakt dost vzácné, ani nevím do čeho se to montovalo.
Do menších rádií, např. Poézia, Sputnik, Luník, ...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#50 Příspěvek od pepik9 »

V Technickém magazínu (asi v 70-tých letech) byl návod na reprobednu pro něj s labyrintem (basreflex).

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#51 Příspěvek od sinclair »

Ten exemplář ARZ631 s magnetickým stíněním, byl z některého televizoru.
V Luníku i Sputniku jsou bez šprcky.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#52 Příspěvek od Kvicala_r »

sinclair píše:Můžeme otestovat, jak dobrý máte doma aparáty:
CD Neofolk, výlisek 2004, track 5 "Bílá Hora".
Co slyšíte na začátku a na konci, v tom baskytarovým partu?
Nevím, jak moc špatný mám aparát. Spíš uši a "hudební" nevzdělanost. FLAC z Uložto je sice dost dobrý, ale nevím jestli správný ročník.
Rx-V681 a magnat 2002. Nic nápadného/nezvyklého mě tam úplně netrklo..

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#53 Příspěvek od Kremik »

Taky bych skusil, ale tu skladbu nemám.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#54 Příspěvek od sinclair »

To snad není ani možný..Děláte si prdel?

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#55 Příspěvek od Kvicala_r »

Křemíku, stáhni si to album ve Flac z mého příspěvku a linku na uložto výše :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#56 Příspěvek od Kremik »

Dík, ale to u mě není tak jednoduchý, takže to nebude hned.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#57 Příspěvek od Hill »

Koukám, že Záchranář napsal poslední post o dvě strany příspěvků dřív.
Tak bych se vrátil k tématu: bastlit nějaké zařízení jako doplněk k digitální televizi se dá, ale jak se začne spekulovat nad prostorem, je to cesta zase jen zpět k tomu soundbaru. Leda zavléct manželku tam, kde už nějaký takový bastl hraje, a přesvědčit jim že to je lepší, víc muziky za menší peníz, aby uvolnila potřebný prostor.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#58 Příspěvek od sinclair »

Ten Flac z uložto je v pořádku, je to správný výlisek a v tracku 5, v basovém intru i outru je "TO".
Jestli Vás to doslova nepráskne do uší, tak jste buď hluší jako pařezy, nebo máte úplně napiču aparáty. :D
Tomu druhému bych se tak úplně nedivil, kovářovy kobyly obvykle chodily bosy :D
Ale třeba Hubert79 napiču aparát nemá, slyší to tam "jasně a srozumitelně":D Ale zatím jediný.
Že by ani Andulka neměla doma pořádný aparát na vychutnání Lindy Perry? To se mi nezdá :D
Není to tím, že doma poslouchám na původně studiový monitoring, co umí být tak nemilosrdný, až to někdy nasere.
Je to dobře slyšet i na menším aparátu ségry, receiver Technics SA-EX100, player SL-PG470 a třípásma Tesla ARS948.
Není to ani o hledání hnid - ono je jich tam na té desce víc, ale tohle je docela dobrý test toho, na čem doma konzumujete muziku.

Uživatelský avatar
samarit
Příspěvky: 116
Registrován: 16 pro 2015, 01:00

#59 Příspěvek od samarit »

samarit píše:Už jsem koupil toto
a k tomu toto protože ho připojím k tady tomu
Kdo neumí bastlit, musí holt solit. :D
:x Tak to jsem skočil "zchranarovi" na špek!! Koupil jsem to a už mi to přivezli. Vybalil jsem to z velké bedny a trochu jsem si s tím hrál a zatím mi to hraje slaběji než samotná TV!! Mám připojený optický kabel k STB Amiko. Slabota. Zkoušel jsem i propojení SBaru k TV přes BT a to je ještě horší. Všechny funkce SB jsem vyzkoušel.
Ještě zkusím jak to hraje muziku z USBflashky a zkusím také popojit mobil s SB přes BT.
Čekal jsem, že to bude lomcovat okny a trhat manželce záclony :D.
Zatím ale asi dělám něco špatně?
Nevím. Zaráží mne to, že píšou výkon 150W a přitom příkon jen 30W. Také slabé drátky od SB k basovému repráku je mi divné. K reprákům bývají přívody vždy silné licny kvůli omezení ztrát.
Těžko se mi to bude vracet e-shopu do 14dní bez uvedení důvodu, nebo reklamovat. Vyhozené peníze Jediné co se mi líbí je ovládání pomocí DO. Asi to rozeberu, přidám tam nějaký pořádný zesík a pořádné bedny. Nevím sice jak, ale stejně nevím co mám dělat. Snad poradí "zachranar" :(

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#60 Příspěvek od rnbw »

Preco to nemozes do 14 dni vratit?
Reklamovat nie, lebo to funguje.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“