Kúpa koaxiálneho kábla

Náhrady součástek všeho druhu, informace a dotazy k součástkám

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Zmije
Příspěvky: 1513
Registrován: 30 čer 2005, 02:00
Bydliště: Pardubický kraj

#46 Příspěvek od Zmije »

Větší průmer je lepší i kvůli skin efektu. Proud se šíří jen popovrchu a větší povrch má válec s větším průměrem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#47 Příspěvek od Duvsan »

Zaujímavé čítanie. Tie zelené mám dvoje, ten druhý s tou dvojitou izoláciou. Ale riešil som s jednovrstvým opletením. Vo vnútri plný PE a jadro lankové. Vonkajšia hrúbka tak dvojnásob tých dnešných. Za nalisované F-konektory som dal spolu nejak cca 12€. Irónia je, že nakoniec som ho nepoužil, lebo murár tú husinu v stene zalomil, vraj narazil na preklad či čo, referoval otec, vtedy som bol v práci. Pre tie konektory ho nešlo pretiahnuť, proste to nevybočili. Neprešiel ani klasický UTP. Natiahol som len samotné káble. Päť káblov sme ťahali pol dňa.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#48 Příspěvek od breta1 »

Když má mít kabel předepsanou impedanci, nemůže být nějaká disproporce mezi průměrem vnějšího stínění D a vnitřního vodiče d, jejich vzájemný poměr D/d musí být u všech kabelů přibližně stejný.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#49 Příspěvek od Duvsan »

Nekecá do toho vnútorná izolácia?
Ale jadro v tom zelenom je hrubšie.

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#50 Příspěvek od breta1 »

Izolace sice do toho kecá, ale ne moc podstatně (konstantou √εr)

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#51 Příspěvek od fredis »

Jarosinek píše:Mám tam twin konvertor takže ten zelenej má útlum daleko menší než ten belden. Takže asi tak. On taky hraje ten průměr 1,2mm mědi. A opletení je hustější.
Kde máš jistotu, že úroveň signálu je na obou výstupech stejná? Čím jsi to měřil? Předpokládám že teploměrama a navíc na různejch přijímačích s naprosto stejnou délkou kabelu.. Takže asi tak.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#52 Příspěvek od Jarosinek »

Na stejném přijímači měřeno těmi teploměry. A při slabších signálech na obrazu. měřák nemám. Ten kabel samozřejmě nebyl primárně pro pásmo 950-2150MHz , proto je divné ten menší útlum.Jak se zde psalo , asi ten větší průměr. Nevím , zdali nebyl ten průměr ještě větší než na 1,2 , musel jsem trochu ubrousit aby se vešel .

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#53 Příspěvek od Duvsan »

Lukas-Peca a fredis, čo bolo zlé u tých zelených koaxov? Dával som to na vnútornú izoláciu. Ak nie ona, tak v čom bol problém?

Uživatelský avatar
Jarosinek
Příspěvky: 83
Registrován: 13 dub 2017, 02:00

#54 Příspěvek od Jarosinek »

Ta délka je úplně stejná a vede skoro vedle sebe.Já vím že ty teploměry kecají ale ve stejném přijímači to ukazuje lépe pro ten zelenej , je z ČST nebo z Vúrtu , už se nepamatuju. O kolik bych se musel podívat. Při sledování slabého transpondéru je tam obraz a na beltenu ne. A to je ještě ten zelenej přes motor.

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#55 Příspěvek od fredis »

Používej si co chceš, třeba ten "belten" :lol: :lol: . Někteří prostě mají svoji hlavu a přes to nejede vlak.. Známej se mě třeba ptal jak připojit koax asi VÚ xxxx, že je moc silný.. Nakonec oplet připojil sponou na zahradní hadice :lol: :lol: . Co dodat...
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Odpovědět

Zpět na „Součástky“