Je to ten němec nebo né

Příspěvky, které svou "duchaplností" přesahují možnosti toho fóra.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#46 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Není to pravidlem. Žiju sám a občas něco hledám a nemůžu najít ... V 99,9% to ale najdu ....
Už jen tím potvrzuješ ono pravidlo - NEMÁ TI KDO UKLÍZET VĚCI ODNĚKUD NĚKAM JINAM. Což ovšem poznáš velice brzo potom, co si nějakou tu přítulku do svýho brlohu přivedeš ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od Hubert_79 »

No právě, hledám, i když mi ty věci nemá kdo dávat jinam... Naštěstí ještě nenosím brejle, ty bych taky hledal furt.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#48 Příspěvek od Michal22 »

Já u sebe pozoruji trochu jiný problém:
Třeba něco opravuju, mám na stole nějaký vercajk, pro příklad řeknu třeba Narex šroubovák křížový v zelené barvě.
A dostanu se k tomu, že šroubovák potřebuju.
Tak se dívám na stůl a hledám Narex šroubovák křížový ČERNÝ.
A jsem schopen ztratit 10 minut hledáním tohoto imaginárního šroubováku, než si uvědomím, že potřebuji ten zelený, který tam stále je.
A pěkně mě před pár lety vyškolilo hledání velkého techničáku k přívěsu (ještě starý totalitní ve formátu A5) - už jsem myslel, že budu muset zažádat o nový, na poslední chvíli jsme jej našel opřený o boční stěnu poličky (měla stejnou zažloutlou barvu jak ten letitý techničák).
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#49 Příspěvek od Hubert_79 »

OT: By mě zajímalo, jestli ještě žijí ty malé techničáky, jak to byl ten rozevírací papír; kam se taky vyznačovala způsobilost. Nebo jestli se to muselo měnit na ten zavařený, co je nyní?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#50 Příspěvek od msar »

Žijí, před 3 lety jsem si koupil starý přívěs a dostal k němu oba techničáky původní z roku 82.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#51 Příspěvek od Celeron »

S těma starejma dokladama je to sranda. Já měl ještě někdy 2004 nebo 2005 platnej starej růžovej rozkládací řidičák. Za kartičku jsem ho měnil, jak jinak na poslední chvíli.
Ovčanka, taky dobrý asi měsíc jsem ji nemohl nalýzt. Tak jsem si nechal vystavit novou. Paráda, na počtě mi na provizorní doklad nechtěli nic vydávat.
Za cca rok jsem ji našel v kapse kalhot do kterých se už nevejdu pár let. Jak se tam dostala, netuším dodnes.
Brácha šel na roční kontrolu k doktorovi. Kontrola skončila a doktor se hrabe v v zakládací složce a říká:" Jé vy jste si tu posledně zapoměl kartičku VZP." Mezi tím si brácha už taky nechal udělat novou...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#52 Příspěvek od rnbw »

Celeron píše:Paráda, na poètì mi na provizorní doklad nechtìli nic vydávat.
Tento k****izmus funguje aj u nas. Dostal som kus papiera, ktory bol uplne zbytocny, pretoze ho nikto neuznava ako doklad...

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Hubert_79 »

Provizorní papír není doklad totožnosti. Existuje možnost si nechat vystavit (mám pocit, že za kilo, potřebuješ fotku; na úřadě ti to baba nenabídne -> je to práce navíc) občanku, co platí měsíc. Používají na to ty staré růžové.
Ono na druhou stranu - kdyby vám někdo ten papírek (ještě bez fotky) jakkoli zneužil, tak budete taky nespokojeni, že nechtěli doklad s fotkou. Takže tak.
Navíc to provedení je úplně triviální, chvíle ve fotokrámu, dobrá tiskárna a můžu být taky "Celeron".
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#54 Příspěvek od Yarda1 »

Hubert_79 píše:Provizorní papír není doklad totožnosti...
Slyšel jsem o komsi co měl odpracovat nějaké veřejné práce, ale nechtěl si dělat ostudu, tak si musel jít pár měsíců odsedět. Měl jen provizorní papír a nechtěli ho kvůli tomu přijmout do věznice.
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#55 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:...
Navíc to provedení je úplně triviální, chvíle ve fotokrámu, dobrá tiskárna a můžu být taky "Celeron".
Těžko, Anežko. Na to máš moc podtaktováno a malou cache - bez možnosti to zlepšit. Ty bys moh bejt leda tak nějakej ARM ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#56 Příspěvek od Hubert_79 »

Ajaj, tady se nám někdo snaží být vtipný :lol: Tak snad to vyjde příště.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Sandal
Příspěvky: 2393
Registrován: 22 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Posázaví (JN79LT)

#57 Příspěvek od Sandal »

EKKAR píše:
Hubert_79 píše:Není to pravidlem. Žiju sám a občas něco hledám a nemůžu najít ... V 99,9% to ale najdu ....
Už jen tím potvrzuješ ono pravidlo - NEMÁ TI KDO UKLÍZET VĚCI ODNĚKUD NĚKAM JINAM. Což ovšem poznáš velice brzo potom, co si nějakou tu přítulku do svýho brlohu přivedeš ...
Já už na tohle rezignoval a na přítulkyni se nezlobím. Kdybych to moc řešil, akorát by mě to přivedlo do Havlíčkoveho Brodu. Jsme spolu skoro 20 let a nemám za potřebí se s ní hádat. Z toho jsme už vyrostli oba.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#58 Příspěvek od EKKAR »

Podívej - po (bez 4 měsíců) 30 roků přetrvávajícím manželství musím dát za pravdu onomu citovanýmu klasikovi, kterej při pohledu na novomanželskej pár vedoucí se právě špalírem hostů z oddavek pronesl tuhle památnou myšlenku:
"Podívej - on si myslí, že ona se časem nezmění a ona si naopak myslí, že on se časem změní. Ale oba dva se strašně mejlí ...!"
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#59 Příspěvek od mluno »

Tohle se mi taky občas stává. Nejlepší jak takovou věc najít je pořídit ji znovu, vyplave právě hned po příchodu s tou novou, nebo chvíli poté. Ne vždy to tak funguje, někdy se najde po delší době někdy vůbec.
Zapomenuté součástky jsou celkem běžná věc, už se mi i stalo ,že mě prodavač vítal se slovy, že pro mě něco má, a ani po mě nebude chtít peníze. Ale to nepovažuju za nevysvětlitelné.
Stalo se mi i že jsem něco koupil a byl jsem si jistý, že jsem si to odnesl, ale pak se po tom slehla zem. Třeba jednou na služební cestě v Brně, to jsem si koupil USB kabel k gpsce (zapomněl jsem si originální s sebou přibalit, i když takových kabelů mám spoustu, tedy jsem se vypravil pro jiný). Najisto jsem s ním nastupoval do šaliny, a tam jsem ho měl (to vím, protože tam jsem si prohlížel, ža na 20 korun vypadá dobře) a při vystupování ležet nezůstal. Přijdu na pokoj do hotelu, chci si stáhnout trasu a nic, všechno jsem prohledal, kabel se vypařil. Tak jsem druhý den koupil druhý (šlo o 20 korun), tentokrát jsem šel do softcomu najisto (nemusel jsem se v pěti elektroobchodech ptát, jestli náhodou nevedou kaberl miniusb) a ten jsem si ohlídal. Ale dosud to si neumim představit, kde jsem o něj přišel, jestli v šalině mezi softcomem a přehradou (že by spadnul pod sedačku) nebo až cestou do hotelu (mohl vypadnout třeba při tahání kapesníku).Asi bych takových věcí našel víc, toto mi utkvělo tím, že se to stalo v cizím městě.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#60 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:Ajaj, tady se nám někdo snaží být vtipný :lol: Tak snad to vyjde příště.
Hahá, trafená hus zagágala - takže to s mou střelbou over-horizont ještě není tak špatný, jak se tady snažíš ostatní přesvědčovat ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A jinak se mi před měsícem stalo, že jsem absolvoval jako řidič celou cestu autem Česká Třebová - Klodzko a zpátky bez šrajtofle - a tím samozřejmě bez peněz a hlavně bez dokladů jako jsou řidičák, techničák k autu, občanka, platební karta, karta pojištěnce zdravotní pojišťovny ... Přišel jsem na to v Klodzku v nákupním centru, když jsem sáhnul do kapsy pro šrajtofli, ze který jsem zamejšlel vyndat minci do nákupního vozejku. Šrajtofle zůstala viset doma v kapse pracovních gatí, ve kterejch jsem ji měl den předtím v práci ... A mně před odjezdem vůbec nedocvaklo, že bych si ji měl přehodit, prostě jsem si oblíknul "civilní" gatě, z háčku shrábnul klíče od Drobka a vypad z bytu ... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) EKKAR dne 19 lis 2020, 17:33, celkem upraveno 1 x.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Hvjezdná pjechota“