Výběr volně stojící mikrovlnné trouby

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#46 Příspěvek od dobrman »

Máme už babičku MW koupenou v Rakousku, hned po otevření hranic (1990).Má 800W, nemá otočný talíř, má mech. časovač a jen dva režimy. Full a cyklování po cca 10s.
Používáme jí v podstatě jen na ohřívání a zatím furt jede dobře.
Po nový jsem zatím ani nekoukal, ale pokud by klekla, chtěl bych asi zas něco obyčejnýho. Jde jen o to, aby se to ještě vůbec vyrábělo .... :wink:
........Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít........

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#47 Příspěvek od Kremik »

Jo, ty jednoduché mikrovlnky asi mají něco do sebe. Mi v podstatě taky vyhovuje, krom toho, že časy pod minutu už se dají nastavit jen hodně nepřesně. V tom je digitální ovládáni dokonalé, pokud ho teda nepsalo nějaké prase, jak je dneska moderní.
No a tak tetě jsem ke kulatinám koupil MW právě s digitálním ovládáním. No a jak to dopadlo? Už 5 let leží zabalená v originální krabici, protože to ovládání "je na ni moc složité". Ani to neskusila.
Přitom na mobilu se naučila jak nic, chodí na net, hraje hry,...
Nepochopitelné.
Jinou mikrovlnku nemá, ani nikdy neměla.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#48 Příspěvek od konosuke »

Křemíku, to je syndrom stáří, pro mě (61) je moc složitý placatý mobil dotykač
(obligátně s rozbitým displejem, jiný jsem - mimo prodejnu - ještě neviděl) tablet či podobný zvěrstvo
ale nastala legrace: ve fabrice, automobilce X (kde jsem chvíli pracoval, tzv. smlouva o dílo) na vrátnici lepili lidem mobily do černý fólie (průmyslová špionáž je nežádoucí) nad mým bazmekem zn.Archos z Tesca jenom mávli rukou - má to foťák ? nemá. sorry za OT
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#49 Příspěvek od Kremik »

Co to je za opatření? Ten mobil se pak dá, krom foťáku, normálně používat?
A co když řeknu že mobil nemám? A co když si vezmu dva? Jsou volně dostupné minikamerky na SD kartu...
Tomu opatření teda nerozumím.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#50 Příspěvek od konosuke »

to je opatření abys necvakl fotku provozu pro konkurenci, telefonovat občas potřebuji (s mistrem, s agenturou, střídačem na lince apod.) a to s výhradami lze. že je to nedomyšlená pitomost - evidentní souhlas
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#51 Příspěvek od Kremik »

Takové opatření by ve mě právě vyvolalo touhu ty fotky udělat. Pak bych jim je někdy věnoval, jako dárek :-)

Uživatelský avatar
Martin_R
Příspěvky: 14
Registrován: 14 čer 2019, 02:00

#52 Příspěvek od Martin_R »

Taky jezdím do firmy co dělá automotiv na servisy strojů co tam máme a mají tam taky takové opatření. Na vrátnici přelepí foťák telefonu ale pouze přes kožený kryt. Takže telefon vesele vyndám a čtečkou QR kódů uvnitř fabriky před zraky všech kontroluji kvalitu tisku QR kodu natištěných na sáčcích po servisu stroje. Nikdy nikdo nic nenamítal.
Ale nálepky na foťáky mají evidenční čísla a je to teda sakra materiál protože to nejde sloupnout. Už mám na telefonu pěkný nános zbytků těch nálepek po roztržení.

Je to o tom, že hlídací agentura to má v popisu práce (otázka kdo tohle vymyslel), tak to prostě dělají.

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#53 Příspěvek od Kremik »

No dobře, a ti co tam dělají denně to mají jak? Před šichtou dostanou nálepku, po šichtě ji nějak otrhaj a pred další směnou lepí znovu? Každý den??

Uživatelský avatar
Martin_R
Příspěvky: 14
Registrován: 14 čer 2019, 02:00

#54 Příspěvek od Martin_R »

Ty jo tak tohle jsem nezjišťoval a ani jsem si nějak nevšimnul jak to tam mají. Ale je dost možný, že mají zákaz telefonů do výroby. Až tam zase pojedu pozeptám se.
Mě a ty technology kteří tam jsou se mnou nechávají s telefonama, potřebujeme je při práci, ale ty cvičený opičky na linkách jsou dost možná bez.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#55 Příspěvek od konosuke »

stovky kmenovců procházejí celkem volně no a běžná praxe je na pracovišti folii strhnout ponivač je zkušenosti ověřeno že při odchodu z fabriky to nikdo nekontroluje tedy řečeno mými slovy a poostravsky opataření buzerační a vcelku nacypa
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Martin_R
Příspěvky: 14
Registrován: 14 čer 2019, 02:00

#56 Příspěvek od Martin_R »

Jo to je taky pravda, že po prvním nalepení už to nikdo nekontroluje a při odchodu už vůbec ne.
Dokonce to mám tak že na NB mám zalepenou kameru trvale od nich a už ho ani nevyndavám a jen nahlásim číslo té nálepky, které už si pamatuju a nikdy nikdo nekontroloval jestli jí tam fakt mám.

No jak už bylo řečeno opatření na <|>

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“