P: Sušené houby (špičkové kvality)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od PotPalo »

Hríbiky už dorazili aj ku mne, vyzerajú chutne. Ešte ostáva popohnať kuchárku nech z nich niečo navarí... :D

S posielaním sme to nakoniec vyriešili tak, že ja som si vyplnil zásielkovňu ako keď ja niečo posielam, takže som bol odosielateľ a aj adresát. Akoby som posielal sám sebe. Potom už stačilo iba štítok poslať e-mailom, vytlačiť a nalepiť na krabicu.... a ono to prišlo. Cenu dobierky som si dal odhadovanú výšku poštovného (4€), ale uvidím až príde faktúra či to bude stačiť, malo by.

Takže keby mal niekto zo Slovenska záujem, viem sprostredkovať zásielkovňu za 4€.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#47 Příspěvek od Celeron »

Neuškodí těm houbám stěhování sem a tam za takovýho mrazu? Počťáci jim určitě při stěhování netopěj. Vím o případu před asi 10 lety, že PPL přivezla elektrickej Thermal Trend žebřík plněnej Fritermem namíchaným na -3st.C a byl mrazem prasklej.
Ty houby jsou sice suchý na troud ale ...
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#48 Příspěvek od PotPalo »

Myslíš že by stihli zmrznúť, hlavne pokiaľ sú medzi ďalšími zásielkami?
Zásielkovňa píše:2021-02-10 10:20:13 Príjem zásielky na podacom mieste Brumov-Bylnice, Družba 1216.
2021-02-10 14:45:01 Príjem zásielky na expedičnom depe Zlín, Malotova Budova 123.
2021-02-11 02:37:16 Príjem zásielky na expedičnom depe Bratislava, Kopčianska 92/A.
2021-02-11 15:12:40 Zásielka je pripravená na cieľovom výdajnom mieste Bratislava, Kutlíkova 13A.
2021-02-11 16:42:45 Výdaj zásielky príjemcovi.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#49 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:...
Ty houby jsou sice suchý na troud ale ...
Přesně - kolik vody (co by mohla zmrznout) v nich asi zůstalo?
Navíc - předvčírem a minulou noc ještě nebyla "taková kosa" jako tuto noc:
Přílohy
DMULTI-B1STIT01.gif
Počasí: Štítná n.Vl. 11. a 12.2.2021
(62.32 KiB) Staženo 43 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#50 Příspěvek od kokun »

Zásilkovna (mj. tu máme k ní i extra vlákno):
- oceňuji především tu rychlost dodání. Sami vidíte: od podání až po předání (vyzvednutí) zásilky v Bratislavě uplynulo pouhých 30 hodin :prst:
- nejsou tu ovšem jen "samé přednosti" :o

Ale ať to tady nezasíráme zbytečným OT, vyjadřovat se k tomu budu raději v tom vlákně Jaké máte zkušenosti se Zásilkovnou) :roll:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ignaciusjreilly
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 146
Registrován: 30 čer 2020, 02:00

#51 Příspěvek od ignaciusjreilly »

Liskova omacka, od rodiny sama chvala.

Excelentni kvalita hub a to nemluvim ani o Kulajde z hub od tohoto pana.

Proste parada:)

Uživatelský avatar
ignaciusjreilly
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 146
Registrován: 30 čer 2020, 02:00

#52 Příspěvek od ignaciusjreilly »

Prosim, nechcete jeste jit do lesa na Penizovku sametonohou?

Ted jeste roste.

V Japonsku ji rikaji Enoki a maji radi, kdyz ma dlouhou nozicku a pestuji ji ve sklenicich s papirovou trubkou, prave proto, aby mela dlouhou nozku. (tren)

Nam mastenkam v Cechach to nevadi:)......

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#53 Příspěvek od kokun »

Znovu otevírám toto vlákno.
I když loňská sezóna byla u mně poněkud slabá, přesto jsem zde několika kolegům sušené houby zasílal - avšak z důvodů tehdejší inflace (7,5%) jsem byl nucen ceny o cca 5% navýšit.

Letos se mně ozvali již 4 kolegové (1 dokonce už v červenci) - všechny jsem odkazoval až na pozdější dobu, až jak se houbařská sezóna nakonec vyvine.
Až do půle září to totiž u nás vypadalo (z důvodů sucha) nejenom špatně, ale spíš úplně katastrofálně - za celé léto velké NIC.
Až druhá polovina září a začátek října (takže "5 minut po dvanácté") nakonec kolik tolik sezónu zachraňovaly. To jsem houbařil velmi intenzívně.
Takže nakonec se mně podařilo něco hub nasbírat a nasušit. Na rozdíl od minulých let ale poněkud méně "janků" (křemenáčů), zato ale o to více "sináků" (kovářů - mj, nejlepší houby do omáček) - těch dokonce více, než kdykoliv v minulosti.
"Praváků" taky nemám tolik, kolik bych potřeboval, poněvadž když už konečně ta sezóna "vypukla", tak nastala "houbařská invaze". Houbařů bylo tolik (a nejenom našich-místních, ale i přespolních-přeshraničních), že to pak bývalo v lese jak "po rojnici". Když jsem např. přijel k lesu, už tam stálo třeba 10 aut - z toho 2 se ZL (Zlín) s-pé-zetkou a 8 Slováků - SPZ: TN (Trenčín), či IL (Ilava) 8O :(  Minulé 2 roky tomu tak nebylo (Covid) - byl zákaz přejezdu st. hranice :)
Poněvadž však i letos inflace (zasahující především ceny potravin, energií a paliv) roste mílovými kroky (cca 18%) jsem nucen i letos navýšit (loňské) ceny - u "praváků" o cca 10% a u "ostatních" o cca 5% :(
Takže kromě již zmíněných 4 kolegů bych mohl uspokojit i některé další zájemce.

Současná nabídka vypadá následovně:

Sušené houby:
-       „pravák“ (hřib smrkový; dubový)
-       „suchohřib“ (hřib hnědý)
-       „sinák“ (hřib kovář)
dále menší množství
-       „janek“ (křemenáč osikový; březový)
-       „podborovák“ (klouzek sličný-modřínový)
-       „kozák“ ( březový; habrový; topolový)
a nepatrné množství
-        „stroček“ (trubkovitý)
-        „liška“ (obecná)

Houbový prášek:
-       „ze samotných praváků“
-       „směska z ostatních“ (loňská novinka)

„Hořčák“ (hřib žlučník):
Na požádání mohu přibalit trošku nasušených, anebo drceného prášku z těchto (jinak „nejedlých“) hřibů – pro léčebné použití.
Přibalím pouze k jiné zásilce – gratis (tedy zdarma) !!!


Cena:

Sušené houby:
-        „Pravák“ - napěchovaná sklenice 4L: 640,-Kč; 2L: 350,-Kč
-        „Ostatní“ - napěchovaná sklenice 4L: 550,-Kč; 2L: 300,-Kč
Houbový prášek:
-       „Z praváků“ - 50gr (obsah cca malé sklenice od dětské přesnídávky): 110,-Kč; 100gr: 200,-Kč; 200gr: 390,-Kč
-       „Směs z ostatních“ - 50gr: 100,-Kč; 100gr: 190,-Kč; 200gr: 370,-Kč


Poštovné (doporučená zásilka; příp. balné):

Sušené houby:
-       obsah 4L - baleno do kart. krabice ČP (v PE sáčku): 88,-Kč (ekonomické); 95,-Kč (prioritní)
-       obsah 2L - baleno v menší krabici (v sáčku): 65,-Kč (ekonomické); 72,-Kč (prioritní)
-       Jiné (větší) balení: jako „Doporučený balíček“; „Balík Na poštu“; „Balík Do ruky“ – dle dohody
Houbový prášek:
-        jako příbal k sušeným houbám (malé množství, které se vejde) – bez navýšení poštovného
-        při samostatné objednávce: cena za „Doporučené psaní“ + balné (bublink. obálka a zip sáček).
Poznámka (k poštovnému):
Poštovné dle tarifů ČP (od února 2023 může být zvýšeno).
Pokud by někdo trval na Zásilkovně, či Balíkovně a vyřídí si (a zaplatí) přepravné sám - mně pak zašle jen "kód" - mohu takto rovněž zaslat (sám to nevybavím - nemám u nich účet, ...)

Případní zájemci pište jako obvykle - nejlépe přes SZ. Pokud budu moci (zásoba vystačí), rád vyhovím - zašlu.
Naposledy upravil(a) kokun dne 21 lis 2022, 21:30, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#54 Příspěvek od jirys »

Objednano pres SZ

Uživatelský avatar
stanimir
Příspěvky: 294
Registrován: 08 led 2005, 01:00
Bydliště: u Č.B.

#55 Příspěvek od stanimir »

Kvalitní a krásně voňavé houby, o kvalitě svědčí i to že už kupuji poněkolikáté.

Uživatelský avatar
jirys
Příspěvky: 330
Registrován: 02 zář 2009, 02:00
Bydliště: Severní Morava

#56 Příspěvek od jirys »

JJ jsou dobre a kvalitni jeste jednou diik Honzovi .

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#57 Příspěvek od kokun »

Čtyřem (výše zmíněným) kolegům jsem před časem houby zaslal. Taky něco i mimo EB.
Ještě mi tady něco málo zbývá, takže bych ještě několika případným zájemcům mohl rovněž poskytnout.
Především:
"pravák" (as. bílý, tvrdý-tvrďák, dubák - h. smrkový, h. dubový) - jde o houby vhodné snad k jakékoli kulinářské úpravě. O ně bývá největší zájem - moc jich už nezbývá.
"sinák" ((as. modrák, máčňák, ... - h. kovář) - nejlepší hřib do omáček (ale i k jinému použití). Jen potřebuje poněkud delší tepel. úpravu - doporučuje se min. 15÷20 minut.
"suchohřib" (as. podhříbek, pančák, ... - h. hnědý) - vhodný do všech houb. jídel - podobně jako "pravák". Někdo ho preferuje, pro jeho výraznější vůni i před pravákem.
"směska" - mohu zhotovit i směsku z různých druhů sušených hub.

Taky mohu poskytnout "pravou valašskou s l i v o v i c i" - letošní, ale třeba i až víc než 20 let starou (archivní). Pálenou v Pěstitelské pálenici - v našem městě. Podrobnosti pouze přes SZ (PM) - tady to prosím nerozvádějte. Přestože si z ní stát vybírá nehoráznou daň (akcis - který každým rokem navyšuje) a je omezeno její množství/domácnost, tak její prodej zakazuje. Jaký paradox - např. oproti vinařům - i když i jim už omezuje jeho množství :(
Přílohy
Podzimní úlovky
Podzimní úlovky
Zleva:
<br />&quot;sinák&quot; - hřib kovář
<br />&quot;pravák&quot; - hřib smrkový, dubový
<br />&quot;suchohřib&quot; - hřib hnědý
Zleva:
"sinák" - hřib kovář
"pravák" - hřib smrkový, dubový
"suchohřib" - hřib hnědý
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#58 Příspěvek od Celeron »

Honzo, všechny sušený druhy od Tebe jsou vynikající. :lol: Jestli bude letos u nás ta samá "úroda", jako vloni, tak se zase na Tebe obrátím.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#59 Příspěvek od mi-ro »

Lysohlávky nemáš? :D
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#60 Příspěvek od kokun »

Srandičky, srandičky - viz str. 1 tohoto vlákna! :)
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“