§ 50 Jak na to?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#46 Příspěvek od Kremik »

palmalsport píše:Největší borderl do toho vznesly různé agentury, které za ½ roku, nabízejí výuční list v oboru elektro. Samozřejmě za patřičný obnos. :x
Zaplať pánbůh za ně, protože standardní systém je nastaven poněkud podivně.
Nezáleží na tom, jak člověk elektrice rozumí nebo nerozumí, ale na způsobu, jakým způsobem vzdělání absolvoval?
Trošku na hlavu, ne?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#47 Příspěvek od BOBOBO »

Ano základní pilíř rozvinutého lidského systemu . V něm není možno každého jedince přezkoušet a tak se využívá stovky let nějaký ouřední doklad , aby bylo alespoň trochu jasno . Bez toho by to byl teeeprve bordel . A ano , udělovat by ho měl jen pověřený a ověřovaný ouřad .

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#48 Příspěvek od Kremik »

To je pěkná blbost. Zkoušení je součástí každého vzdělávacího systému. Jaktože oni to zvládají? To je těch nevyučených elektrikářů tolik? :-)

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#49 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Eleman píše:
Petrnovak2021 píše:Hmmm, a s oborem „Mechanik elektronik (26-41-L/01)“ tu 50 teda mít mohu???
26-41-L/01 je obor mechanik elektrotechnik, skupina oboru 26 elektrotechnika. Úplné střední odborné vzdělání s odborným výcvikem a maturitou.
Pokud si dokončil vzdělání maturitou osvědčení z vyhlášky 50 mít můžeš podle přílohy 2 odst. b) vyhl č. 50/1978 Sb. získat. Paragraf podle praxe dle přílohy 1 zmíněné vyhlášky.
Hmmm, tak to nechápu, proč tam mám já napsáno toto. To se název měnil, nebo ani ta škola sama neví, co učí?
Naposledy upravil(a) Petrnovak2021 dne 30 kvě 2021, 19:26, celkem upraveno 1 x.

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#50 Příspěvek od petrfilipi »

No to jsem si zvědavý,, co mi u zkoušek řeknou. Mám gymnázium se zaměřením na elektrotechniku, obor "26 Elektrotechnika", zakončeno maturitní zkouškou z tohoto oboru v r. 1989. Pro první zkoušku z vyhl. 50 jsem si musel sehnat potvrzení, že se tyto obor považovaly za ÚSO vzdělání a od té doby (1995) to bylo vždy v poho, nikdo už nikdy ten papír vidět nechtěl.

PF

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#51 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Podle mě je v tom takovej bordel, jako v corona opatřeních, že se v tom už nevyzná nikdo.

Uživatelský avatar
ohryzek36
Příspěvky: 2369
Registrován: 24 pro 2008, 01:00
Bydliště: Zlínsko

#52 Příspěvek od ohryzek36 »

Řekl bych, že pokud to byl 4- lety obor zakončený maturitou, tak to požadavky splňuje.

Taky mám mechanika elektronika (se stejným kódem) a vyhlášku už mám docela dlouho (stačí mi §7).

Uživatelský avatar
barnodaj
Příspěvky: 665
Registrován: 16 dub 2011, 02:00
Bydliště: Vodňansko

#53 Příspěvek od barnodaj »

Petrnovak pokud nejsi OSVČ, u zaměstnavatele zkoušky (přezkoušení) z padesátky udělat nejde? Popřípadě u firmy pro kterou pracuješ?

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#54 Příspěvek od BOBOBO »

Jaký je rozdíl dělat zkoušky jako cizí či domácí ?

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#55 Příspěvek od xsc »

BOBOBO píše:Zase a zase trollí žvásty . To chceš de bi le tvrdit , že celá naše inteligence , která byla sakra vyšší úrovně dneska , byli bolševici ? Takovýmu paku by měli zakázat takové kraviny ťukat . Všichni ti , včetně hajzla Kalouska vystudovali za dělnický peníze , zdarma ! všichni studovaní "utlačovaní" tzv. z kotelen vystudovali taky za dělnický peníze .
Pako jsi tady jen ty. Překrucuješ, co jsem napsal, protože nic o tom, že by technici byli bolševici jsem netvrdil. A ty dělnický peníze byly prachy, který komanči ukradli jinejm a někomu pak i dovolili studovat. Takže si s tím trollem a pakem polib...

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#56 Příspěvek od Eleman »

Petrnovak2021 píše:
Eleman píše:
Petrnovak2021 píše:Hmmm, a s oborem „Mechanik elektronik (26-41-L/01)“ tu 50 teda mít mohu???
26-41-L/01 je obor mechanik elektrotechnik, skupina oboru 26 elektrotechnika. Úplné střední odborné vzdělání s odborným výcvikem a maturitou.
Pokud si dokončil vzdělání maturitou osvědčení z vyhlášky 50 mít můžeš podle přílohy 2 odst. b) vyhl č. 50/1978 Sb. získat. Paragraf podle praxe dle přílohy 1 zmíněné vyhlášky.
Je to v pořádku. Tvůj obor (Mechanik elektronik) má číslo 26-43-L/001. Jsou tam dvě nuly za lomítkem. To je ještě podle starého číslování.
Později byl tento obor zrušen a "nahrazen" právě 26-41-L/01 Mechanik elektrotechnik.
Tady je převodník mezi starou a novou soustavou oborů.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#57 Příspěvek od Petrnovak2021 »

A v jakém roce došlo k tomuto "překódování"?
Hmmm, takže zase pár chytráků, aby mělo co dělat, přejmenovalo pár věcí, a nadělali v tom bordel.

A na tu padesátku teda mám nárok?
__________________________________

Když tam teda píšou, že to bylo okolo roku 2009, proč tam mám ten starý název, když sem maturoval v roce 2013?

Uživatelský avatar
Eleman
Příspěvky: 3439
Registrován: 21 úno 2011, 01:00
Bydliště: Český Středozápad (JO70AD)

#58 Příspěvek od Eleman »

V roce 2009 počínaje 1. ročníkem, takže si byl jedním z posledních ročníků podle starého číslování.
Člověk se celý život učí jenom proto, aby ve stáří všechno zapomněl.
„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ J. Werich

Uživatelský avatar
milosak
Příspěvky: 425
Registrován: 27 lis 2018, 01:00
Bydliště: Praha zapad

#59 Příspěvek od milosak »

obor mechanik elektrotechnik je 26-L-41/01 v současnosti ve třech verzích

a. jeko mechanik elektronik pro výpočetní techniku
b. jako mechanik pro silnoproudá zařízení
b. jako autotronik

platí pro ně ve třetím ročníku par. 5 a ve čtvrtém par. 6 vyhl. 50

Uživatelský avatar
Petrnovak2021
Příspěvky: 35
Registrován: 22 kvě 2021, 02:00

#60 Příspěvek od Petrnovak2021 »

Já jsem mechanik elektronik. Mám tu padesátku legálně i podle nového systému, nebo ne?

EDIT: pokud ano, jaké učebnice jsou vhodné na přípravu? :wink:

Odpovědět

Zpět na „Poradna“