Zloději z DrMax

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#46 Příspěvek od termit256 »

Ja to vim, ty to vis, ale alobalove cepicky stejne nepresvedcis :-)
Ja mam kartu snad jen jednu, do nejakeho kramku s kvalitnima riflema. Karta je od moji bejvalky, tak ted nevim jestli se jejim pouzivanim poskozuju sam, nebo bejvalku nebo koho vlastne. To se od konspiratoru taky nejspis nedozvim.
Kdyz do zmineneho kramku jdu, nakoupim tam hadry za 10-15k a s kartou mam 15% slevu. Nechodim tam kvuli tomu, ale protoze tam maji kvalitni zbozi a velky vyber. A ty 2k o ktere mam nakup levnejsi muzu prochlastat v baru. To je asi jediny zpusob jak mne muze slevova karta poskodit, ztvrdnou mi jatra :-)

Od pritroublych konspiratoru jsem se opet jako i vzdy v minulosti nic nedozvedel, jen ze je to silene skodlive :D
Nakonec se dozvim jen ze nic nechapu a pak se potichu vytrati a jdou prudit se svymi kecy jinam. Klasika klasik.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#47 Příspěvek od Mysteri »

Billa card, chceli na tlačive vyplniť meno, adresu, telefón, meil. Cca v r. 2005. Od vtedy odmietam všetky ,,psie" karty. Mimochodom, Schell, pred rokom ma tiež lákali... Meno, priezvisko, bydlisko, telefón, meil. Stačí? Iba ovce nechápu. Mimochodom, mraveneční blbečku, nepleť si ,,alobalistov", isto ja, ani ,,konosuke" medzi nich nepatríme. Za to Ty patríš medzi stádo súčasnej ,,Novej verzie Svetových stádovitých blbcov" :evil:
P.S. Sorry, zas sme mimo pôvodnej témy, prispel som k tomu aj ja, sa ospravedlňujem, ale na ,,niekoho" sa proste nedá nereagovať. Už budem mlčať. Prisahám.

Uživatelský avatar
matahari
Příspěvky: 337
Registrován: 29 říj 2017, 02:00

#48 Příspěvek od matahari »

Vlákno nemělo ani vzniknout. Proč je problém v tom, že má někdo rozdílné ceny za různá generika a počet tablet? Už jsem to psal, když tři opraví stejnou věc a řeknou si různou cenu, tak podle logiky tohoto vlákna jsou dva z nich zloději. Takhle uvažuje jenom hňup.
Naposledy upravil(a) matahari dne 04 zář 2021, 19:53, celkem upraveno 1 x.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#49 Příspěvek od termit256 »

Mysteri píše:Billa card, chceli na tlačive vyplniť meno, adresu, telefón, meil...
A zas jenom nicnerikajici obecne kecy a zvasty, o ovcich apod. Ale aby ses uz konecne vymackl jak by mne mely nakupy v eshopech apod. konkretne poskodit, to ne :-)

Ty jsi naprosto ukazkova alobalova cepicka. Naprosto typicke tez je, ze si to neuvedomuji. Delas tu sam ze sebe hlupaka.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#50 Příspěvek od Mysteri »

Aj toto je mlčanie: :malta: :headscratch: :wc: Prajem Ti veľa mravenísk, avšak s inteligentnejšou kráľovnou, zakladateľkou nového rodu.... :twisted:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#51 Příspěvek od termit256 »

Jo, ve vedeni planych reci jsou konspiratori mistri.
Ne tak uz, kdyz maji sve vyplody podporit argumenty.

Uživatelský avatar
Bernard
Příspěvky: 3614
Registrován: 27 kvě 2005, 02:00

#52 Příspěvek od Bernard »

Mám tu pro vás kompromisní řešení, v praxi vyzkoušené. Odkopíroval jsem si kartu od své švagrové a tu používám, tu kopii. Benefity (ani nevím jaké) zůstávají v rodině a mé osobní údaje v bezpečí.
:thanks:

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od Mek7 »

Aj ja mam tesco kartu od kamosa - dostal ich tri tak mi jednu dal. Adresu musel udat realnu, lebo zlavove kupony mu chodia postou. Tak si poistili, ze im neda nejaku vymyslenu...
Potom sa ma pytal, ci kupujem to a hento, lebo mu chodia take a hentake zlavove kupony :lol: a on uz do tesca vobec nechodi. Vsak ja tiez nie, asi raz za pol roka ked potrebujem nieco co nemaju inde.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#54 Příspěvek od konosuke »

Ale, pokud fasuješ léčiva na recept tak musí bejt souhra obou údajů
(jméno, RČ, pojišťovna apod.) vše je evidováno - když jsem recept zapomenul
vydali mně léky na občanku, záznam doktora byl v propojeném systému
takže s tou anonymitou si nejsem tak zcela jist.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#55 Příspěvek od termit256 »

Recepty jsou evidovany v nejakem jejich systemu, tusim ze se jmenujei erecpt. Muzes se tam sam prihlasit a podivat se jake prasky ti byly kdy predepsane, kolik staly, dat nebo odvolat souhlas kdo k tomu ma pristup (doktor, lekarnik...) a podobne veci. Tady zadnou anonymitu necekej.

Alobalove cepicky samozrejme souhlasy k nahlizeni nikomu nedaji, ale bude to zas jen k jejich skode. Nedavno jsem slysel v radiu rozhovor s lekarnikem ktery rikal, ze pri vydeji odhali prekvapive velke mnozstvi chyb v receptech. I nekolik denne. Pokud ale nevidi co pacient bere jineho, jeho sance zabranit poskozeni zdravi takove "ne-ovce" se tim dost snizi.

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#56 Příspěvek od kejki »

Je to marné, jako vždycky. Ano, s kartou je to levnější, kdo jí nechce platí víc. Je to forma slevy za nějakou činnost, ako je v USA sbírání kuponů. Na to bych se určitě vykašlal, ale kartička a lepidlo nazuby pro tátu o 40 CZK levnější, můj lék na alergii na 3 měsíce 200,- dolů a nic mi nepíšou a nenabízí.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#57 Příspěvek od mluno »

Obchody (včetně lékáren), služby, dopravci, to všechno chápu (i když také nepatřím mezi ty, kteří rozdávají své osobní údaje za úsměv hostesky a příslib slev). Známý ale vyprávěl, jak mu nabízeli věrnostní kartu v pohřební službě, když řešil pohřeb nějakého příbuzného. To už je dost morbidní.
To že cena po slevě bývá i vyšší než normální cena u konkurence je běžný jev, ale to je zase na jiné diskuze.
Pokud jde o ty lékárny, tak hypochondrové a chroničtí pacienti to mají zvládnuté (kde, co a za kolik nakoupit). Ale lidé jako já, co stonaji jednou za uherský rok (většinou to ale stojí za to) a jdou naivně do první lékárny... Tam maji ze čtyř předepsaných léků jen první a druhý, no tak za rohem je další, tam zase mají první a čtvrtý ve třetí jsou schopni to dodat až druhý den (nemaji nic). Uspěl jsem až ve čtvrté lékárně, kde jsem čekal asi dvě hodiny (dal jsem si procházku po městě, ne že bych tam seděl) na namíchání jednoho z léků (prý mám štěstí, suroviny na to nemívaji tak běžně a jestli to maji objednat na příště ... co já vim, co doktorka příště předepíše). A to že jsem nákupem dvou obvazů vykoupil celou lékárnu, to mi taky přijde podivné. Finančně to tehdy bylo jedno, platil jsem akorát jůlínkovné a na obvaz dokonce vůbec nic (to byl poukaz a ne recept, což je prý rozdíl). Takže levnější by to být nemohlo.
Pokud jde o osobní údaje, horší je to s povinným ohlášením příjezdu do ČR (a jinými podobnými) - formulář, který monitoruje google. A je otázkou, co všechno si z těch nejdůvěrnějších údajů, jaké člověk může zadat (rodné číslo, číslo občanky atd.) bere a dál z toho těží. Možná mě odborníci budou tvrdit, že ta recaptha nic neshromažďuje, ale jak by potom chránila ten formulář před roboty. Rozhodně ten formulář nefunguje s paranoidním nastavením prohlížeče (tedy maximální možnou ochranou proti špehování, jakou může mozila firefox nabídnout bez dalších doplňků). Přitom číslo občanky alespoň dřív stačilo na závazné uzavření smlouvy po telefonu.

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#58 Příspěvek od serviceman »

K ceně léků - obecně jsou nejlevnější nemocniční lékárny.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#59 Příspěvek od josef_novak »

U e-receptů nebo výběru léků na občanku je jasné jméno, příjmení, rok narození a vše ostatní, takže mít navíc věrnostní kartu, je při tomhle všem prkotina.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#60 Příspěvek od Mek7 »

mluno píše:Možná mě odborníci budou tvrdit, že ta recaptha nic neshromažďuje, ale jak by potom chránila ten formulář před roboty. Rozhodně ten formulář nefunguje s paranoidním nastavením prohlížeče...
Viem ako funguje recaptcha, sam som ju daval na niekolko webov. Udaje zadane do formulara sa googlu neodosielaju. Do googlu ide iba jednoznacny identifikator, na zaklade ktoreho vie, ze si vyplnil prave tuto nahodnu captchu a serveru sa vrati odpoved ci si ju vyplnil spravne alebo nie. Nie je dovod konspirovat.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“