Divný chování PC myši

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#46 Příspěvek od PotPalo »

Mám kvalitnú obojstrannú lepiacu pásku 3M ktorá tieto nožičky drží dobre. Tiež sa dajú objednať nové ako samolepiace, keby tieto nešli nalepiť.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#47 Příspěvek od workhard »

Já je tam vůbec nemám a nic se neděje.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#48 Příspěvek od EKKAR »

Celeron píše:Zkusil jsem jeden teflon sloupnout a máš pravdu, je tam zapuštěnej Philips. Akorát že se teflony loupou z oboustranky a ta zůstává přilepená k plastu krysy. Po přimáčknutí zpět teflon na oboustrance už nedrží. Bude to asi slušná pakárna vystříhat oboustranky nový, jsou tam čtyři a každá jinej tvar.
nprosto na férovku ty kluzáky nalepím na jednu stranu oboustranky (papír na druhý nechám) a opatrně je obstříhnu manželce odcizenýma manikúrovýma nůžtičkama ... pak už jen špičkou lámacího aranžéráku odloupnu ten krycí silikónovej papír z druhý strany oboustranky a kluzáček nalepuju kam je potřeba ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#49 Příspěvek od Celeron »

workhard píše:Já je tam vůbec nemám a nic se neděje.
Na laserce? A bylo tam něco a jak vysoký? Tak si zkus myš po stranách podložit třeba 2 mm podložkou. Už to stačí na rozhození optiky (asi ohnisková vzdálenost) a myš blbne. Aspoň moje Geniuska GM 50009P.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#50 Příspěvek od workhard »

Nic neblbne, funguje to úplně normálně, Logitech myš.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#51 Příspěvek od RayeR »

Vejska tech teflonu je 0.nic ale hur to bez nich jezdi. Na moji MS mysi sem je kvuli cisteni odlepoval uz asi 10x a porad drzi celkem dobre, myslim ze tam neni oboustranka ale naky lep. S kondem do mysi to neprehanej, USB zarizeni by nemela mit v sobe naky megakapacitor-velky narazovy proud. Pro funkci normalni mysi musi stacit nakych 20-50uF...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#52 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já mám u myši daleko větší problém s tvrdýma tlačítkama, klouby dostávají zabrat, než s nějakým teflonem. Na té Genius u noťasu ani není a nebyl.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#53 Příspěvek od RayeR »

ZdenekHQ píše:Já mám u myši daleko větší problém s tvrdýma tlačítkama, klouby dostávají zabrat, než s nějakým teflonem. Na té Genius u noťasu ani není a nebyl.
To se da jemne postelovat napruzenim perka v mikrospinaci (je to nimracka) nebo jejich vymenou...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#54 Příspěvek od EKKAR »

Na co štelovat mikrospínače, když stačí koupit si hlodafce, kterej má ty mikrospínače umístěný jinak = dál od kraje těla krysy, takže tlačítko ho obsluhuje delší pákou = má sice delší, ale o to měkčí chod? A taky je dobrý občas i optickou krysu rozebrat a vypucovat, už jsem se setkal s optikou, kde se nedaly tlačítka pořádně mačkat proto, že nosič těch tlačítkovejch placek byl blbě vylisovanej = měl přetoky po stranách a ve výřezu horního krytu prostě drhnul ... chvilka práce se skalpelem a jehlovým pilníčkem to napravila, ale daleko jednodušší je si hlodafce při nákupu vyzkoušet ... a případně ho neváhat vrátit.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#55 Příspěvek od Celeron »

Koupil jsem zcela novou USB optickou krysu. Svítí červeně. Na všech PC co jsem ji zkoušel maká perfektně. Jen na tom srá_či, kde blbla předešlá laserovka, občas, když je krysák odpojen od mý ruky, tak šipka na displeji kmitá asi tak 3 Hz mezi dvěma body vzdálenýma od sebe cca 2-3 mm. Ale jen někdy. Pokud je to kurzor/svislice při psaní zde do fóra tak to nedělá. Ještě je něco vyhnilýho uvnitř PC. Kašlu na to, zatím se kmitání dá přežít.
Jo a podložku jsem zkoušel měnit. Ať je to černej neoprén nebo bílej papír nebo korkový lino, je to stále stejný.
To jsou paradoxy. V dílně mám na stole, kde je občas i docela bordel asi 25 let starou krysu Mitsumi ECM-S5002. Je to ještě dvoutlačítková kuličkovka s posuvníkem. Čistil jsem ji jen párkrát, tlačítka stále původní.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#56 Příspěvek od EKKAR »

To kmitání u fungl novýho hlodafce zcela tutově určuje závadu na mámoprkno - a nejspíš právě do napájecí větve. Neváhal bych a povyměňoval všecko elektrolytický, na co bych na mámoprkně dosáhnul - nebo bych aspoň na vhodný místa paralelně k napájecím sběrnicím popřipojoval další filtrační kapacity - 100uF/10V ke každý USB zásuvce minimálně. Já vím, vypadá to bestiálně, ale funguje to ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#57 Příspěvek od p32 »

Jak už jsem psal, ale teď asi jen - vyměnit hlavní desku. Pokud možno za takovou, kde bude pasovat CPU a paměti. Na opravu je to už na dlouho.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#58 Příspěvek od EKKAR »

No, v dnešní době bych radši vyměnil ty elyty, sehnat cenově dostupný mámoprkno do takovýho komplu, jakej nejspíš používá Jirka bude asi docela honička - jako nový už to asi nepude, použitý zas není garantem stavu. Ta výměna elytů dá podle prostředí, v jakým se bude dál používat, dalších cca 5 let životnosti navíc ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#59 Příspěvek od xsc »

I kdyby se ta deska sehnala, tak stejně nebudou pasovat wokna...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#60 Příspěvek od rnbw »

Slusne elyty vydrzia >20 rokov.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“