Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#451 Příspěvek od scorpions-cz »

No Tipa je velká firma, která prodává hodně výrobků( dnes moderně produktů :lol: ). Něco si nechávají vyrábět pod svou značkou GoSat a pod. Né vždy číňan vyrobí následné serie jako ty první, ale to je všude. Např. STB WIWA první serie při přechodu na DVBT2 skoro bezporuchové(sám ji mám doma a běží trvale, nevypínám ani do stb. polohy). Pozdější serie tak asi 25% poruchovost.
Tipa má i spoustu dobrého zboží. Nechci dělat reklamu a ani se nějaké Fy. zastávat. Stejné je např. u EMOSu a u dalších.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#452 Příspěvek od Hill »

Dostal se mi na stůl settopbox TESLA TE-310. Hlásil přetížení anténního konektoru. Vypnul jsem v normálním menu napájení antény, za dvě vteřiny bylo zase zapnuté. Když jsem oddělil anténu kondíkem, normálně fungoval, jen napětí na anténním konektoru pulsovalo po asi 2 vteřinách mezi 0 a 5 V.
Po odpojení a připojení síťového zdroje ale startoval přepnutý do módu diagnostiky, řádek 2 - test napájení antény. A tu si pochopitelně testoval zapnutím a vypnutím 5 V do anténního konektoru.
Měl jsem si to vyfotit, ale nenapadlo mě, že to vidím naposledy.
Volbou "0" a OK jsem z diagnostiky vypadl a settopbox bootuje a funguje i po několikahodinovém odpojení zdroje bez problému. I zapnutí a vypnutí napájení aktivní antény najednou poslouchá volbu v menu.
Podotýkám, že má ještě nepoškozenou záruční plombu, i když to není kde reklamovat - řetězec, který ho prodával, prodejnu i s personálem předal řetězci jinému, ale o tom jsem tuším, tady psal jinde.

A teď, o co mi jde: nikde jsem nenašel způsob, jak tuto diagnostiku po "vyskočení nulou" znovu vyvolat. To jde nějakou servisní fintou, kterou zákazník na ovladači neúmyslně namačkal, nebo v tom settopboxu je něco nakopnuté a spouští diagnostiku sám?
Zatím je dobré to, že tu diagnostiku umím vypnout, ale zajímalo by mě, čeho se vyvarovat, když ji zapnout nechci.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#453 Příspěvek od scorpions-cz »

Nevím zda ti to pomůže, nemám jak vyzkoušet, ale 310 by měla mít servisní menu kombinací 9876

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#454 Příspěvek od Hill »

Kdy a kde zadat? Bez toho se to nedovím, jestli to jde nějak loktem na DO vyvolat, nebo ne.
Ten settopbox nepožaduje ani zadání kódu pro ladění programů. Když tuto funkci zapnu, kód 9876 funguje jako univerzální pro případ zapomenutého vlastního hesla. Do diagnostiky to asi chce něco jiného.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#455 Příspěvek od scorpions-cz »

Pak nevím. Tyto STB neznám :(

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#456 Příspěvek od Hill »

Přesto díky

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#457 Příspěvek od decmen »

Pošli to rovnou do Inter-satu.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#458 Příspěvek od Hill »

Není proč - z diagnostiky jsem volbou 0 potvrzenou OK vyskočil a settopbox poslouchá na slovo a jede čtvrtý den s původním napájecím zdrojem, ať mu vypnu napájení na celou noc, nebo ho jen hodím do STD-BY, prostě chová se normálně, jako asi deset dalších, o nichž vím (svého času tu byly k dostání jen Tesly TE-310, Sencory SRT-8211, ty se vesměs vrátily kvůli kousání se, a Almy 8200 HEVC, které přes HDMI nezvládaly plynulý pohyb, a obraz, zvlášť na velké obrazovce, rušivě krokoval)
Mě zajímalo, jak se může uživateli podařit do té diagnostiky dostat. Loktem na dálkovém ovladači to asi nebylo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#459 Příspěvek od Celeron »

Hill píše:Mě zajímalo, jak se může uživateli podařit do té diagnostiky dostat. Loktem na dálkovém ovladači to asi nebylo.
Tipuju to na zalehnutí dálkáče v posteli. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#460 Příspěvek od Hill »

Že dálkáč v posteli zahání sex, to je známý fenomén. Proto u postele nemá televize co pohledávat.
Jo, leda by chtěl někdo z dlouhé chvíle vyvolat tu diagnostiku...

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#461 Příspěvek od pepik9 »

Zkratováním anténního konektoru ? (a odpojení a připojení síťového zdroje )

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#462 Příspěvek od Hill »

To by musel dělat každému, kdo má anténu se symetrizačním členem přivedenou na vstup settopboxu, vždyť to je stejnosměrně zkrat.
Při zapnutém napájení 5 V do antény ale po bootu vyhodí jen chybovou hlášku, ať odstraním zkrat, nebo vypnu napájení antény a restartuji přijímač. Nic víc. Stejně, jako když do takto zkratovaného konektoru to napájení antény zapnu za provozu.
Někteří ten napájecí zdroj vytahují ze zásuvky nebo vypínají prodlužovačku na noc. A napájení antény ani nevědí, jak zapnout (což je tento případ). A, i kdyby se jim to napájení zapnout nějak podařilo, stejně jim ten settopbox do dignostiky při zapnutí nespadne.
Zkoušel jsem to několikrát v obou pořadích, jak vytažením konektoru zdroje a zase připojením, tak ze STD-BY, marně. Diagnostika není.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#463 Příspěvek od kokun »

Malá technická:
Nás učili používat zkratku pro výraz Standby jako ST-BY.

Jarda ji tu píše jako "STD-BY" - což ještě jde.
Horší zkratku už ale použil už. Onkyo tady:
Předmět: LCD CCFL Philips 42PFL3605H vadny STB zdroj
Zkratka STB se totiž ale všeobecně používá pro "settopbox", nikoliv pro "pohotovostní (zdroj)" :(

EDIT:
STBY znamená pohotovostní režim
Jaká je zkratka pro Standby?

Pohotovostní je zkráceno jako STBY
(také stdby , SBY , S'by , S/8 nebo S/B )
Naposledy upravil(a) kokun dne 09 lis 2021, 20:17, celkem upraveno 1 x.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#464 Příspěvek od p32 »

Konečně. :wink:
Já když jsem to viděl, tak jsem raději nic nepsal.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#465 Příspěvek od Hill »

Tak mám dalšího nešťastníka: těsně před ukončením DVB-T vysílání koupil do karavanu DVD přehrávač s DVB-T tunerem Hyundai PDP 10809 DVBT a teď zjistil, že na něj televizi nechytí.
A ať mu k tomu nějak připojím settopbox.
DVD, USB i SD karta jdou přehrávat, dokonce na AV výstupu je signál, ale analogový vstup, jako starší modely, natož HDMI, to nemá.
Tak jsem mu doporučil několik placek mezi 22" a 32" s držákem a kolejničku na shrnovací dveře, ať si to v karavanu zmodernizuje, protože takový settopbox, který by uměl HEVC modulované v DVB-T2 překódovat do DVB-T, neznám a dovnitř těžko něco dobastlím.
Ale stejně se zeptám: neexistuje přesto nějaký settopbox za rozumnou cenu, o kterém nevím?

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“