Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#451 Příspěvek od workhard »

Rýpal jsem se v tom a žádná baterie v tom nebyla, možná existovalo víc verzí.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#452 Příspěvek od EKKAR »

xsc píše:
EKKAR píše:Zásuvky na telefon a rozhlas po drátě byly v paneláku standart ...
To je tak popis situace v panelácích z poloviny 70. let a mladších. Jinak panelák z roku 1963 - žádný dráťák, žádný telefon, žádná STA, dokonce i elektrika byla jištěna klasickými pojistkami, nikoliv jističi. Panelák z roku 1968, STA a dráťák už byly, telefon ne. Panelák z roku 1975 - ten už měl všechno, ovšem ten telefon byl naprosto idiotsky hned ve vstupní chodbě.
rnbw píše:Panelak z 80. rokov a 90. rokov (dokonceny po revolucii): zasuvka rozhlasu po drote v kuchyni, telefon vo vstupnej hale (=stred bytu).
Byly různý typy paneláků, lišily se kraj od kraje, někde byly přesahy, že třeba jeden kraj měl dva druhy shodný podle polohy místa s krajem sousedním na bližší straně. Od nás mám informace z paneláku dostavěnýho na přelomu 1979 a 1980 - dráťák v chodbičce kolem jádra do kuchyně, telefon za dveřma v obýváku a z dalšího, dostavěnýho v průběhu roku 1986 - umístění dtto, jen odlišná prostorová dispozice místností. V tom starším chyběly ranžírový propojky skříň na společný chodbě - pé-elka v bytě, i když signál ve sklepě byl, v tom druhým chyběly jen spojky ve sklepě na ježku, propoje ze schodiště do bytu už byly. Já jsem si je v péelce jen označil (po propísknutí jsem si identifikoval zásuvky) a když nám někdy v roce 1996 zapojovali pevnou linku, chtěl jsem zásuvku dát do chodbičky ke kuchyni místo dráťáku, protože tenkrát už dávali 4-kolíkovou zásuvku se šroubkovým zajištěním - a technik od tehdejšího Telekomu si mohl hlavu ukroutit, když otevřel péelku nade dveřma a našel tam nalepený štítky s identifikací co kam patří ... :lol: :lol: :lol: Vím, že příbuzenstvo nebo i známí, co bydleli v jinejch krajích měli tyhle instalace obdobně, ale taky často úplně jinde - přesně jak píšou kolegové vejš. Bylo to prostě projekt od projektu, jak kde využívali kterej projektovej typ paneláku.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
passion
Příspěvky: 890
Registrován: 22 črc 2005, 02:00
Bydliště: Žilina

#453 Příspěvek od passion »

workhard píše:To tlačítko na repráku se má vracet, mačkalo se, když jsi potřeboval odpovědět dévéťákovi.
Ak si dobre pamätám, hovorilo sa bez stlačenia. Tlačítkom sa prezváňalo. On ten deveťák si hocikedy mohol zapnúť odposluch čo sa deje na rote a počul to bez toho, aby ktosi tlačítko zatlačil.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#454 Příspěvek od p32 »

Přesně tak, deveťák mohl zapínat odposlech podle svého uvážení a tlačítko byl jen zvonek.

Uživatelský avatar
pavel16
Příspěvky: 821
Registrován: 19 pro 2007, 01:00
Bydliště: Litovel

#455 Příspěvek od pavel16 »

Měli jsme u toho zapojenou LEDku - když svítila,tak poslouchal.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#456 Příspěvek od p32 »

Nám to bylo celkem jedno, my byli na pluku v prvním poschodí (3 poschodí v paneláku) a přes zábradlí se dalo mrknout na deveťáka a ten když něco chtěl, tak vylezl z kukaně a zařval nahoru a jelo to. Byli to docela normální vojáci z povolání, s kterými jsme nakonec dělali spolu na letadlech.

Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#457 Příspěvek od foxrider »

msar: Mohl by to být vykružovák kruhových otvorů nebo plných kruhových dílců (třeba z plechu) ke stojanové vrtačce nebo svislé frézce.

Pod ten šroub vlevo se upevní nůž, na stupnici se nastaví poloměr kruhu, roztočí se to, přitlačí se hrot k vykružovanému materiálu až se pevně fixuje v důlku a dál se pomalu přitlačuje (pružina vytváří tu svislou vůli) až se materiál kruhově vyřízne - vykrouží.
Vidím že jste z HK, tak tipoval bych původ z tehdejšího ČKD, nebo ZVU. Zkuste se zeptat nějakého obraběče odtamtud, pokud nejakého znáte.:wink:

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#458 Příspěvek od msar »

Dík, to dává smysl. Nicméně pro mě to nemá využití...

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#459 Příspěvek od Mek7 »

Plne funkcne horske slnko Chirana UVIR. V povodnom baleni, ale bohuzial bez navodu. Nenasiel by sa u niekoho? (naskenovat a hodit sem, dakujem vopred)
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#460 Příspěvek od rnbw »

Tu mas navod k podobnemu: https://www.danapo.cz/user/related_files/sirius.pdf

UV nepouzivat, vybojka silne vyzaruje aj v pasme UV-C. Jedine na mazanie EPROM.

[edit]
Je tam aj UVIR: https://www.danapo.cz/user/related_file ... _vod-1.pdf
Naposledy upravil(a) rnbw dne 04 zář 2021, 22:30, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#461 Příspěvek od Mek7 »

Dik, vyzera to podobne. Nepouzivat kvoli tomu ze je to skodlive pre cloveka? Nemienim to pouzivat na opalovanie, ale dalo by sa snad pouzit na dezinfekciu prostredia - postele, stoly, podlahy...? (vzniknuty ozon samozrejme vyvetrat)
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#462 Příspěvek od rnbw »

Blbe je, ze UV sa neda zapnut bez IR, lebo trubice sluzia ako predradnik pre vybojku.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#463 Příspěvek od Mek7 »

Pri tom mojom modeli UVIR je to trochu inak. Zapnutim prveho spinaca sa rozsvieti iba UV vybojka, zapnutim zaroven aj druheho spinaca vybojka zhasne a zacne hriat IR. Zapnutim iba druheho spinaca sa nedeje nic (ale uz to je par dni dozadu co som to skusal, tak snad som to nepoplietol)...
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#464 Příspěvek od rnbw »

Vid druhy navod, co som doplnil vyssie.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#465 Příspěvek od Mek7 »

Parada, to je presne co som potreboval, dakujem :wink:
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“