Vaříme při bastlení (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#466 Příspěvek od jura80 »

Tak nevím, jestli se náhodou někdy psékovi s kocórem nepodobám, ale co vím jistě, že mě napadlo zkusit uvařit placičky z rajčat. Nevím, jestli něco takovýho existuje a vařívá se, ale já jsem to udělal takhle:

0,5kg rajčat
10g domácího česneku (nebo 20g kapitalistickýho)
kostka uzenýho tofu (mají v lídlu, 200g, dobrá kvalita, dobrá cena)
asi 150ml mouky (hladká, z pšenice)
majoránka, pepř, kávová lžička soli

Tož, to se všecko hodí do mixéru- kromě mouky- udělá se z toho taková směs, co vypadá jako zvratky, pak se to smíchá s tou moukou a nakydá se na rozpálenou pánvičku s olejem. No, až je to hezky oboustranně opečený, tak je to fascinující, úžasná pochoutka. Chutná i pejskům. Jen u pejsků opatrně s rajčatama, nezralý jsou jedovatý a zralý jsou v pohodě jen v menších množstvích.

Jinak nevím, můj mixér by to s moukou nesežral, ale dovedu si představit, že jsou i lepší mixéry- pak by se to namixovalo všechno jedním vrzem včetně mouky.

Syrová směs bez mouky je taky dobrá a možná by stálo za to pouvažovat kolem vaření rajčatové pomazánky.;)

Teď taky dělám chlebovou polívku. To znáte?
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#467 Příspěvek od Victronix »

Chlebovó polivko neznám, ale mohl bech se stavit :lol:
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#468 Příspěvek od jura80 »

No klidně se votoč, jen je potřeba dát vědět, v kolik jako že hodin.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
serviceman
Příspěvky: 4005
Registrován: 09 črc 2013, 02:00

#469 Příspěvek od serviceman »

Michal22 píše:dala mě kus hlívy
Použít lze též trsnatec obrovský. Roste často u hnijících pařezů. Doporučuji mladé plodnice.
Nebojte se skloňovat (i cizí slova).

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#470 Příspěvek od Victronix »

Jura80
To bela sranda.
Jenom mě potěšelo, že někdo na ebastlirně je z miho vokoli.
Ale recept na polivko bes mohl šópnót do placo.
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#471 Příspěvek od EKKAR »

jura80 píše:Tak nevím, jestli se náhodou někdy psékovi s kocórem nepodobám, ale co vím jistě, že mě napadlo zkusit uvařit placičky z rajčat. ....
Já zas dělám květákový krokety. Hlávku květáku okrájím od listí a nadměrnýho zbytku košťálu a uvařím v osolený vodě s pár kuličkama novýho koření a pár lístkama "bóóbykovýho listu" úplně do měkka. Scedím, vyberu koření, z vývaru jde udělat s pomocí pár dalších ingrediencí (drobky květáku, vaječný kápání, kostka Masoxu) udělat docela slušná květáková polívka. Do měkka (doslova na bláto) uvařenej květák rozmačkám na kaši, okořením mletým pepřem, muškátem, mletým zázvorem a dosolením, namíchám do toho libovou anglickou slaninu, předem nakrájenou na drobný kostečky nebo (krájenou) na šupinky, ale každopádně předem osmaženou (asi tak 20-25 deka na 1 hlávku květáku), lepivost mi zajistí celý vejce a hustotu strouhanka, Všecko se spatlá v misce dohromady na lepivý těsto držící pohromadě - nesmí se rozpadat.
Pak naberu do hrsti jemnou suchou strouhanku, lžící vykrojím z misky kousek těsta, plesknu si ho na tu strouhanku v dlani a další suchou strouhanku nasypu navrch, aby se mi těsto nepřilepilo na pracky - a uválím z něj kuličku, která se mi přitom hezky obalí v tý strouhance. Tyhle kuličky o průměru 4-5cm pak smažím do "červena" ve vysoký vrstvě oleje - dostatečně usmažený krokety samy vyplavou k hladině, stejně jako uvařený knedlíky. Servíruju s bramborovou kaší nebo i jen s vařenýma erteplema jen tak omaštěnýma máslem.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“