ESR merač

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rtg5273
Příspěvky: 164
Registrován: 24 led 2006, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#466 Příspěvek od rtg5273 »

Alfcz - muzu udelat a poslat.

Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#467 Příspěvek od gepard »

Zdárec,
dokončil jsem taktéž stavbu měřáku - Hungároš verze, LCM3. Šlape, ale zobrazují se špatně jednotky měřených veličin (Hz, Ω, μ) - jedná se o chybu v programu nebo o nevhodný typ displeje (jeho řadiče)? V PIC je nahraná v. 1.20. Problémové znaky jsem šipkou označil. Na posledním obr. - u měření kondíku, je vedle "C" "m29" - co je to, co to označuje?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Díky moc za každou informaci.
-- Gepard --

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#468 Příspěvek od fredis »

Kdyby sis pročetl návod, tak to víš! :lol: Je to "něco jako unikající proud".Čím vyšší číslo, tím horší kond. To zobrazení znám, měl jsem s tím taky problém. Když tak SZ.

Jirka
Příspěvky: 2031
Registrován: 01 črc 2005, 02:00
Bydliště: zbídačený kraj
Kontaktovat uživatele:

#469 Příspěvek od Jirka »

znaky nejspíš vyřeší verze 1.25 nebo 1.35
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na ... 034#466034
*****

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#470 Příspěvek od fredis »

Už je to vyřešené :lol: .

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#471 Příspěvek od KUBO »

Dnes mi konečne prišiel. Ešte zohnať nejakú krabičku.
http://www.ebay.com/itm/Transistor-Test ... 2a264d3b62
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#472 Příspěvek od tiktak1953 »

Len sa pytam ,ten merak cely si kupil za 19 .88,kolko je to euri?Ja ho samoze nechcem.ked je lacnejsi ten madrsky .Vies dat obr.z oboch stran.Cav

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#473 Příspěvek od Stribrnak »

To si kde slysel ze Madar je levnejsi ?

http://www.ebay.com/itm/LCM3-ESR-C-L-me ... 337f13c11f

Stribrnak

Uživatelský avatar
jjilek
Příspěvky: 3808
Registrován: 29 bře 2009, 01:00
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#474 Příspěvek od jjilek »

Ten LCM3 od dtmf75 podle odkazu Stribrnaka vypadá dobře udělaný, ale cena 90 US$ = cca 1800,- Kč vč. pošty není zrovna málo. Ten LCM3 udělaný svépomocí vyjde skutečně levněji, tak na polovic. Krabičku je nutno udělat v obou případech. Autor ale nabízí také levnější verzi LCM3 (bez měření polovodičů) za podstatně nižší cenu (50 + 10 US$), viz
http://www.ebay.com/itm/LCM3-ESR-C-L-me ... 337ea18fd4
Ten co popisuje Kubo za 19 + 3 US$ už je vyprodaný. Bude zajímavé si přečíst, co o něm Kubo napíše. Dál bych upozornil, že u této nabídky chybí sonda, dovolující měření stř. odporu přímo na desce nebo např. měření vnitřního odporu baterií a akumulátorů. To co autor předvádí na You Tube při měření přímo na desce, není většinou v reálu tak jednoduché! http://www.youtube.com/watch?v=3gD25ZBB45Q
V popisu však uvádí i význam některých dalších údajů na displeji (pam. efekt a svod elytů), což svědčí o tom, že autor (dtmf75) ví dobře, jaký přístroj nabízí.
Tan-delta indicator; memory effect indicator (M=1 to 99); leakage current indicator (SZ=1 to 99)
Záměrně na tuto část nabídky upozorňuji, neboť na tohle téma tady padlo několik dotazů.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#475 Příspěvek od helios »

Ten, čo popisuje Kubo, nájdeš aj inde, len je treba kliknúť na "relisted". Predáva ho ten istý, aj to isté. Tiež som si jeden objednal. Kúpiť sa dá napr. tu:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi ... 0971859171
Cena je len o dolár vyššia, na to človek nevykrváca. :lol:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#476 Příspěvek od tiktak1953 »

stribrnak,myslel som ze je lacnejsi ten madarsky ked ho vyrobim.Ja ziadny merak som nikdy nekupoval,iba opravil co mi dali zle,alebo vyrobil.
Pocuvajte DOBRE,ja ked som za totality vyrabal satelity co som dal aj obr.ktore sa malokomu podarilo aj vyrobit,tak som skor zohnal vsetky suc.aj zo zahr.ako do tohot posr.LCM meraka,co je v porovnani z vyroby satelitu len omrvinka !

Uživatelský avatar
Stribrnak
Příspěvky: 420
Registrován: 06 srp 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#477 Příspěvek od Stribrnak »

tiktak1953: rozumim, ale jestli se nepletu tak jjilek od ktereho mame tistaky a vsechny cene informace pro vyrobu to popsal co pouzit.
Relatko maj vsude a kondoury se snad sezenou ne ? Co ti jeste chybi ?
Taky doufam ze se o AmikoviLCR vseumelovi za 19,- babek rozepisete vy kdoz ho mate. Jjilek diky za prvotni info.
Ja si za bolsevika z nouze postavil ZXSpectrum ze soucastkove zakladny RVHP. Nedavno jsem tu osazenou desku nasel a furt to maka :D

Stribrnak

Uživatelský avatar
tiktak1953
Příspěvky: 3302
Registrován: 11 říj 2010, 02:00
Bydliště: SK

#478 Příspěvek od tiktak1953 »

stribrnak,napisal som ze tu su velmi drahe suc.ked mam tri suc.obj.z ciech z troch miest ,plus min.mnozstvo z kazdeho miesta, tak sa mi to nevyplati robit.Tu na slov mi nikto neodpovedal ze mi preda! Jedna hlavica co som tu dnes kupil za 7,80€ s priem diery 2,3mm ,ktoru musim este zvacsit na 3mm ,tak za to u vas dostat skoro dve vrtacky.Keby som nerobil velmi vela takych malich roznych veci co si nevies ani predstavit ako robim tak to nekupim!Mam aj tu hlavicu sam obj.plus min.mnozstvo,plus posta tak to mam este viac nez 7,80€!Pozri obr.su tam tie S1 S2 vypinace,hlavica za 7,80,scart konektory na dalsiu snuru co musim urobit.Vsetko co si napisal ,som ti nerozumel aj tak,Cav
Chcel som uz v lete aby mi PIC aj displej obj .v tej predajni kde som dneska tie veci kupil ale odmietol, ze sa mu to nevyplati!
Jjilek mi napisal, kde mam napisat o plosaky,dal cene info,napisal som o ne ,ale nic.&&&&&&&&&&&&&aj na slov som pisal este na jar kde som videl ze niekto vyrobil pl.ale potom aj tak neposlali.
Přílohy
DSCN3756.jpg
(201.96 KiB) Staženo 206 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#479 Příspěvek od KUBO »

Zaplatil som zaň 20€. Kamarát objednával tiež, tak som sa zviezol. Prišiel za 1,5 mesiaca. Asi mal nával.
Nebolo času ho poriadne vyskúšať, ale nemám ho s čím porovnávať. Kvalita a presnosť merania asi nič moc. Ak merám nové elektrolyty, tak mi ukazuje kapacitu o 5% menšiu ako na UT70B. Vyskúšal som zopár tranzistorov aj smd, fetov, diod a vývody zobrazil presne podľa datalistu. Mnou meraná cievka 56nH ju zobrazil 0,05mH. Tak toľko narýchlo. Esr v obvode som neskúšal.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#480 Příspěvek od bu2520 »

dnes mi dorazil podobný měřič jako má Kubo stál 402Kč a podle rlc APPA703 asi na deseti vzorcích od malých kapacit po velké tak rozdíl měření pod 5% ještě nevím jak tranzistory, ale na základní měření ideální jen ještě dodělat krabičku a měření trvá asi 5 sekund to vidím jako nevýhodu

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“