Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#466 Příspěvek od kokun »

Pozor!
I dnes zakoupený televizor s certifikací "CRA DVB-T2 ověřeno" nemusí už příští rok úplně 100% fungovat:
Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

A takových je na trhu asi jako šafránu :o
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#467 Příspěvek od ok1hga »

v tom označování kompatibilních TV začíná být pěkný binec . . .
obyčejný člověk se v tom absolutně nemůže orientovat,
je odkázaný na radu z internetu,
nebo od prodejce,
jenže ten vám poradí jen to, aby dobře prodal a zájem diváka je mu úplně u prdele . . .

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#468 Příspěvek od rnbw »

A potom budu vsetci vyplakavat, ze tie televizory nikto nekupuje a DVB-T2 nikto nechce...

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#469 Příspěvek od kokun »

kokun píše:Pozor!
I dnes zakoupený televizor s certifikací "CRA DVB-T2 ověřeno" nemusí už příští rok úplně 100% fungovat:
Certifikace nemusí stačit. Nové TV možná brzy nezvládnou všechny funkce

A takových je na trhu asi jako šafránu :o
Reakce CRa:
CERTIFIKOVANÉ PŘIJÍMAČE DVB-T2 ZVLÁDAJÍ HYBRIDNÍ VYSÍLÁNÍ A BUDOU HO ZVLÁDAT I V ÉŘE HBBTV 2.0 :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#470 Příspěvek od kokun »

Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#471 Příspěvek od konosuke »

jsem názoru že klasická TV je civilizační, technický a zcela nepotřebný přežitek, vše nahradí comp - univerzální lopata pro všechno
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#472 Příspěvek od kokun »

ČESKÝ TELEKOMUNIKAČNÍ ÚŘAD NABÁDÁ DIVÁKY K OBEZŘETNOSTI PŘI KOUPI NOVÉHO TELEVIZORU
Domácnosti, které přijímají signál přes pozemní vysílače, by se měly ujistit, že vybraný televizor má tuner DVB-T2 a podporuje kodek HEVC/H.265.

Důrazné varování adresoval Český telekomunikační úřad televizním divákům, kteří se chystají před Vánoci a během povánočních slev kupovat nový televizor. Ve své pravidelné měsíční monitorovací zprávě za listopad upozornil domácnosti, jež přijímají televizní signál pozemní cestou na klasickou anténu, aby při výběru nového přijímače myslely na blízkou budoucnost a přelaďování dnešních sítí DVB-T na nový standard DVB-T2. Stát totiž v souvislosti s druhou televizní digitalizací nebude nijak omezovat prodejce spotřební elektroniky a na trhu tak zůstávají i televizory, které postrádají tuner DVB-T2 nebo mají špatný kodek a nedokáží tak zpracovat video signál českých sítí nové generace.
...
Například:
Přílohy
hisense-h55n6800-1-prev.jpg
Hisense H55N6800 je kompatibilní s DVB-T2/HEVC, navíc umí i budoucí HbbTV 2.0. A s mimořádným poměrem cena/výkon.
(14.88 KiB) Staženo 76 x
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#473 Příspěvek od konosuke »

no dobře...jak dlouho poslouží nový televizor s tunerem DVB-T2 a podporou kodeku HEVC/H.265 ? rok ? dva ? než výrobci vyvinou novou (nepotřebnou) capinu, bez které jste společensky znemožnění ?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#474 Příspěvek od p32 »

No kdyby jen půl roku, tak se to vyplatí, ne? Pak i koupíš zase novej. :lol:
Já mám dojem, že lidi mohou už teď nakupovat i bez T2 za výhodné ceny větší obrazovky za akční ceny. Zvláště, když je použijí k satelitu. A HbbTV 2.0 je většinou ta poslední věc, o kterou se zajímají.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#475 Příspěvek od konosuke »

ano já vím...dávno pryč je doba když se TV kupovala 2x v životě: nejprv čb a pak barevná, ta už se mnou doslouží
anténa síto DDR vydržela v hicu a mrazu na střeše 35 let, jen tak na okraj tématu doplňuji a to žijem v ekologicky závadné atmosféře, zásluhou
nedalekých železáren déšť máme kyselý že jo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#476 Příspěvek od ok1hga »

konosuke píše:anténa síto DDR vydržela v hicu a mrazu na střeše 35 let
co to bylo za anténu ?
. . . já znal nezničitelné síto plzeňské TVA 21-60

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#477 Příspěvek od konosuke »

byla to v zásadě stejná matrace pro UHF jako z Plzně akorát ocelové dráty a ošetřovaná nátěrem suříkovou barvou, tenkrát měli dederoni dost široký
výběr anténní bižuterie (slučovače, pásmové propusti, rozbočovače, předzesilovače...) různě stavebnicově kombinovatelné
zapouzdřený v pozinku předzesil FET (podle návodu AR) z moje dílny tam dodnes je, přežil 4 generace TV: čb Orava, Rubín, Sharp a LG
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#478 Příspěvek od Duvsan »

Nechcel som to sem miešať, preto som založil vlákno bokom. Jirimek má na to iný názor. Takže:
Zdar majstri. Predpokladám, že nie som prvý s nasledujúcim nápadom. Ak by aj, tak z technického hľadiska by to mohlo byť vedieť.
CRT SONY 100Hz mi pomaly dosluhuje, do rodiny nútene pribudli LCD a ja som sa rozhodol dať CRT vale.
Veľkostne by mi vyhovovala 27''. Páčia sa mi ohnuté obrazovky, videl som ich v činnosti. I tak by som 27'' dnes ťažko zháňal, musel by som si zvykať na 32'', alebo dať 24'', čo by asi i stačilo. Alebo loviť cez Bazoš. Momentálne ale uvažujem nad týmto.
Pripojil by som to cez HDMI, zvuk z repráčkov k PC.
Navyše by sa mi sám zapínal/vypínal so settopboxom, ako je to u PC.
Fungovalo by to korektne? Cez VGA to nejde, obraz je zmršený. Ako je to u HDMI?
A ešte poddotaz. Šlo by to doostriť podľa požiadavky? Položku Sharpness má, len aký má ona rozsah regulácie.
Dík

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#479 Příspěvek od pepik9 »

Otázka je, z jaký vzdálenosti na to chceš koukat. Podle mne je zakřivení u takhle malého monitoru zbytečné. Doostření bude jen dějaký dopočet podrobností a posoudit se to na dálku nedá. Pokud na to budeš koukat v nějakém obchoďáku, bude to krmené HD signálem, a doma pak uvidíš něco úplně jiného.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#480 Příspěvek od Duvsan »

Satelit poskytuje HD 1080i (u niektorých programov) a sledovať to budem zo vzdialenosti cca 2m. Straší ma práve tá položka "Sharpness" a tiež korektnosť spracovania signálu (zo settopboxu, nie z PC).
To zakrivenie vidieť bude. Nenaplním zámer výrobcu, ale neriešme to. Proste sa mi to páči. Videl som v prevádzke zakrivenú TV v Planeu.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“