Letošní počasí, nevídané, poblázněné...

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#466 Příspěvek od ZdenekHQ »

To jsi musel sakra dobře zalívat, tady je Sahara. Ještě chvilku, a místo libečku nasadím agáve a bude kaktusovice...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
elektrosvit
Příspěvky: 2512
Registrován: 27 čer 2016, 02:00

#467 Příspěvek od elektrosvit »

Zdendo, vůbec ne. Keře jsou nasázeny na zahradě pod jabloněmi, které jim poskytují stín. Navzdory chmurným předpovědím u nás pršelo vcelku pravidelně. Část úrody sežerou slepice, ale zas na oplátku dodají hnojivo. Takže jabloně je potřeba každý rok ořezávat, jinak vzniká kompaktní neprostupná džungle. Keře jsou skoro 30 let staré, černý rybíz prakticky neplodí, červeného je hodně. Musel jsem koupit 10 l demijón, protože doma byly jen větší, a kvasinky. Ostatní věci jsem doma našel. Celkem jsme nasbírali 5 l kyblík a tři zadělávací mísy. Na 3,5 l šťávy padlo skoro vše, ze zbytku ještě máma uvařila marmeládu. Nejvíc práce bylo s odstopkováním a praním. O pomletí se postaral robot UKS s nástavcem k masořezačce. Pak už jen připravit kvasinky, vodu s cukrem a slít vše dohromady a zazátkovat. Teď jen hledím na kvasnou zátku, jak hezky bublá, a jak se to v demijónu točí.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#468 Příspěvek od Celeron »

Letos jsou mraky Mirabelek. Doporučuju dát zkvasit. Valaši mě budou určitě kamenovat ale u nás pár lidí tvrdí, že z toho je lepší kapalina než Slivovice. No ono to zas od sebe nemá tak daleko. Jenže víte jak to jde pomalu natrhat 50 kg těch mrzáků mrňavejch žlutejch nebo modrofialovejch aby to dalo na jednu várku do palírny? :cry:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#469 Příspěvek od EKKAR »

Mirabelky jsou i červený (takový tmavě vínový), tady u nás se jim taky říká "špendlíky" - ale to je vedlejší. Důležitější je, že zralý jsou sladší než klasický "kadlátky", takže dávají i bez doslazení vyšší obsah alkoholu než "máč" ze švestek - a že jsou velký jen asi jako třešně, takže natrhat jich do 50 litrovýho sudu je opravdu nářez .... A taky mají trochu jinačí aroma než klasika švestky. Někomu to voní, někomu ne.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#470 Příspěvek od konosuke »

v noci na sobotu kolem 03h krátkodobá bouřka, kanonáda za okny jak pod Vrdunem, intenzivní slejvák 20 min. a toť vše
ale stejně si myslím že houby porostou neboť...
Přílohy
thunder.jpg
thunder.jpg (1.96 KiB) Zobrazeno 45 x
Naposledy upravil(a) konosuke dne 12 srp 2017, 18:20, celkem upraveno 1 x.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#471 Příspěvek od ZdenekHQ »

Už, aby to bylo. Jsem ve střehu, ale u nás zatím houby...

http://www.nahouby.cz/kderostou.php
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

petrfilipi
Příspěvky: 2551
Registrován: 13 zář 2005, 02:00

#472 Příspěvek od petrfilipi »

Ze čtvrtka na pátek, 01:18:48, intenzita 211,50kA (průměr všech blesků nad ČR v tu dobu okolo 10kA).
Některé elektroměry okolo smetli pracovníci ČEZ distribuce do tašky jako prach. Naštěstí žádné zranění, ale v okolních autech to např. vyrazilo vnitřní světlo ze stropu. Elektroměr v kapličce byl vytržen ze sklolaminátové skříně a letěl dovnitř, zatímco víko ELM skříně skončilo asi 15m před kapličkou.
U nás doma KO (pouze) stará rychlovarná konvice, adaptér pro externí HDD a PC (odešla i základní deska, snad přežil HDD kvůli fotkám). Víčko od jedné krabičky je vyražené, ale dráty jsou neporušené. Jinde jsou KO televize, mrazáky, kotle, ...
Na 500m vzdáleném katru vyletělo víčko od krabičky na vzdálenost 25m.
Na kapličce z roku 1880 není ale nic opáleného, lípa v blízkosti má jen lehce osušené listy. Napájecí kabel do kapličky prostě zmizel a na zemi po něm není ani zbyteček.

A je to teď hned.

Petr
Přílohy
Kaplicka-1a.jpg
(197.8 KiB) Staženo 68 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#473 Příspěvek od ZdenekHQ »

To vypadá na poctivej CG+, ty bývají silný. Pěknej "úklid", to fakt potěší.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#474 Příspěvek od Celeron »

Kovovej křížek zůstal asi jsou mocnější síly než blesk. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#475 Příspěvek od rnbw »

Pocas burky som bol prec (nie autom - nechal som ho zaparkovane na sidlisku), vratil som sa az vcera. Uz sa mi nechcelo ist pozriet na auto. Dnes rano som nasiel rozbite celne sklo, prevaleny lavy blatnik, rozbitu hmlovku a odtrhnute zrkadlo. Nasiel som tam dve pruziny, zjavne z predmetu, ktory to sposobil - asi kontajner na odpad... :roll:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#476 Příspěvek od konosuke »

...lebo tiež vandalové - chuligány
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#477 Příspěvek od rnbw »

Predmet sa nasiel - trampolina, ktora odletela pravdepodobne z terasy nedalekeho domu a skoncila asi 15 metrov od auta v krikoch. Okrem toho su poskodene oba stlpiky pri celnom skle a lak na kapote aj streche.

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#478 Příspěvek od Artaban001 »

Podivný večer
Přílohy
zapad.jpg
(193.96 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#479 Příspěvek od konosuke »

fotka oblohy na konci prázdnin...jak cover alba Pink Floyd nebo Tangerine Dream či King Crimson
jo Artabane: takhle může vypadat za 1000 let soumrak na Marsu - po terraformingu a kolonizaci planety

a je to ! zima tu je, Moravskoslezký kraj též...
a co zimné gumy ? přezuto už máte ?!
https://www.novinky.cz/domaci/455281-me ... ejemi.html
Přílohy
Obscured by clouds.jpg
(22.31 KiB) Staženo 92 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“