Jaký STB DVB-T2

Zkušenosti a problémy s příjmem

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#466 Příspěvek od Artaban001 »

A nepomůže tohle?
DVD s DVBT2

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#467 Příspěvek od konosuke »

Mascom MC720
stb
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#468 Příspěvek od Hill »

Nepomůže. Ani jeden. Ten DVD přehrávač, ke kterému to chce (nový nechce kupovat) nemá AV vstup, ani HDMI. A anténa není k ničemu, když na ni nechytí DVB-T. To ale tady nikde.
Řešením by byl jedině settopbox, který má RF OUT na nějakém volitelném kanálu, s modulací DVB-T a kódováním MPEG2, ale takový asi neexistuje.
Nakonec mu nezbude, než koupit televizi a udělat něco takového, jako je v příloze.
Přílohy
Kolejnička pro shrnovací dveře, v ní visí vozík opřený o čelní desku a na něm otočný závěs televize.
Kolejnička pro shrnovací dveře, v ní visí vozík opřený o čelní desku a na něm otočný závěs televize.
SAM_4529a.jpg

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#469 Příspěvek od jardafiala »

Zdravím, hledám nějaký DVB-T2 přijímač, který by měl možnost nastavit si zpožděné nahrávání a který by se z režimu "stand by" zapnul, nahrál a přepnul zpět. Existuje něco takového nebo mají (prohlédl jsem už dost návodů ale bez výsledku) všechny tak neskutečně blbý software že to neumí?

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#470 Příspěvek od pepik9 »

Nerozumím otázce. Takhle to používám už asi 11 let. (T2 samozřejmě kratší dobu)

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#471 Příspěvek od jardafiala »

Měl jsem DVB-T od FTE, tam fun govalo všechno správně. Teď mám přijímač, kde si nastavím nahrávání, vypnu ho do režimu stand by a on mi pořad nenahraje, protože se nezapne. Prošel jsem nějaké recenze a návody a nedočetl jsem se nikde, který přijímač to umí a který ne. Pomohlo by naznačit jaký přijímač používáš.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#472 Příspěvek od pepik9 »

CryptoBox 702T a Tesla TE-310.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#473 Příspěvek od Celeron »

jardafiala píše:Měl jsem DVB-T od FTE, tam fun govalo všechno správně. Teď mám přijímač, kde si nastavím nahrávání, vypnu ho do režimu stand by a on mi pořad nenahraje, protože se nezapne. Prošel jsem nějaké recenze a návody a nedočetl jsem se nikde, který přijímač to umí a který ne. Pomohlo by naznačit jaký přijímač používáš.
Asi máš blbě nastaveno. U mě jde buď z TV programu nastavit kdy se má TV zapnout a nebo kdy se nemá zapnout ale má nahrávat. Chodí ti aspoň to zapnutí?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jardafiala
Příspěvky: 1414
Registrován: 20 čer 2010, 02:00
Bydliště: Česká Lípa

#474 Příspěvek od jardafiala »

Mám dvoutunerový TS 6820. Má tak neskutečně blbý software, že se bych popisem strávil mládí (v mém případě zbytek stáří). Jeden příklad - má 30 míst pro nastavení časovače, která nelze najednou smazat. To by až tak nevadilo, musím je mazat po jednom ALE musím změnit datum tak, aby bylo aktuální nebo budoucí a pokud mám zvoleno jen zapnutí programu bez nahrávání, to znamená trvání 00:00 tak musím nastavil nějaký čas, uložit, vrátit se zpět, zvolit si toto upravené místo a pak teprve ho lze smazat povelem "vypnuto". A to se už nezmiňuju o tom, že se v režimu stdby nezapne nahrávání, teď jsem ještě vyzkoušel, že se nezapne ani v časovači zvolený program. Když jsem používal pro nahrávání SSD disk, tak ho to občas přestávalo vidět, pak jsem musel na PC nastavit písmeno a zas to nějaký čas chodilo do doby, než ten blbý přístroj disk zprznil úplně takže teď se hlásí ale má velikost 0. Používal jsem střídavě dva stejné ale ten druhý už do něj nedávám z výše uvedeného důvodu. Stejně blbým způsobem se chová k USB diskům, na přijímači ho naformátuju, nějaký čas používám ale dřív nebo později ho přijímač zas..e tak, že ho nevidí, musím ho (v EaseUs) zeschopnit, v přijímači naformátovat a tak pořád dokola. Zkusil jsem 3 různé, bez rozdílů. Krám jeden blbej. Na DBV-T jsem měl FTE MAX 250 (U5000) a asi jsem se namlsal, ten byl téměř bez vady. POZNÁMKA kupoval jsem ho protože má dva tunery, kdybych věděl jak má blbý software nikdy bych ho nekoupil. Podpora upgrade software (aspoň odstranění těch největších blbostí) nulová.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#475 Příspěvek od Celeron »

Tak to bohužel vypadá na krám k pohledání. Upřímnou soustrast.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#476 Příspěvek od josef_novak »

Potřeboval bych tenhle tuner připojit k palubní síti v autě a nevím, jak se bude chovat, kdyby v ní bylo přes 14V. Adaptér z autozásuvky na 12V jsem nenašel a vyrábět se mi nechce, protože to není pro mě.
Přílohy
ImgW.jpg

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#477 Příspěvek od konosuke »

Nestane se nic. pojede normálně i na těch +14V.
(jen tak mimochodem: odkud údaj tento?)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#478 Příspěvek od josef_novak »

O alternátorech se dá dočíst, že dávají i 14,4V. Něco existuje.
Netušíte, jestli ty Evolve DVB-T2 tunery umí 64GB USB disky?
Přílohy
s-l1600.jpg

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#479 Příspěvek od rnbw »

V napati problem nebude, su tam asi menice na 3,3V, 5V a mozno 1,8V ci 2,5V. Ale v aute sa mozu objavit spicky, ktore tieto menice odpalia.

Takze by som kupil ten autoadaper - pri tej cene to bude len kabel. A vlozil do neho tlmivku a transil.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#480 Příspěvek od josef_novak »

Díky rnbw. Nakonec bych vše bral v Alze a tam mají tento Sencor adaptér, který by snad mohl mít nějaký DC-DC měnič.

Kolega má v Peugeotu takový zadní multimediální systém a chce, aby si děcka přehrávali pohádky. Ty DVB-T2 tunery jsou dnes nejlevnější multimediální centra.

Odpovědět

Zpět na „Příjem DVB-T, DVB-C, DVB-S, IPTV a dalších“