Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
gepard
Příspěvky: 1690
Registrován: 05 úno 2007, 01:00
Bydliště: Liberec - tam na severu Čech

#481 Příspěvek od gepard »

:lol: Už tam sjížděl misku se semínkama, teď je zase zavěšenej na stěně a "chrápe" :lol: . Je mu celkem u prd.ele, co se kolem děje. Sem tam je slyšet, jak se přemísťuje z jedné stěny na druhou. Magor jeden, opeřenej :lol:
-- Gepard --

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#482 Příspěvek od stasek »

Mám stejný problém, podařilo se mi na poslední chvíli zachránit ze spárů našich kocourů kosa. Bohužel mu vytrhali nějaký péra a peří na zádech. Jinak mu nic není. Máme ho ve stejný kočičí přepravce.Když jsme ho krmili do zobáku, tak se mu to hrubě nelíbilo, tak dostal misku se žrádlem a plechovku s vodou a obsluhuje se sám. Několikrát denně se v plechovce koupe. Jelikož mu chybí nějaký peří(záda má holý a taky nejaký dlouhý brka chybí), tak nemůže lítat(aspoň když jsem ho naháněl po bytě tak jen běhal) a navíc by mu byla na záda zima, tak ho nechcem pouštět ven. Musíme počkat, až mu doroste peří. Nedočetl jsem se zatím nikde, jak takový přepeření dlouho trvá. Tak kdyby někdo z vás věděl, byl bych rád. Taky bych uvítal radu, čím krmit. Krmíme ho nastrouhaným jabkem s tvarohem, piškoty a oloupanými semínky ze slunečnice. Taky co by bylo vhodný jako podestýlka. Používáme hadr, který ten divoch stejně zacáká vodou a tak se musí pořád měnit.
Přílohy
DSCN1107.JPG
(190.56 KiB) Staženo 48 x

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#483 Příspěvek od EKKAR »

Kos je kombi - žere hmyz, malý bezobratlý = červy, žížaly i sem tam semínka. Když mu ve Zverimexu koupíš cvrčky nebo moučný červy, bude štěstím bez sebe. K přepeření dojde až na jaře, když ptáci pelichají (2x do roka, jako savci). Jestli se ho neodhodláš pustit, počítej s podnájmem tak do dubna...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
renda15
Příspěvky: 624
Registrován: 05 lis 2005, 01:00
Bydliště: Liberec

#484 Příspěvek od renda15 »

U toho přepeření záleží na tom, jestli má ty brka vytrhaný - pokud ano dorostou obratem do cca 14 dnů, pokud jsou jenom ulámaný tak to může trvat až do dalšího přepeřování.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#485 Příspěvek od stasek »

No, chci ho vypustit až obroste, teď by mu byla zima a mám strach, aby neuhynul. Ty brka jsou vytrhaný, takže pokud to bude do těch 14-ti dnů, tak paráda.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#486 Příspěvek od helios »

Nám tu v zime jeden chodil na mačacie granule. Objavil sa zakaždým, keď prišla mačka, ktorá si vymňaukala svoj denný prídel, vták sedel na strome, čakal, kým sa mačka nakŕmi a potom, keď bola aspoň dva metre ďaleko, začal sa kŕmiť tiež. Zobal aj zvyšky mäsa, ani mäsovou polievkou nepohŕdol. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#487 Příspěvek od stasek »

Já mu zítra sjedu do zverimexu pro nějaký živočichy, jak psal Ekkar. Budeme to střídat s vařeným vajíčkem, tvarohem s piškotem a strouhanými jablky. Jen nevím, jak to chudák vydrží do přepeření, už teď se dost vzteká a trhá podestýlku. Je mi ho líto, ale v tom stavu jak je ho nemůžeme pustit ven.

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#488 Příspěvek od Lukas-Peca »

Jenom taková technická, zvířata se s bleskem nefotí :wink: . Mohlo by to s ním seknout.

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#489 Příspěvek od stasek »

Tak to jsem netušil. Naštěstí to přežil. To platí pro zvířata všeobecně, nebo jen pro ptáky?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#490 Příspěvek od Jenys »

Lukas-Peca píše:Jenom taková technická, zvířata se s bleskem nefotí :wink: . Mohlo by to s ním seknout.
Tak to by za bouřky pochcípalo spousta zvířátek :D
Já tedy doma své zvířátka, třeba večer musím fotit s bleskem a zatím to vždy vydržela, tak nevím, co je to za novou zprávu 8O
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#491 Příspěvek od Lukas-Peca »

Tak on to asi vydrží, ale je zbytečné to zkoušet. :wink: Už tak bude vystresovaný dost. Si to zkus, být chvíli v šeru, jako je v té přepravce, a pak si odpálit blesk z pár cm před ksichtem.

Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#492 Příspěvek od Nakadah »

Tipne někdo co je tohle?

Obrázek

Líp to nešlo, byla půlnoc.

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#493 Příspěvek od Radovan_79 »

Sova.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#494 Příspěvek od EKKAR »

Jo, ty loví i na sněhu - slyší rejdit myši pod vrstvou sněhu a dokážou zaútočit střemhlav jak bombarďák tak, že sníh prolomí a se štěstím myš rafnou spárama. Známej byl hajnej a v zimě sovy přikrmoval, měl je naučený lítat navečer k hájovně a dával jim nahrubo sekyrkou nasekaný uhynulý slepice a brojlery z blízký drůbežárny. Měl "vichruvzdornou" lucernu s přicloněným reflektorem, aby svítila jen dolů na zem a vždycky zapískal a rozhodil po dvoře pár kusů "sekaný" i s peřím, tak jak to bylo, jen to nesmělo bejt zmrzlý. Ten pohled, jak výr s rozpětím hodně přes metr vlítne z naprostý tmy do tlumený záře petrolejky a bez dotyku země si v plný rychlosti sebere kus, nebo když se ze tmy vyloupne metrová, plně rozpřaženýma letkama brzdící sova pálená a chramstne běhákama další kus, to bylo neopakovatelný. Říkal, že každej den si pro kus žvance lítá jen ten párek výrů, ostatním stačí kus tak za dva až tři dny, že si kus odnesou na hnízdo někde na větev a žerou ho na několikrát ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#495 Příspěvek od kejki »

Toho kosa nezvykejte na bytové teplo, za dva týdny bude venku ještě dost zima, tak aby to zvládl.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“