Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Nakadah
Příspěvky: 1312
Registrován: 06 říj 2013, 02:00
Bydliště: Ostrava

#496 Příspěvek od Nakadah »

Jo to sem poznal že to je Sova, ale zajímalo by mě jaká přesně. Máme tady párek, v létě v noci houkají jako o život. Někde mám nahrávku, zkusím ji sem vložit.

https://uloz.to/!zZSO2bgw3JGW/sovy-v-noci-v-ostrave-m4a

Radovan_79
Příspěvky: 650
Registrován: 24 črc 2016, 02:00

#497 Příspěvek od Radovan_79 »

Výr?

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#498 Příspěvek od stasek »

kejki píše:Toho kosa nezvykejte na bytové teplo, za dva týdny bude venku ještě dost zima, tak aby to zvládl.
To je dobrá připomínka, už jsem taky o tom četl, že by neměl být rozdíl teplot tak větší jak 8 - 10°C mezi tím kde byl a mezi tím, kam půjde. Koupil jsem mu moučný červy, za chvíli se po nich jen zaprášilo. Blbec jsem se nezeptal, kolik mu jich mám dávat a jak často.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#499 Příspěvek od Jenys »

Pak, že se kočka se psem nesnese. :D
Přílohy
P1250782.JPG
(148.87 KiB) Staženo 32 x
P1250781.JPG
(143.01 KiB) Staženo 45 x
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#500 Příspěvek od EKKAR »

Nakadah píše:Jo to sem poznal že to je Sova, ale zajímalo by mě jaká přesně. Máme tady párek, v létě v noci houkají jako o život. Někde mám nahrávku, zkusím ji sem vložit.

https://uloz.to/!zZSO2bgw3JGW/sovy-v-noci-v-ostrave-m4a
Tak na 98% sova pálená, asi nejrozšířenější sova v Česku.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sova_pálená

Když najde vhodnou dutinu a bude mít přes den klid k hnízdění (dutina dost vysoko nad zemí), vyhnízdí i v parku 150x150metrů "velkým" - kořist si najde v širším okolí. Pokud je nikdo nevyrušuje přímo lezením ke hnízdu, tak jim skoro bezprostřední blízkost lidí ani domácích zvířat nepřekáží. Zatím ještě není tak "domestikovaná" jako poštolky, který vyhnízdí s klidem na parapetu nebo na balkóně v nejvyšším patře paneláku a když hnízdí, tak často jsou ochotný i lovit v bezprostřední blízkosti lidí - už jsem viděl poštolku "urvat" myš z trávy pár metrů od laviček s maminama a kočárků s děckama. Ale sovu pálenou není problém slyšet pískat celoročně i v nějaký aglomeraci - zahnízdí klidně i v nějakým zemědělským objektu u okraje vesnice, kde má relativně klid a kde často běhá i spousta hlodavců = kořisti.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#501 Příspěvek od Mysteri »

stasek píše:...už jsem taky o tom četl, že by neměl být rozdíl teplot tak větší jak 8 - 10°C mezi tím kde byl a mezi tím, kam půjde.
Ak mu dorastie perie skôr, ako sa vonku oteplí, tak ho môžeš trénovať: Prvé dve hodiny na spodok chladničky, potom postupne po 2-3 hodinách ho postupne po poličkách v chladničke posúvať hore, na koniec na 1 hoďku dať do mrazáku... :twisted: Ale teraz vážne: sa mi páči, že sa o neho takto staráš. Držím palce k šťastnému koncu uzdravenia sa tohto operenca :wink:

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#502 Příspěvek od Jenys »

Dneska jsem našel na centrumu odkaz na tohle video:
https://video.aktualne.cz/ze-sveta/post ... 1486710116
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#503 Příspěvek od Lukas-Peca »

Pokud patříte mezi krmiče, co k vám lítá? U nás na zahradě je to podle početnosti asi takto: koňadry, modřinky, stehlíci, kosi, dlasci. Občas se objeví hýl, zvonek, čížek, sýkora lužní, pěnkava, strakapoud, viděl jsem i hejno mlynaříků. Zajímavé je, jak se ptáci navzájem tolerují. Stehlíci většinou stejně velké ptáky odhání, na větší si netroufnou. Mezi sebou mají hierarchii, šéf hejna odhání ostatní. Dlasci malé ptáky tolerují, ale třeba hýla zaženou. Hýl zase odhání malé ptáky. Pěnkavy a kosi si do zavěšeného krmítka netroufnou a berou jen to, co spadlo na zem. Tam chodí i bažant, ale jen když nejsem v dohledu. Zkrmím cca 1 kg slunečnice za dva dny, k tomu závěsné misky se směsí vlašských jader a palmového tuku. Když jsem zkoušel ostatní semena a obiloviny, tak o to moc zájem nebyl. Jednou jsem tam pověsil několik kusů hovězího loje za 9 Kč/kg, byly na tom i zbytky masa. Do druhého dne byla půlka pryč a pak to zmizelo i s drátem, na kterém to bylo pověšeno.

Doma v 5. patře máme pevně uchycené krmítko a tam letos moc ptáků nelétá. Hlavně kosi a hrdličky, občas červenka nebo sýkory.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#504 Příspěvek od konosuke »

bohužel, krmítko pro ptactvo navštěvuje i takové zvířátko za účelem nikterak ušlechtilým
Přílohy
krmítko.JPG
(34.57 KiB) Staženo 77 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#505 Příspěvek od PixelOrgy »

Jeden den zasviti a.....
Přílohy
jesterky.jpg
(299.75 KiB) Staženo 49 x

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#506 Příspěvek od ZdenekHQ »

Příroda se už probouzí, asi bude teplo.

Tady třeba lítala v noci jakási můra kolem mojí kočky, co seděla venku na parapetu (doma potvora zlobí). A to tak vytrvale, že byla sestřelena drápy a částečně sežrána. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#507 Příspěvek od ZdenekHQ »

Nevím, jestli jsem to sem už psal - mně se do ložnice před časem nastěhoval pořádnej pavouk křižák (možná to byl i "vykrmený" pokoutník). Nevím, kde se vzal, ale jeho největší záliba byla, že v noci, když jsem v posteli něco psal na počítači, tak se objevil, rychle přeběhl přes peřinu a zmizel, někdy se pokusil pod ni zalézt, nebo úplně potmě mně skočil na ruku (takový divný plácnutí, že se člověk ožene jak po komárovi)

Občas jsem se lekl tak, že jsem vyletěl až ke stropu. Potvora jedna...

Chytit ho nešlo, byl sakra rychlej.

Bohužel na dnešek se mu splnil sen, v noci mně asi konečně vlezl pod peřinu a já ho ve spánku rozmáčknul. Když jsem nad ránem vyhazoval kočku ven, ležela pod peřinou jen mrtvolka. R.I.P.

Divnej pavouk...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#508 Příspěvek od Mysteri »

Pavúkov zabíjam každý týždeň 1-3 kusy. Bývam totiž na prízemí a okno mám na južnú, sĺnkom vysvietenú stranu a často mám otvorenú ventilačku, tak toho postupne naleze dosť...Dosť toho leze aj cez hajzlošachtu... Sranda bola ale v našom paneláku, keď sa v r. 1990 postavil a všetci, čo sme bývali na prízemí, tak sme prvé mesiace naháňali po bytoch všelijakú háveď (suseda dokonca žabu...), lebo dom je postavený na bývalom miestnom ,,močarisku". Ja osobne nezabudnem, keď po 6 mesiacoch mi popred TV ZOBOR, ktorý som mal položený na zemi (moje zariadenie v tedy tvorilo iba jedno rozťahovacie kreslo, TV, kotúčak a gramec s reprobedňami...) skočil oblúkom (bola už tma) nejaký tieň. Kašlal som na to, myslel som si, že sa mi iba niečo zdalo. O minútu sa to opakovalo, ale z opačnej strany. Tak som rozsvietil a potom som začal naháňať po byte lúčnu kobylku...

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#509 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já je nezabíjím, jen vyhazuju.

Blbý je, že okna, kterýma větrám, mají i přes zimu sítě proti hmyzu, a dveře do sklepa těsní - takže cesta pavouka do ložnice neznámá, leda by vylezl kočce z ocasu. :)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#510 Příspěvek od stasek »

Možná jsem ujetej, ale já nezabíjím žádný hmyz, kromě kousavýho jako jsou komáři, klíšťata, prostě paraziti. Bydlím v zahradní oblasti a tam mě do baráku naleze ledacos. Vždycky to opatrně naberu a vyhodím. Pavouci jsou užiteční, že odchytí do sítí právě ten obtížnej hmyz. Takže ve svým kutlochu mám v rozích i pár pavučin a jejich obyvatele nechávám v klidu.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“