Aktuálně Česká pošta 2022

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
DukeNuke
Příspěvky: 304
Registrován: 02 dub 2018, 02:00

#511 Příspěvek od DukeNuke »

Já nemám nic proti státům, ani poštám. Provozují je zřejmě proto, že je potřebují. A možná i proto, že je tolik nestojí. Některé státy dodnes mají krále, to taky něco stojí a třeba ani nemůže zasáhnout do řízení státu.
Pokud pošta bude poskytovat služby adekvátně k penězům do ní vražené, nemám nic proti, naopak.
Takhle je to stejné, jako když vepřová hlava dal prachy do dolů. Naprosto zbytečně.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#512 Příspěvek od xsc »

Když slyším američany, jak si stěžují na kvalitu DHL, Fedexu a dalších přepravních služeb a na jejich ceny, tak nemám pocit, že bysme to privatizací nějak vyhráli. Pohltí to takovýto moloch a nasadí ceny podle svého zvyku.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#513 Příspěvek od rnbw »

A v USA maju tiez statnu postu USPS.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#514 Příspěvek od xsc »

A nadávají na ní taky :-)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#515 Příspěvek od rnbw »

Ano, to maju spolocne asi vsetky posty a kurierske spolocnosti na svete.

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#516 Příspěvek od golemson »

Tak včera se ozval poštmen, že veze zásilku, jen se nedovolal a poslal SMS. Obyčejný dopis. Do schránky to nedal, musel jsem dnes na poštu. Asi jim tam chodí málo lidí, po tom zeštíhlení pro lepší služby :roll:
Doporučuji zavřít a zrušit bez náhrady, tenhle státní podnik je stejně platný jak naše vláda, úplně k ničemu.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#517 Příspěvek od kokun »

Včera jsem někde zaslechl:
"Pokud ještě posíláte vánoční pohlednice, tak máte nejvyšší čas!" :) :D
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#518 Příspěvek od ransom »

Asi jsem divnej, ale s poštou jsem měl drobnou potíž jedinkrát v životě.
Zašel jsem pak za paní vedoucí s dotazem jak to dělají a jestli zaměstnávají iluzionisty. Že jsem měl ve schránce lístek s odůvodněním "zamčený hlavní vchod". Ale že nechápu, jak se tam ten lístek dostal, když ta schránka je za tím zamčeným vchodem.
Řekla něco v tom smyslu jako "já už ho zabiju" nebo nějak tak.
Jinak absolutně bez problémů. Čína, Aukro, e-shopy do balíkovny, kutilský herberk mezi kolegy. Někdy mi paní z dodávky zavolá, jestli jsem na základně, nebo jestli to má někde nechat...

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#519 Příspěvek od kejki »

Tak nám DPD překonalo očekávání. Protože jsem nebyl doma, tak jsem převelel balík do obchůdku v sousední vesnici. V pondělí nic, v úterý nic - ani do toho kšeftu nedorazil s ničím jiným. Kontaktuji odesílatele. Zpráva od DPD: Máte to uložené v Unhošti na depu.
Tak já si mám jet 40 km na depo?
Takže objednáno jinde, ať si to s nimi vyřídí ten e-shop.

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#520 Příspěvek od josef_novak »

DPD nebo PPL vynechávám automaticky a zbytek dokáže doručovat do Alzaboxu, který mám blízko. Začala s tím Zásilkovna, potom Balíkovna a nyní i GLS, která je asi nejlevnější. Za 59,- se to na tuty nevyplatí a určitě prodělávají, ale konkurence je nelítostná.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#521 Příspěvek od EKKAR »

kejki píše:Tak nám DPD překonalo očekávání. Protože jsem nebyl doma, tak jsem převelel balík do obchůdku v sousední vesnici. V pondělí nic, v úterý nic - ani do toho kšeftu nedorazil s ničím jiným. Kontaktuji odesílatele. Zpráva od DPD: Máte to uložené v Unhošti na depu.
Tak já si mám jet 40 km na depo? ....
Takže objednáno jinde, ať si to s nimi vyřídí ten e-shop.
Máš zaplacený počtovný und balný? Máš! Takže tvrdě vyžaduj dopravu na tebou uvedenou a í-šopou zadanou doručovací adresu, ONI ZAVINIL NEDORUČENÍ = NEDALI TI INFO, takže požaduj opakovaný doručení - na to máš nárok.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#522 Příspěvek od Hubert_79 »

A hlavně! MUSÍŠ TO HNÁT VEJŠ! Do televize a podobně. To zabere. NO A VO TOM TO JE!!!
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#523 Příspěvek od josef_novak »

Kvůli těm 6-8 pětkám to budete vozit v autě a budete volat + posílat SMSky do té doby, než to doručíte k mým nohám.
Možná by stálo za to, si přečíst doručovací podmínky DPD, jestli ponechání zásilky na depu, odporuje doručovacím podmínkám.
Kokotů není zas tak moc, ale jsou strategicky rozmístěni tak, abys každý den aspoň na jednoho narazil.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#524 Příspěvek od rnbw »

Mozno tam stacilo zavolat, nech to dorucia do toho obchodu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#525 Příspěvek od EKKAR »

Mezi základní podmínky dopravních společností patří to, že o zásilce převzatý k dopravě informujou adresáta - zvoleným způsobem, tj. mailem, sms a podobně. Stejným způsobem adresáta musejí informovat o tom, že mu zásilku budou doručovat - v tom případě kdy k doručení dojde s určením časovýho období, nebo že mu ji ukládají na výdejní místo, do výdejního boxu nebo do depa - s určením doby, od kdy tam bude zásilka uložená a kdy dojde k jejímu vrácení odesílateli. Pokud nesplnili oznamovací povinnost o době doručení nebo o uložení zásilky, je toporušení z jejich strany a nepomůže jim z toho ani svěcená voda. A ten švéďáckej kecálek, kterýmu už hoří knot u gatí a kterej už brzo pocejtí, co to znamená redukce administrativních pracovníků ... ten může tak akorát držet kušnu a šoupat nohama.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“