Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#511 Příspěvek od p32 »

Kdybys nepsal 🤐 odpovědi a zkusil bys to sehnat, tak bys to možná i pochopil. :cry:

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#512 Příspěvek od ok1hga »

neodpovídal jsem ti !
já se zeptal, jestli ten SM máš.

"🤐 odpověď" byla od tebe . . .

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#513 Příspěvek od dobrman »

Po SM pro ten televizor jsem pátral, pátral, ale zatím marně :(
no, ještě to zkusím a jestli se mi to povede, uvidíme co z toho teda pochopím...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#514 Příspěvek od p32 »

dobrman píše:Po SM pro ten televizor jsem pátral, pátral, ale zatím marně :(
Ano, a o tom to je, což jiným nedošlo (proč asi?). Mám tu u známého na opravu dvě výborné Toshiby, ale SM nikde není. Jestli to je vestel nebo ne, tak to je v dnešní době celkem ukradené. Každý, kdo (i ten co občas) opravuje TV, tak ví, že vnitřek jedné TV od jedné firmy může být vlastně od jiné firmy a jen tam mají svůj SW, který dělá to, co má dělat. Někdy je taková nonejmka poskládaná ze značkových komponent a má jen ten svůj SW a nálepku a kolikrát vydrží víc jak ta opravdová značka, ale nemusí to být pravidlo.
Takže pokud ji chceš někdy v budoucnu opravovat (většinou kvůli prkotině), tak hledej ten SM dál. Pokud to budeš dávat někde do servisu, tak stačí jen věřit, že se nepokazí.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#515 Příspěvek od rnbw »

Zase trepes nezmysly a pritom sa tvaris ako majster sveta. K vacsine TV ziadny servisny manual neexistuje, hlada sa jedine podla pouziteho chassis. A tam je dolezity prave ten Vestel a jeho typ.

Druha vec je, naco ti vlastne ten servisny manual bude. Prva vec, co sa vyserie, je LED podsvietenie a na jeho opravu ziadny manual nepotrebujes. Druha vec je flash - o tom v manuali nebyva nic. A tretia vec su elyty, tam ti manual tiez nepomoze.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#516 Příspěvek od dobrman »

p32 píše:Sežeň si k ní SM a pak to pochopíš. :lol:
p32 píše:..... Mám tu u známého na opravu dvě výborné Toshiby, ale SM nikde není......
Tak fakt nevím....
jestli to měl být fór, nebo ze mě děláš blbce....

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#517 Příspěvek od p32 »

rnbw píše:Druha vec je, naco ti vlastne ten servisny manual bude. Prva vec, co sa vyserie, je LED podsvietenie a na jeho opravu ziadny manual nepotrebujes. Druha vec je flash - o tom v manuali nebyva nic. A tretia vec su elyty, tam ti manual tiez nepomoze.
Ani s jedním případem jsem se fakt nesetkal jako v bodě 1, 2 či 3. Většinou to bylo naprosto něco jiného. Ale to je asi soustava závad podle regionu a taky podle výrobce TV. :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#518 Příspěvek od p32 »

dobrman píše:
p32 píše:Sežeň si k ní SM a pak to pochopíš. :lol:
p32 píše:..... Mám tu u známého na opravu dvě výborné Toshiby, ale SM nikde není......
Tak fakt nevím....
jestli to měl být fór, nebo ze mě děláš blbce....
No, to fakt nevím, jestli ze sebe neděláš toho blbce sám. Za a) jsem ti napsal, ať si ten SM zkusíš sehnat, za b) jsem ti napsal proč. Protože se k Toshibám špatně shánějí a samozřejmě se to shání u všeho podle chassis, což někdo opakovaně upozorňuje, protože to ostatní asi nevědí. A je pravda, že pokud očekáváš, že ti odejde jen LED podsvícení, či rychle vyschne nějaký kondík, tak to SM nepotřebuješ. Jo a od koupi Toshiby jsem tě neodrazoval, je to dobrá značka, i když se teď trochu rozprodává.
Všude jsou SM jen k Samsungům a LG.

Uživatelský avatar
dobrman
Příspěvky: 1470
Registrován: 12 srp 2012, 02:00
Bydliště: J H

#519 Příspěvek od dobrman »

kdybys nefrajeřil se záhadama a to co jsi napsal teď dal jako info hned ze začátku, tak asi bych si jak blbec nepřipadal.
Ale co, prdím na to....

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#520 Příspěvek od konosuke »

no, už jsem rezignoval že z placaté LED TV dostanu pořádnej heavymetalovej zvuk, naposledy pokus učiněn s modelem Sony bravia KDL32 RE405 a výsledkem nevalným, to neexistuje bedna s výstupem na repráky s cílem použít dvě malé externí bedýnky ? audio signál vytáhnout dokáži (scart, cinch nebo optik) ale žhavit dodatečný zesil je krajně neefektivní že jo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#521 Příspěvek od xsc »

Neexistuje, protože by to bylo levné. Zato si lze u každé firmy za patřičný obnos zakoupit k TV soundbar nebo celé domácí kino...
Řada R je u Sony ta nejlevnější, takže zázraky nelze čekat.

Uživatelský avatar
Spiral
Příspěvky: 300
Registrován: 07 čer 2013, 02:00

#522 Příspěvek od Spiral »

konosuke
Pokud zesilovač není nějaký Nelson Pass ve třídě A, tak bych příkon neřešil.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#523 Příspěvek od vasekpetr1 »

Prosím o radu, jakou vybrat televizi pro skoro osmdesátiletou máti, na postavení na lednici o šířce stěny 50 cm (čili úhlopříčka 22 či 24 palců), případně pro přidělání na zeď (pak může být úhlopříčka i 28 palců), jednoduché ovládání, dostatečný zvuk (je mírně nedoslýchavá), samozřejmě T2, DVB-S nemusí být, taktéž bez Smart a jiných věcí, jen dobrý obraz a zvuk, cena do 5 tisíc i méně. Díky.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#524 Příspěvek od konosuke »

dneska jsem v OKAY očumoval nevelkou televku zn.Finlux, asi poslední model na světě co má interní čtečku DVD (chápejte: mám filmy ve formátu avi no a 14 stará Toshiba to neumí číst) jenomže napájení DC12V mě trochu odradilo,
pro chataře, turisty a kamioňáky ovšem dobrá
ano, zvuk u placatých TV to je problém, 2x3-6W a repráky typu smeták dole namnoze nestačí
pro Tebe na zvážení: Toshiba 32W1763 DG z Planeo v akci 4999 Kč
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#525 Příspěvek od p32 »

Jak psal, tak 26" maximálně. Na těch 12V bych se toho nebál, prostě je zdroj venku v adaptéru a když se pokazí, tak se koupí novej adaptér bez opravy TV.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“