Levné osciloskopy aspoň 100 MHz 1GS/s

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#511 Příspěvek od Davidus »

Neřeší.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#512 Příspěvek od Hydrawerk »

Bucci píše:
Hydrawerk píše:Tak snad poslouží dobře.
Dík. :prst:
Mimochodem, neexistuje u tohoto typu (resp. značky) možnost ovlivnit defaultní nastavení?
Podle návodu to nejde. Budeš muset dát recall setup... Viz návod strana 156 a 162.

Uživatelský avatar
Davidus
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2439
Registrován: 01 čer 2005, 02:00

#513 Příspěvek od Davidus »

takový osciloskop bych nejspíš zaparkoval do nejbližšího kontyše, upřímně :lol: pokaždý to celý znovu nastavovat, to samý dělal siglent generátor v práci. Byl jsem v půlce měření, šel domů vypl to a druhej den znovu všechno nastavit. Bych jim to omlátil o hlavu, tak stupidní není ani HP generátor z minulého tisíciletí

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#514 Příspěvek od Bucci »

Davidus: Vypnutí nevadí ;-) momentální nastavení je vždy uloženo, takže zapneš osciloskop ve stejném stavu, v jakém jsi ho vypnul. Taky si můžeš uložit kolik chceš profilů nastavení a ty pak načítat. Ale vadí to tlačítko Default - to když použiješ, tak fakt přenastavuješ všechno od začátku, dokonce i sondy. :roll: Líbilo by se mi mít pod tím tlačítkem místo toho jeden ze svých profilů (jednoduchá softwarová záležitost) ale to neumí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#515 Příspěvek od termit256 »

Tohle bude nejspis brano jako reset do tovarniho nastaveni. Uz vidim jak si pousta pitomcu neco nastavi a ulozi a pak zahlti hotline s pritroublymi dotazy ze jim stroj nefunguje a operator musi zdlouhave kontrolovat vsechna nastaveni apod. Si proste nastav jeden z profilu tak jak ti vyhovuje a pouzivej jako defaultni ten.

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#516 Příspěvek od Bucci »

Však to tak dělám.

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#517 Příspěvek od Bucci »

Davidus píše:takový osciloskop bych nejspíš zaparkoval do nejbližšího kontyše, upřímně
Co chceš za 15 tisíc. Jakýkoli srovnatelný od Tektronixu stojí 59 resp. 63 tisíc, a mám to v podstatě na hraní a na naučení.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#518 Příspěvek od danhard »

Je to tak, máš tam možnost nastavit si svůj profil, ale default je tovární nastavení.
Kolik jsem tu měl analogovejch osciloskopů na opravu jen proto, že to majitel rozkroutil tak, že to nic neukazovalo :roll:

Uživatelský avatar
makak
Příspěvky: 455
Registrován: 28 črc 2019, 02:00

#519 Příspěvek od makak »

Je to otázka. Nastavení profilu je pohodlné, ale pokud po zapnutí naběhne tovární default, mám vždycky jistotu, jaké to nastavení je a nemusím si pamatovat, co jsem kde přednastavil. Sice musím nastavení nacvakat znovu, ale aspoň nezapomenu, jak se to dělá. :wink:

Uživatelský avatar
Bucci
Příspěvky: 48
Registrován: 10 srp 2019, 02:00

#520 Příspěvek od Bucci »

Tak po zapnutí naběhne vždy to, co bylo nastavené před vypnutím, v tom problém není. A profilů si mohu naukládat, kolik chci. Jenom mě prostě překvapilo, že ten reset do továrního nastavení je na jedno tlačítko, které je dost "na ráně", a ani se to nezeptá, jestli jsem si jistý. No a pak ještě, že defaultní nastavení sond je 1:1.
Nicméně, všechno funguje jak má, nic nemění barvy ani se nikam neposunuje, myslím, že jako entry level za tu cenu ujde.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#521 Příspěvek od danhard »

Osciloskop bez sond je 1:1, to je default nastavení :)

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#522 Příspěvek od petula »

deafault nastavení je tam právě od toho, aby pitomci, kteří osciloskop rozkroutí a rozknoflíkují tak, že osciloskop nic neukazuje, nemuseli posílat přístroj do servisu. Prostě zmačknou tlačítko "default" a vše se nastaví do továrního stavu. Servis tak má ušetřenou práci.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#523 Příspěvek od Hydrawerk »


Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#524 Příspěvek od danhard »

Důstojná náhrada BM370 :lol:

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#525 Příspěvek od lesana87 »

Hydrawerku, víš, co to FAQ znamená? :roll:

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“