Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
ok1in
Příspěvky: 141
Registrován: 06 kvě 2010, 02:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

#511 Příspěvek od ok1in »

Na 2,5 možná, jinak je to to samé co jsem postoval - viz. killeroz :idea:
Automatizace - PLC, HMI, měniče, pohony...

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#512 Příspěvek od PavelFF »

danhard píše:V invertoru tlumivka na železe není :)...
Občas asi ano. Našel jsem vrak svářečky Telwin TECNICA 140 a tam byla v tlumivce tyčka složená z plechů. I když při této otevřené konstrukci je to skoro vzduchová cívka. V maličkých invertorcích z Baumaxů bývá jen čistě vzduchová cívka, co jsem se tak díval větracími otvory na čelním panelu.

Asi před 30lety jsem zachytil v práci od starších kolegů větu, že spínací kmitočty jsou tak vysoké, že za tlumivku slouží přímo svařovací kabely. Spínané svářečky byly na naší straně železné opony předmětem výzkumu nebo jen vášnivých diskusí o použití SU160/161 a několika feritových traf z TV.
Výrobce Invertoru z videa od Killeroz to tak asi opravdu pojal i když to moc nefunguje. Taky bude záležet na délce a průřezu kabelů. Svářeč musí použít co nejdelší a co nejtlustší kabely(takové by byly dnes dražší než šmejdovský invertor) a ještě je pokud možno zamotal do smyčky nebo aspoň rozprostřel po dílně do co největší plochy.:-)

Na jiném videu od Kilerroz to taky vypadá na plechovou tlumivku(pokud je to tlumivka) https://www.youtube.com/watch?v=hl8auSm7DSk čas 1:24
Přílohy
Vlevo trafo, vpravo tlumivka. Uprostřed diody bez chladiče.
Vlevo trafo, vpravo tlumivka. Uprostřed diody bez chladiče.
Naposledy upravil(a) PavelFF dne 15 kvě 2019, 11:32, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#513 Příspěvek od danhard »

Nižší profil má tento hever 80–365 mm
https://www.alza.cz/auto/atx-pojizdny-h ... gJXg_D_BwE

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#514 Příspěvek od Celeron »

PavelFF píše: Na jiném videu od Kilerroz to taky vypadá na plechovou tlumivku https://www.youtube.com/watch?v=hl8auSm7DSk čas 1:24
No já bych řekl, že jak zkouší přidat tlumivku ve včerejším videu, tak je to přesně ta samá, co je v tomhle Kitinu.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#515 Příspěvek od danhard »

"Vlevo trafo, vpravo tlumivka. Uprostřed diody bez chladiče."
To vpravo se dá ještě považovat za zdařilou atrapu :D

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#516 Příspěvek od PavelFF »

Když už teď víme novinku, že tlumivka je v podstatě bonus od výrobce svářečky, je i taková tlumivka lepší než nic.

Vzduchové jsou taky běžné. Každopádně jak jsem se díval na Killeroz-ovy opravy invertorů, je tam několik klasických tlumivek s jádrem EI z plechů.
Přílohy
Jiná TECNICA se vzduchovou tlumivkou .jpg

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#517 Příspěvek od danhard »

Je zapotřebí rozlišovat, na co tam ta cívka slouží.
Na filtraci, střední hodnotu vf stačí kolem 100uH na plný proud.
Pro představu metr volného kabelu má cca 1uH.
Aby to stabilizovalo oblouk, když tam zapomenou dostatečné kondy na primáru, tak potřebuješ energii několik J na ms výpadku a to odpovídá cívce několik mH na plný proud.
Tady by byly na místě triky používané u transformátorových svářeček s usměrněním.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#518 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem se byl ráno v 8 hodin kouknout. Regál s invertorama téměř vybranej, podle šířky "ďoury" jich museli mít asi tak 15 ks. Ovšem ty samozatmívací kukly měli v těžký převaze, celou drátěnou přepravní paletu, odhadem 50 ks.
Setkali jsme se nad tím se známým, co invertor přeci jen koupil. Mám slíbíno, že si ji můžu přijít příští týden zkusit a tak pak dám referát.
Odnesl jsem si jen tripod a vinglmagnet. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#519 Příspěvek od p32 »

Byl jsem se kouknout kolem poledne v Lídlu, měli tam dva kousky. Ani jsem se nedíval dovnitř, ale asi bych si to fakt nekoupil.

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#520 Příspěvek od Pikofarad »

Tady invertor testovali a na domácí hobby opravy asi stačí.
V Lidlu jsem kupoval min týden pro známou dalekohled 10x50 ,stál 500 a mile překvapil,za ty prachy není co řešit

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#521 Příspěvek od Celeron »

Chlape, odkaz na tohle vidaho dával Nakadah už někdy začátkem týdne. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Pikofarad
Příspěvky: 1218
Registrován: 02 pro 2007, 01:00
Bydliště: 742 58

#522 Příspěvek od Pikofarad »

Opakování, matka moudrosti.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#523 Příspěvek od robo »

Ve čvrtek 16.5. je dílna a tak jsem vyrazil na nákup. Přímočará pila 800W, z mého pohledu slušně nastavitelný stroj. Váha i s kufrem 3.2kg, upínací svorky-sada 2 velké a dvě malé,3 sady pilových listů universal, kov a plast-dřevo a nakonec sadu speciálních vrtáků. U té sady si nejsem jist k čemu a do jakého materiálu jest. 1,2, 4. Dík
Přílohy
vrtáky.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#524 Příspěvek od PotPalo »

2 je stupňovitý vrták, veľmi užitočné, používam. Vŕta pekné diery s rovným okrajom aj do tenkého plechu, tak do hrubšieho. 1 je asi niečo podobné, ale len do plechu a diery "od oka". 4 poznáme z reklamy :D , je to frézovací vrták, hlavne plast/drevo. Vyvŕtaš dieru a ťaháš do strany, skrátka to reže materiál tým bokom.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#525 Příspěvek od Kvicala_r »

Jo a 3 jek odjehlování/zahlubování děr. Nemá snahu se "kousat" do materiálu jako vrták...
Edit hallubování: tak vy dva vtipálci a já si říkám co že za nástroj to máte.. opravím to manuálně po slovníku - pro srandu vám nebudu :)
Naposledy upravil(a) Kvicala_r dne 18 kvě 2019, 20:27, celkem upraveno 1 x.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“