Zvížatká kolem nás (odděleno, uzamčeno)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#526 Příspěvek od Jenys »

Kočce je 6let, možná, že bych měl zkusit jinou barvu laseru. Prý některé kočky červenou nevidí. Takže co se týče zrcadla, tak to je asi normální i když divné, nu což. Jo, kočky jsou záhadné zvířata, co kočka jiná povaha. Tahle není mazlivá, je typický svá.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#527 Příspěvek od konosuke »

zvířátko na lovu zachyceno automatickou kamerou s pohybovým čidlem v lese,
ten silnej vocas napoví že se nejedná o zaběhlého domácího mazla nýbrž nebezpečnou šelmu
Přílohy
divoká kočka.jpg
(48.52 KiB) Staženo 55 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#528 Příspěvek od ZdenekHQ »

Moje kočka se v zrcátku vidí - teda lépe řečeno má tendenci se podívat za zrcátko, co je to tam za potvoru, co vypadá stejně, jako ona. Asi si myslí, že je vetřelec za sklem. :)

Na mě v zrcátku reaguje taky.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#529 Příspěvek od ZdenekHQ »

Mimochodem k tomu vnímání monochrom barev - třeba jezevec nereaguje na bílou ledkovou baterku. Svítil jsem na něho asi ze 2-3m, vůbec mu to nevadilo. Přišel, napil se ze žabince, podíval se na mě a odešel.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#530 Příspěvek od Jenys »

Zdeňku, myslíš toho našeho Jezevce, nebo toho lesního :?: :D

Asi bych se mohl zeptat naší veterinářky jak je to s těma kočkama. Ale nenapadlo by mě, že tu tečku neuvidí. V tý telce se zatím kočka proháněla jako divá.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#531 Příspěvek od ZdenekHQ »

Náš Jezevec je kapitola sama o sobě, protože jeho noru jsem na EB nikdy nevypátral, přesto ji tady někde má. Jak reaguje na ledkovou svítilnu, to nevím... :D

Kočka na červenej laser kašle, protože je líná. Kdyby to byla zábava, tak ten bod bude honit.

Moje kočka třeba pochopila, že veverka je většinou jen hromada chlupů a nic víc, tak jen kouká, jak jí veverka běhá metr před čumákem a "krade" mně ořechy. Ovšem barevně je podobná jak ten červenej laser.

Šedá myš ji okamžitě probere k životu, takže bych zkusil šedej laser. 8-)
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#532 Příspěvek od Jenys »

Tak ten šedivej laser by byl asi nejlepší :D Že bych ho zkusil objednat na ebay :?: :lol:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#533 Příspěvek od kejki »

Nejlepší byl můj kocour, který s přehledem vyhodnotil, že laser je u mne a přišel mi plácnout lehce po ruce, jako: "co to zkoušíš?" Ten zase nejradší gumového hopíka a je v obzvlášť dobré náladě ochotný ho poslat ke mně.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#534 Příspěvek od TAKJAN »

Zkuste kočky aktivovat šantou.

Uživatelský avatar
PixelOrgy
Příspěvky: 1933
Registrován: 04 zář 2007, 02:00

#535 Příspěvek od PixelOrgy »

No jo, ale to je aktivuje jinak nez laser :-D

Moje jsou obe z laseru hotovy, nezalezi na barve, ale zrcadlo uz nic. ze zacatku to bylo zajimavy, ale pak prisly na to, ze s tou divnou kockou za sklem se neda ani blbnout, tak to vzdaly :-)

Pritelcina rodina ma uz snad osmyho nem. ovcaka, ja pamatuju posledni 2. Vypadaji skoro stejne, vyrustali ve stejnym prostredi a se stejnejma lidma, ale taky kazdej uplne jina osobnost, chovani... Takze to je "co kus, to original" :-)

Klidne bych veril, ze nejakou "unikatni osobnost" maji i "jednodussi" zvirata
Naposledy upravil(a) PixelOrgy dne 28 bře 2017, 11:35, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#536 Příspěvek od konosuke »

TAKJAN píše:Zkuste kočky aktivovat šantou.
...a nasadit ochranný brejle proti výboji z laseru, na fotce Sunglass Cat z Kalifornie, tohle je možný enem v hemérice, my máme kocoura v botách, že jo
Přílohy
kočka b.jpg
(26.88 KiB) Staženo 27 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#537 Příspěvek od ZdenekHQ »

PixelOrgy píše:Klidne bych veril, ze nejakou "unikatni osobnost" maji i "jednodussi" zvirata
To je prakticky jistý, že zvířata mají unikátní osobnost. Navíc jsou i schopná jednoduché logické úvahy, to jen člověk si pořád myslí, že je nadpřirozený tvor a jako jediný je schopný přemýšlet. A vůbec to nezávisí na velikosti jejich mozku, třeba takovej papouch umí být pěkná potvora... :)

Mě třeba fascinuje, kolik druhů štěkání si moje kočka dokáže zapamatovat a následně je zařadit mezi bezpečné a nebezpečné. Nikdy se podruhé nestane, že by ji třeba opakované štěkání stejného psa v TV probudilo. Poprvé, to ano, to zbystří, uloží vzorek do paměti a usne...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#538 Příspěvek od EKKAR »

PixelOrgy píše:...Pritelcina rodina ma uz snad osmyho nem. ovcaka, ja pamatuju posledni 2. Vypadaji skoro stejne, vyrustali ve stejnym prostredi a se stejnejma lidma, ale taky kazdej uplne jina osobnost, chovani... Takze to je "co kus, to original" :-)
Klidne bych veril, ze nejakou "unikatni osobnost" maji i "jednodussi" zvirata
To se vsaď - máme v rodině už pátýho džungarskýho křečíka v pořadí - a přestože rodinný prostředí se nemění a všichni obývají postupně stejnou klec, jsou každej jedinec jinej - a dost záleží i na pohlaví. Ale i v rámci jednoho pohlaví jsou obrovský rozdíly - třeba i v chutích, jedna samička nesmírně milovala piškoty, další dvě do piškotu pomalu ani nekously - a jedna z nich milovala zelenou salátovou okurku, za kterou klidně vylezla i po špriclích klece, zatímco druhá "ujížděla" na zeleninový paprice ... O tom jak se kterej exemplář choval co se přítulnosti k jednotlivým členům domácnosti týká ani nemluvě. Prostě co kus, to originál ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#539 Příspěvek od ZdenekHQ »

Dodnes si pamatuju, jak ten mizera papouch trápil morče. Připlížil se zezadu a jemně ho štípl do nohy. Když se zadařilo, tak i do ucha. Nikdy ne do krve, to by šel na samotku, ale i tak to stačilo, aby morče skákalo půl metru do vzduchu. Papouch se mohl zbláznit radostí. Takže bych k těm zvířecím povahám přidal i poťouchlost, což je známka určité inteligence.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#540 Příspěvek od konosuke »

Kocour Jones byl členem kosmické výpravy ačkoli myši, ptáky nikdy neviděl dokázal si hrát na lovce s blikátky a kntrolkami řídícího panelu lodi, i to mu napověděl instinkt...
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“