Příroda kolem nás

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#526 Příspěvek od EKKAR »

termit256 píše:Tusite co je tohle za potvoru?
https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a ... 0svav1.mp4
PotPalo píše:Kodek nieje podporovaný. Takže smola.
Máš používat normální prohlížeč a ne mrkvošrotí srágoru. To je ta černá příživnická svině, se kterou už několik let u nás bojujou rybáři - kormorán, invazívní druh, rybožravej s velice nepěknou vlastností - protože nemá tukový žlázy aby se mu nesmáčelo peří, loví ryby pádem z vejšky. Výsledkem je, že často rybu jen poraní nebo ji dokonce i upustí při odletu z místa útoku - jenže už si ji nejde sebrat z hladiny, ale loví si pro novou, "čerstvou". A protože běžnej pták sežere až kilo ryb denně, přičemž jich při lovu poraní běžně 3x-5x víc než sežere, je nálet takovýho 20-50-100hlavýho hejna na chovnej rybník doslova katastrofou. U nás požívá nezaslouženou ochranu kvůli jen vzácnýmu výskytu v oblasti jižní Moravy v dávnější minulosti, jenže mezitím se z něj stal doslova ptačí černej imigrant, vyžírající evropský rybníky a rybný vodní toky - navíc ty svině svinutý si pamatujou, kde se dobře nažraly a na místo se při sezónním tahu vrací, což se zákazem je odstřelovat jako škodnou vedlo k jejich nekontrolovatelnýmu přemnožení. U nás se legislativně rozhodlo o jejich možným sezónním odstřelu, ale páchanejm škodám na rybách to stejně nemá velkou šanci zabránit. Další třeba:
https://www.chytej.cz/clanky/1004/probl ... -kormoran/
https://www.chytej.cz/clanky/1128/kormo ... -bude-dal/
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#527 Příspěvek od PotPalo »

To nemá s prehliadačom nič spoločné, video sa stiahne ako MP4 súbor. A tie mi VLC Player prehráva, teda až na tento. Zasa niekto inovoval.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
vladodyno
Příspěvky: 704
Registrován: 25 úno 2010, 01:00
Bydliště: Moravský sv. Ján, Slovensko

#528 Příspěvek od vladodyno »

Ale má! Chrome to rovno prehrá Edge nie.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#529 Příspěvek od EKKAR »

Opera mi to taky vzala rovnou z webu bez potřeby stahovat ... Ono totiž k tomu ještě přibejvá "protikopírovací ochrana" jak na některejch webech, tak i "vrozeně vestavěná" v některejch nejmenovanejch silou vnucovanejch prohlížečích, která mění vlastnosti stahovanejch obrázků nebo videí - nebo dokonce plně zabraňuje jinýmu šíření než jenom pomocí odkazu. Odkaz přehrát jde, ale pokus o stažení končí uložením pár desítek kB majícího "interního odkazu", kterej už samozřejmě off-line nikdo nepřehraje ... Je to "opravdu výbornej způsob", jak zvětšit počet vstupů na něčí web a donutit lidi k nucenýmu využívání stahování znovu a znovu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#530 Příspěvek od workhard »

Něco, co má velkej, ale fakt velkej hlad :)
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#531 Příspěvek od GeXeS »

Jojo, to je pravděpodobně kormorán velký. V Asii se mimochodem už stovky let používají k rybolovu (více třeba zde). To na videu bude beztak nějaký podobně využívaný kormorán, kterému prostě nedali pár dní nažrat. Je nápadně ochočený.
Problém u odstřelu je hlavně v tom, že někteří myslivci nemají moc nakoukáno, co jak vypadá, a pak prostě střílejí po všem, co se tomu podobá. Takže střílejí i po vzácných kormoránech malých, kterých se k nám zatoulá ročně 10-20 jedinců. Ale to je stejné jako u lovu hus a kachen. Letí to ve vzduchu a vypadá to jako kachna? Prásk ho.

A když už si zase beru do huby myslivce, tak tady je jeden tragikomický přídavek k tomu předchozímu tématu divočáků...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#532 Příspěvek od EKKAR »

GeXeS píše:...
A když už si zase beru do huby myslivce, tak tady je jeden tragikomický přídavek k tomu předchozímu tématu divočáků...
Tak voni prasata jsou svině ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: třeba tady se na pár lidech docela podepsaly ... i když pravda, některý bouchalové ani nepotřebujou prasata a zprasej se navzájem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#533 Příspěvek od GeXeS »

Jo, tam je škoda, že neexistuje video. V tom článku je to napsané takovým... tajemným jazykem.
"Divočáci se objevili (...) a způsobili poranění na noze jednoho z golfistů." :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#534 Příspěvek od EKKAR »

Zjevně ses nikdy s černou "rypák na rypák" nepotkal. Prase je sice plachý a před člověkem zdrhá, ale pokud má bachyně mladý, tak je hlídá a jakýkoliv přiblížení člověka na vzdálenost menší jak dohledovou bere jako útok - a podle toho se zachová. Stačí, aby v houfu byli "letošáci" a jeden se člověka leknul a vykviknul - jeho máma ho v tu ránu přilítne bránit připravená zabíjet, i když její "děťátko" už váží čtvrt metráku. A stejně se černá chová i v momentě, kdy někde bere pašu a člověk ji vyplaší s tím, že jim stojí v cestě předpokládanýho úniku - oni to prostě berou jako že jsou zahnaný do kouta a jediná jejich starost je "prorazit obklíčení" - za každou cenu, takže do toho jdou na tvrdo a zubama.A i taková bachyně, i když nemá výrazně zvětšený "zbraně" jako kanec (dolní do stran a nahoru přerostlý špičáky kance jsou "páráky" = účel je jasnej, horní sice rostou dolů, ale stáčejí se nahoru a říká se jim "klektáky", protože kanec s nima cvaká o dolní zby a tím vyhrožuje = "klektá"), tak i ta bachyně umí svýma špičákama rozervat maso a kůži tak, že člověk může až vykrvácet - a rána ze strany hlavou a ryjem černý klidně přerazí nohu člověka vejpůl. Prostě prase má sílu "jako bejk" a když se zvíře bojí, tak se nemírní a jde do všeho natvrdo a ze všech sil - takže jakýkoliv setkání s černou je potenciálně smrtící asi jako setkání s medvědem ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#535 Příspěvek od Celeron »

Medvěda jsem potkal naposled kousek od Heliosu na Štrbským plese v roce 1991. Měl jsem kliku, utekl, asi uznal přesilu houfu pěti lidí.
Divočáka jsem naposled potkal autem v roce minulým, na podzim kolem 20 hodiny kousek od Bydžova. Naštěstí má Pikaču dost oblej přední nárazník a lexanový blaťáky a vzal jsem ho jen lehce pravým předkem na zadek, takže se nějak svezl. Nárazník měl na sobě krev a štětiny ale přežil. Blatník se vrátil, ale je na něm vidět prasklina tvaru sluníčka. Kdyby jsem byl trošku rychlejší a nebo divočák trošku pomalejší a já to chytil na střed auta, kdoví jak by to dopadlo.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#536 Příspěvek od Hubert_79 »

Potkal jsem stádo prasat před asi deseti dny, nedaleko Rožmitálu. Kráčel jsem si lesní cestou a na vzdálenost cca 100 m jsem viděl, jak se vedle cesty povalují. Bylo jich tak 15, i odrostlí mladí. Myslel jsem, že jak se budu blížit tak zdrhnou ale ne. Tak jsem tleskal, což je vyplašilo, ale popošli pár metrů do lesíka. Pak tedy už zdrhali, ale statný kousek mě skrz les pozoroval.
Naštěstí byl u cesty posed, tak bych případně zdrhl tam :P
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#537 Příspěvek od Celeron »

Hubert_79 píše:Naštěstí byl u cesty posed, tak bych případně zdrhl tam :P
A sedíš tam dodnes, zmrzlej. :wink: Pamatuju zamlada jak jsme seděli přes dvě hodiny se strejdou na posedu a ti parchanti né a né odejít. Tenkrát už flintu neměl, probíhala normalizace.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
GeXeS
Příspěvky: 246
Registrován: 09 črc 2020, 02:00
Bydliště: jižní Morava

#538 Příspěvek od GeXeS »

No to ne, to jsem tím říct nechtěl. Upozorňoval jsem jen na to, jak je to divně napsané. "Objevuje" se tak možná loď na obzoru nebo policajt na konci ulice, ale divočák na golfovém hřišti... Kdyby napsali, že na něj divočák zaútočil, tak ani neceknu.
Svině jsou svině :) ostatně nám jsou prasata biologicky dost blízko - taky sežerou, nač přijdou. Vykládal mi kamarád, jak prý na Balkáně v 90. letech během bojů pomřelo plno sedláků a jejich hladová prasata se potulovala po kraji a žrala mrtvoly. A tak si na to lidské maso zvykla, že pak útočila i na lidi. Prase prostě doběhlo utíkající děcko, chytlo za lýtko a strhlo. Kam se hrabou vlci...

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#539 Příspěvek od EKKAR »

A to přitom už starej profláknutej Ivan Petrovič Pavlov zjistil, že prasata jsou mnohem chytřejší, než třeba pes - když dělal svoje fyziologický výzkumy, samozřejmě svým pokusným zvířatům jenom nezvonil na zvonek, když jim dával žrát, ale taky je podroboval nejrůznějším mnohem invazívnějším a proto i bolestivějším způsobům zkoumání. Jenže když to chtěl dělat na prasatech, tak se mu po přivázání a zjištění, že do nich bodá nějaký jehly a řeže jim kůži, aby do nich zašil nějaký sondy ty prasátka začaly vzpouzet, bránit se a řvát, zatímco psi mu to trpělivě snášeli, i když je málem pitval za živa ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#540 Příspěvek od sr71 »

Objevila se mì na zahradì pøes noc ve snìhu zvláštní stopa, pøikládám fotku. Nenapadá mì, od èeho to mùže být. Šíøka toho pruhu cca 6cm. Vede to pøes celou zahradu a skrze drátìný plot i na sousední. Nejsou podél toho žádné další pravidelné stopy a ten pruh/žlábek ve snìhu je na pár místech pøerušen úzkým mùstkem (jeden je vidìt na fotce). Nechápu to.
Přílohy
stopa.jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“